Nasza filozofia żywieniowa - Pokarm dla umysłu

Purina od ponad 125 lat jest jednym z największych producentów karmy dla psów i kotów. Purina przewodzi nie tylko w badaniach żywieniowych, ale także w dziedzinach takich, jak zachowanie i dobrostan zwierząt. Dzięki temu tworzy innowacyjne karmy, oraz promuje odpowiedzialną opiekę nad zwierzętami. Purina produkuje karmy dostosowane do potrzeb psów i kotów: wieku, wielkości, stylu życia czy stanu zdrowia. A wszystko to po to, aby ludziom i zwierzętom razem żyło się lepiej.

Zaczynamy?

Dowiedzcie się więcej o filozofii żywienia, która stoi u podstaw każdego z wytwarzanych przez nas produktów.​

1

Nie spełniamy standardów – my je przekraczamy

Czy wiedzieliście, że przepisy dotyczące produkcji karm dla zwierząt podlegają surowszym standardom niż większość żywności dla ludzi? A to dlatego, że karma dla zwierząt jest zbilansowana jako kompletna dieta zwierząt, a więc musi zapewniać im wszystkie wymagane przez nich wartości odżywcze w określonej dawce dobowej. To dlatego w pełnoporcjowej karmie dla zwierząt tak często używamy sformułowania "kompletna i zbilansowana".

Wszystkie nasze karmy spełniają surowe standardy europejskie (FEDIAF), zanim trafią do miski Waszego ulubieńca. Standardy te odzwierciedlają wytyczne żywieniowe FEDIAF oraz maksymalne, prawnie określone wartości środków odżywczych oraz dobrych praktyk produkcyjnych UE leżące u podstaw ustawodawstwa dotyczącego bezpiecznej produkcji karmy dla zwierząt oraz europejskiego kodowania etykiet, mających za cel zagwarantowanie produktów oznakowanych zgodnie z ustawodawstwem.

W Purina, postrzegamy normy branżowe zaledwie jako punkt wyjścia. Wszystkie nasze produkty nie tylko spełniają te normy, lecz większość z nich przewyższa te wymagania, stawiając sobie za cel zapewnienie optymalnych wartości odżywczych dla zwierząt (a nie tylko niezbędne minimum). A to dlatego, że za punkt honoru stawiamy sobie to, by na naszej karmie zwierzęta naprawdę dobrze się rozwijały.

2

Jakość tkwi w szczegółach

Rozumiemy na czym polega obsesyjna dbałość o wysoką jakość odżywiania ulubieńca oraz rozważania jak zapewnić najwyższą kontrolę jakości, aby zapewnić karmę gotową i bezpieczną do spożycia przez naszego ulubieńca. W końcu większość z nas sama ma zwierzęta. Dlatego ciężko pracujemy nad tym, by zapewnić najwyższe bezpieczeństwo naszych produktów. Spędziliśmy ostatnich 80 lat na budowaniu naszej reputacji oraz zaufania i chcemy podążać tą ścieżką następne 100 lat. Z naszego punktu widzenia, nie można pozwolić sobie na pominięcie nawet drobnych szczegółów, w dziedzinie opieki i żywienia zwierząt.​

3

Wyższa smakowitość + Wyższa strawność = Wyższa odżywczość

Naszym celem jest produkcja pokarmu, który wasze zwierzęta będą chciały jeść, jednocześnie zapewniając jego optymalną strawność. Wszystko dlatego, że wiemy, jak pozbawione sensu jest tworzenie produktów, których zwierzęta nie akceptują, a tym bardziej, jeżeli nie są one przyswajane przez organizm, przez co zwierzę nie czerpie żadnych korzyści. Jeżeli kot z niechęcią patrzy na jedzenie, a dla organizmu psa jest ono trudno przyswajalne, wracamy do punktu wyjścia. To dzięki takim założeniom staliśmy się czołowym producentem karmy dla zwierząt w swojej klasie, stawiającym na najwyższy możliwy stopień odżywienia.

4

Nie zapominamy o pracy domowej

Czy wiecie, że jesteśmy liderem w skali globalnej w dziedzinie nauki o odżywianiu zwierząt? Poczynając od badań przyczyn otyłości, do oceny efektów nowych trendów i odkryć w dziedzinie żywienia ludzi -uwzględniamy wszystko. A to dlatego, że my nie idziemy za trendami w branży - my je napędzamy. Wszystko to stanowi część naszej misji, której celem jest wzbogacanie życia naszych ulubieńców, a także zapewnienie im długiego, zdrowego życia.​ Na przestrzeni ponad osiemdziesięciu lat doświadczenia w branży, prowadziliśmy badania od samego początku, więc nie jest to dla nas nic nowego.​ ​

5

Nie analizujemy składników w próżni

Uważamy, że najlepszymi składnikami są takie, które nie tylko są dobre same w sobie, lecz idealnie sprawdzają się w grze zespołowej, czyli finalnej kompozycji w recepturze. A to dzięki temu, że niektóre składniki mogą często wzmacniać swoje wzajemne działanie. Inteligentna receptura dostarcza więcej wartości odżywczych zwierzęciu niż pojedyncze surowce. Z tego powodu nie formułujemy przepisów na karmę dla zwierząt w oparciu o poszczególne surowce, lecz badamy, w jaki sposób wybrane kombinacje wpływają na całokształt zdrowia zwierzęcia. W ten oto sposób maksymalizujemy korzyści płynące ze składników takich jak pełne ziarno, które w badaniach długoterminowych wykazały, że stanowią korzystne uzupełnienie warzyw i surowców będących źródłem białka (takich jak mięso, ryby czy soja), przy jednoczesnym zapewnieniu rozwoju zdrowia przewodu pokarmowego.​

6

Wszystkie zwierzęta powinny mieć dostęp do zbilansowanego żywienia

Jaki jest sens produkowania lepszego pożywienia, jeżeli więcej zwierząt nie będzie go jadło? Uważamy, że przełomowe odżywianie powinno być dostępne dla zwierząt na całym świecie. Dlatego oferujemy szeroką gamę produktów umożliwiających właścicielom zwierząt dokonanie wyboru produktu, który jest najlepszych dla ich ulubieńca. Pragniemy, aby każdy właściciel zwierzęcia domowego był pewny, że podawany przez niego pokarm spełnia nie tylko przepisy europejskie, ale chcemy również, by każdy właściciel zwierzęcia czuł się przekonany, że dokonał właściwego wyboru.