Twój ulubieniec, nasza pasja
Off
Kobieta rozmawiająca z buldogiem

Nasza filozofia żywieniowa

Każde zwierze zasługuje na odpowiednie żywienie.

Wyobrażamy sobie świat, w którym każde zwierze odpowiednio się rozwija, a odpowiednie żywienie może zapobiegać problemom zdrowotnym.

Purina od ponad 125 lat jest jednym z największych producentów karmy dla psów i kotów. Purina przewodzi nie tylko w badaniach żywieniowych, ale także w dziedzinach takich, jak zachowanie i dobrostan zwierząt. Dzięki temu tworzy innowacyjne karmy, oraz promuje odpowiedzialną opiekę nad zwierzętami. Purina produkuje karmy dostosowane do potrzeb psów i kotów: wieku, wielkości, stylu życia czy stanu zdrowia. A wszystko to po to, aby ludziom i zwierzętom razem żyło się lepiej.

1. Wszystkie zwierzęta powinny mieć dostęp do zbilansowanego żywienia

Jaki jest sens produkowania lepszego pożywienia, jeżeli więcej zwierząt nie będzie go jadło? Uważamy, że przełomowe odżywianie powinno być dostępne dla zwierząt na całym świecie. Dlatego oferujemy szeroką gamę produktów umożliwiających właścicielom zwierząt dokonanie wyboru produktu, który jest najlepszych dla ich ulubieńca. Pragniemy, aby każdy właściciel zwierzęcia domowego był pewny, że podawany przez niego pokarm spełnia nie tylko przepisy europejskie, ale chcemy również, by każdy właściciel zwierzęcia czuł się przekonany, że dokonał właściwego wyboru.

2. Nie analizujemy składników w próżni

Uważamy, że najlepszymi składnikami są takie, które nie tylko są dobre same w sobie, lecz idealnie sprawdzają się w grze zespołowej, czyli finalnej kompozycji w recepturze. A to dzięki temu, że niektóre składniki mogą często wzmacniać swoje wzajemne działanie. Inteligentna receptura dostarcza więcej wartości odżywczych zwierzęciu niż pojedyncze surowce. Z tego powodu nie formułujemy przepisów na karmę dla zwierząt w oparciu o poszczególne surowce, lecz badamy, w jaki sposób wybrane kombinacje wpływają na całokształt zdrowia zwierzęcia. W ten oto sposób maksymalizujemy korzyści płynące ze składników takich jak pełne ziarno, które w badaniach długoterminowych wykazały, że stanowią korzystne uzupełnienie warzyw i surowców będących źródłem białka (takich jak mięso, ryby czy soja), przy jednoczesnym zapewnieniu rozwoju zdrowia przewodu pokarmowego.​

3. Jakość tkwi w szczegółach

Rozumiemy na czym polega obsesyjna dbałość o wysoką jakość odżywiania ulubieńca oraz rozważania jak zapewnić najwyższą kontrolę jakości, aby zapewnić karmę gotową i bezpieczną do spożycia przez naszego ulubieńca. W końcu większość z nas sama ma zwierzęta. Dlatego ciężko pracujemy nad tym, by zapewnić najwyższe bezpieczeństwo naszych produktów. Spędziliśmy ostatnich 80 lat na budowaniu naszej reputacji oraz zaufania i chcemy podążać tą ścieżką następne 100 lat. Z naszego punktu widzenia, nie można pozwolić sobie na pominięcie nawet drobnych szczegółów, w dziedzinie opieki i żywienia zwierząt.​

4. Wyższa smakowitość + Wyższa strawność = Wyższa odżywczość

Naszym celem jest produkcja pokarmu, który wasze zwierzęta będą chciały jeść, jednocześnie zapewniając jego optymalną strawność. Wszystko dlatego, że wiemy, jak pozbawione sensu jest tworzenie produktów, których zwierzęta nie akceptują, a tym bardziej, jeżeli nie są one przyswajane przez organizm, przez co zwierzę nie czerpie żadnych korzyści. Jeżeli kot z niechęcią patrzy na jedzenie, a dla organizmu psa jest ono trudno przyswajalne, wracamy do punktu wyjścia. To dzięki takim założeniom staliśmy się czołowym producentem karmy dla zwierząt w swojej klasie, stawiającym na najwyższy możliwy stopień odżywienia.

5. Nie zapominamy o pracy domowej

Czy wiecie, że jesteśmy liderem w skali globalnej w dziedzinie nauki o odżywianiu zwierząt? Poczynając od badań przyczyn otyłości, do oceny efektów nowych trendów i odkryć w dziedzinie żywienia ludzi -uwzględniamy wszystko. A to dlatego, że my nie idziemy za trendami w branży - my je napędzamy. Wszystko to stanowi część naszej misji, której celem jest wzbogacanie życia naszych ulubieńców, a także zapewnienie im długiego, zdrowego życia.​ Na przestrzeni ponad osiemdziesięciu lat doświadczenia w branży, prowadziliśmy badania od samego początku, więc nie jest to dla nas nic nowego.​ ​

Wierzymy, że ludzie i zwierzatą mają się lepiej razem

Zwierzetą wprowadzają tyle radości w wasze życie, ale również nasze! Są członkami rodziny, więc to naturalne, że ccemy dla nich tego, co najlepsze. To dla tego od lat poświęcamy się na tworzenie pożywnej, wysokiej jakości karmy dla zwierząt.

Zespół CES

Kontakt

Jesteśmy tu by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - małe lub duże, całkowicie poważne albo te trochę mnie. Działamy od poniedziałku do piątku, pomiędzy 7:00 a 19:00.