Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
Drugi zwierzak w domu
Dlaczego pies jest dobrym zwierzęciem domowym

Dlaczego pies jest tak dobrym zwierzęciem domowym?

Psy rzeczywiście zasługują na miano najlepszego przyjaciela człowieka. Są lojalne, inteligentne, wierne i kochające. Są również znane z dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Trudno zdecydować, jaki czworonóg będzie dla Ciebie najwłaściwszy, ponieważ głównie zależy to od Twojego stylu życia i tego, gdzie mieszkasz. My postaramy się odpowiedzieć na zdecydowanie bardziej fundamentalne pytanie: dlaczego wybrać akurat psa? Co takiego sprawia, że te zwierzęta są tak popularnymi towarzyszami?

Jakie są korzyści z posiadania psa?

Jest tak wiele oczywistych korzyści z posiadania psa. Nie tylko zyskujesz przyjaciela na całe życie czy dodatkową aktywność fizyczną, ale także znacznie poprawiasz swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Powszechnie wiadomo, że to właśnie czworonogi są najlepszymi przyjaciółmi człowieka i takie przekonanie nie bierze się znikąd. Nie istnieje drugie zwierzę, które będzie tak oddane i wpatrzone w swojego domownika. Ich urocze pyszczki i pozytywne nastawienie do świata napełniają nasze życie ogromną radością. Tak naprawdę istnieje wiele korzyści, jakie daje nam posiadanie czworonoga. Od wsparcia w poprawie naszej kondycji, po pomoc w poznawaniu nowych ludzi, a nawet lepsze radzenie sobie ze stresem.

Życie jest lepsze, gdy mamy przy sobie psy

Nie ma nic lepszego niż długi spacer z czworonożnym przyjacielem w rześki, wiosenny poranek. Widok radości na pysku psa, kiedy bierzesz piłkę, gdyż wie, że czeka go zabawa w waszym ulubionym parku! Nawet odpoczynek we własnym domu jest przyjemniejszy w jego towarzystwie. Mówi się i jest to prawda, że stworzenia domowe, a szczególnie psy odpłacają za otrzymaną miłość dziesięciokrotnie.

Zanim jednak w pośpiechu zdecydujesz się na przygarnięcie psa, warto to dobrze przemyśleć. Po dłuższym zastanowieniu, nie jest to łatwa decyzja, ponieważ posiadanie psa to życiowe zobowiązanie. Pamiętaj, że będzie on od ciebie zależał przez wiele lat. Jeżeli poczytałeś o różnych rasach, potrzebach i ich charakterach, wiesz, które psy do Ciebie pasują. Preferujesz dorosłe czworonogi, a może szczenięta? W przypadku płci – pies czy suka? Jeśli jesteś zdecydowany i pewny, że masz czas i możesz włączyć do swojego stylu życia czworonoga, nie wahaj się dłużej. Nadszedł czas poznać wszystkie zalety posiadania psa.

Główne zalety posiadania psa

 • Badania dowodzą, że właściciele psów mają niższe ciśnienie krwi, niższy cholesterol niż osoby, którzy ich nie posiadają i cieszą się ogólnie lepszym zdrowiem.
 • Właściciele psów mają ogólnie silniejszy system odpornościowy, dobrze się czują i szybciej mają z głowy infekcje wirusowe.
 • Posiadacze psów rzadziej chodzą do lekarzy niż ludzie, którzy ich nie posiadają i rzadziej zażywają leki.
 • Szybciej powracają do zdrowia po chorobie, a nawet mają większy wskaźnik przeżycia po zawale serca, jeśli mają psa.
 • Dzieci mające futrzanego przyjaciela rzadziej opuszczają szkołę z powodu choroby.
 • Dzieci przewlekle chorujące często lepiej znoszą leczenie, gdy mają psie towarzystwo.
 • Dzięki bezwarunkowej psiej miłości mamy dobre samopoczucie, dlatego to właśnie one są wspaniałymi towarzyszami dla ludzi żyjących samotnie.
 • Posiadanie psa pomaga ludziom podnieść się po osobistych trudnych przeżyciach jak żałoba.
 • Fakt posiadania psa może pomóc poczuć się lepiej osobom z problemami psychicznymi.
 • Regularne spacery z psem z pewnością poprawiają kondycję i ogólny stan zdrowia.
 • Spacery z psem często wiążą się z poznawaniem innych właścicieli zwierząt – co oznacza nawiązywanie nowych przyjaźni dla ciebie i twojego pupila.
 • Psy powodują, że jesteś bardziej atrakcyjny. Jeśli szukasz swojej drugiej połówki, być może powinieneś pomyśleć o psie. Ludzie, którzy posiadają psa, wyglądają na bardziej pewnych siebie i sympatycznych.
 • Dzięki towarzystwu psa zyskujesz wartościowy czas na oderwanie się od wszystkiego i spędzenie go z wiernym przyjacielem.
 • Czworonóg może stać się Twoją pasją. Obecnie jest mnóstwo różnego rodzaju wystaw, szkoleń i konkursów dla psów różnej rasy. Dzięki takim aktywnościom człowiek może zawiązać bardzo silną więź z psem, a zarazem zyskać nowe hobby.
 • Film nakręcony podczas spacerów lub aktywnego spędzania czasu z czworonogiem będzie idealną pamiątką. A śmieszny film dla bliskiej osoby w głównej roli z jego pupilem, będzie wspaniałym prezentem na specjalną okazję.
 • Psy to fantastyczne istoty. Na koniec ciężkiego dnia pies zawsze z radością powita Cię w drzwiach, rozśmieszy i prawie zawsze będzie pod ręką, by cię pocieszyć, gdy tego potrzebujesz.

Włochaty przyjaciel na pewno zapewni Ci bezwarunkową miłość jak z filmu i bezgraniczne wsparcie, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Dla niego nieważne jest to, ile mamy pieniędzy, jaki kolor skóry, gdzie mieszkamy, ile mamy lat, jakie mamy pasje i jakimi jesteśmy ludźmi. Nasz pupil zawsze będzie przy nas. Wprawdzie możemy myśleć, że opiekujemy się naszymi psami, ale jest to wzajemne: bo czworonogi opiekują się również nami. Zwierzę będzie przy nas zawsze, na dobre i na złe. Cieszmy się obecnością naszych pupili, kochajmy je, a na pewno wyjdzie nam to na dobre!