about-us

Przez ponad 125 lat kierowaliśmy się przekonaniem,
że zwierzętom i ludziom razem jest lepiej.

Informacje o marce Purina

Nasze zainteresowanie tworzeniem najwyższej jakości- karmy dla zwierząt wynika z tego, że kochamy zwierzęta tak mocno, jak Ty. Zwierzęta towarzyszą nam w domach, a nawet siedzą przy nas, gdy pracujemy w naszych biurach.

Nasza miłość i szacunek do zwierząt wykracza poza opracowywanie ich żywienia i przekłada się na badanie takich dziedzin jak dobrostan i behawior zwierząt, oraz praca nad zwiększaniem świadomości ich potrzeb, czy promowanie odpowiedzialnej opieki nad ulubieńcem. Jesteśmy przekonani, że silna więź ze zwierzętami przynosi wiele korzyści i na wiele unikalnych sposobów zwierzęta domowe mogą czynić silniejszymi nasze rodziny i zbliżać nasze społeczności. W 2016 roku zorganizowaliśmy Forum Europejskie Purina Better with Pets, na którym wielu ekspertów spotkało się by omówić kierunek działania, aby ludziom i zwierzętom razem, żyło się lepiej. Na tym Forum Nestlé PURINA przyjęło 10 zobowiązań wobec społeczeństwa.

W naszym kameralnym zespole w Polsce zrzeszamy ludzi zaangażowanych i z pasją, aby mieć pewność, że Nestlé PURINA jest wspaniałym miejscem pracy. Od samego wejścia możesz dostrzec, że nasz świat kręci się wokół zwierząt, czy to spoglądając na nasze zdjęcia ze zwierzakami na ścianach biura, czy też widząc psy i koty, które mogą pracownikom towarzyszyć w pracy w ramach promowanej przez nas inicjatywy Pets at Work. W naszej firmie realizujemy też program regularnego Wolontariatu pracowniczego, dzięki czemu dwa razy do roku nasi pracownicy, mogą dzień pracy spędzić pomagając swoją pracą w wybranych schroniskach dla bezdomnych zwierząt.

Nasze zobowiązania wobec społeczeństwa realizujemy m.in. poprzez strategiczne partnerstwo z Fundacją Viva! w programie Adopciaki.pl, który wspiera adopcje bezdomnych psów i kotów. Program skupia się na odpowiednim przygotowaniu zwierzaka do adopcji w tzw. domu tymczasowym, gdzie zwierzę uczy się życia w rodzinie oraz jak najlepszym dopasowaniu oczekiwań i możliwości potencjalnego stałego opiekuna do potrzeb i charakteru zwierzęcia. Nestlé PURINA wspiera program finansowo oraz zaopatruje dom tymczasowy i docelowy zwierzaka w zapas karmy premium na okres adaptacyjny. Od początku działania programu w 2016 roku, kochający, stały dom znalazło przeszło 4 tysiące psów i kotów. To tak jakbyśmy wyadoptowali wszystkie zwierzęta z 16 przeciętnej wielkości schronisk w Polsce.

Regularnie wspieramy darowiznami sprawdzone przez nas schroniska i wybrane Fundacje, wydając średnio rocznie prawie 55 ton kamy na cele charytatywne – czyli około 1 tony tygodniowo. Dzięki temu zapełniliśmy ok. 350 tys. misek dla psów i kotów (porcja dla psa ok. 400g, dla kota ok.100g).  Zważywszy, że utrzymanie DZIENNE średniej wielkości schroniska dla zwierząt w Polsce to ok. 100-200kg karmy dziennie, to jest to istotny wkład w poprawę jakości życia zwierząt, co może przekładać się na ich lepszą prezencję i szansę na adopcję. Jesteśmy dumni z tego, że jako firma istotnie poprawiamy jakość życia zwierząt i ludzi w Polsce, za co zostaliśmy wyróżnieni w niezależnej Gali Dobroczyńca Roku w 2020 roku. Możesz wspierać zwierzęta razem z nami, decydując się na zakup naszych produktów dla kotów i psów.

Dążymy do nieustającej doskonałości w rozwijaniu dziedziny żywienia zwierząt i w prowadzeniu wiodących w branży badań nad dobrostanem zwierząt. Jest to dla naszej firmy bodziec, aby z roku na rok robić coraz więcej. Każdego dnia ciężko pracujemy dla Twoich zwierząt i uwielbiamy to robić. Dowiedz się o tym w jaki sposób tworzymy nowoczesne, bezpieczne, zrównoważone produkty, które sprawiają, że ludziom i zwierzętom razem żyje się lepiej.

about-us-side-image

PURINA® Dziękujemy!

W PURINA® wierzymy, że życie jest bogatsze, kiedy zwierzęta i ludzie są razem. Dlatego, chcieliśmy podzielić sięz Wami, jak bardzo zwierzęta inspirują nas każdego dnia

Eksperci w żywieniu zwierząt

W PURINA® wierzymy, że życie jest bogatsze, kiedy zwierzęta i ludzie są razem. Jeśli chodzi o żywienie zwierząt domowych, staramy się nie tylko spełniać normy, ale je przekraczać. Nasze badania począwszy od zdrowia jamy ustnej, aż do zdrowia kognitywnego, wpływają na ulepszenia żywienia zwierząt. Dzięki naszej wiedzy, jesteśmy w stanie dostarczać różnorodnych diet, które spełniają specyficzne potrzeby żywieniowe związane ze stylem życia lub etapem rozwoju zwierzęcia. ​ Zobacz film, aby zrozumieć, dlaczego uważamy, że nasze podejście do odżywiania prowadzi do polepszania życia zwierząt.