Jak dbać o zdrowie kota?

Jak dbać o zdrowie kota

Problem z otyłością u kotów. Jak pomóc kotu schudnąć?

W obecnych czasach większość kotów ma opiekuńczych właścicieli i nie musi zapracować sobie na jedzenie. Nie ma w tym nic złego, o ile kot waży tyle, ile powinien, dostaje odpowiednią ilość składników odżywczych i dużo się rusza. Kotka Macey i jej właściciel Martin oraz kot Jess i jego właścicielka Karen, wzięli udział w naszym dziewięciomiesięcznym programie Rozmiar ma znaczenie. Sprawdź rezultaty.
CZYTAJ WIĘCEJ

Cukrzyca u kotów - Wszystko, co musisz wiedzieć

Twój kot na pewno uwielbia biegać, wspinać się, skakać po zabawkach i całymi dniami odkrywać nowe miejsca. Nie musi się to zmienić - nawet wtedy, gdy zostanie u niego zdiagnozowana cukrzyca.

CZYTAJ WIĘCEJ

Utrzymanie kota w dobrej kondycji i zdrowiu

Zabawa jest dla kotów bardzo ważna- od kocięcia aż do do wieku podeszłego. Właściwie, zabawa z kotem to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak ruszyć kota z kanapy

Zabawa jest dla kota bardzo ważna - od kocięcia aż do wieku podeszłego. Właściwie, zabawa z kotem to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, jakie wiążą się z jego posiadaniem. Niesie ze sobą również ogromne korzyści dla zdrowia, zachęcając kota do bycia aktywnym, pozostawania zwinnym i utrzymania zdrowej sylwetki. Co jeszcze ważniejsze, zabawa może pomóc zachęcić koty do wyrażania ich naturalnych instynktów łowieckich, ale bez cierpienia żywych ptaków i myszy. Zabawy Twojego kota mogą być zachwycające, urocze i dawać radość Wam obojgu!
CZYTAJ WIĘCEJ

Rozpoznawanie objawów ciąży u kota

Koty zachodzą w ciążę z łatwością. Do ciąży może dojść za każdym razem, gdy kotka jest w rui, co ma miejsce kilka razy w roku w okresie od wiosny do jesieni. Pamiętaj

CZYTAJ WIĘCEJ

Porady dotyczące prawidłowo przebiegającej ciąży

Ważna jest opieka nad ciężarną kotką, zapewnienie jej dobrego żywienia i doskonałej opieki medycznej. Większość kotów dobrze daje sobie radę przez cały czas trwania ciąży, ale jest kilka sposobów upewnienia się, że wszystko idzie tak gładko, jak tylko możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ