Twój ulubieniec, nasza pasja
 spaniel patrząc na miskę karmy dla psów

Czy mokra karma dla psa jest lepsza od suchej?

Większość właścicieli psów słyszała o suchej karmie dla psów i mokrej karmie dla psów (w puszkach), ale czy wiesz, że istnieją również suche miękkie karmy dla psów?

Biorąc pod uwagę ogrom dostępnych karm dla psów, wybór odpowiedniej dla Twojego psa może być trudny. Na początku warto zdecydować, która forma karmy będzie odpowiednia dla Twojego psa.

Formuły suchej karmy dla psów

Sucha karma dla psa w formie chrupiących suchych granulek ma wiele zalet. Po pierwsze, jest praktyczna. Sprzedawana jest w większych porcjach niż karma mokra, co przekłada się na rzadsze wizyty w sklepie oraz na oszczędności. Ponadto karma ta dłużej zachowuje świeżość, a po otwarciu nie musi być przechowywana w lodówce, więc może być pozostawiona w misce na dłużej. Sucha karma może być również korzystna dla zębów psa, ponieważ jej gryzienie pomaga usuwać płytkę nazębną.

Formuły mokrej karmy dla psów

Mokra karma dla psów charakteryzuje się najwyższą zawartością wody, jest więc najdelikatniejsza z wymienionych trzech rodzajów. Jest to doskonały wybór szczególnie dla psów, które są wybredne lub mają trudności z przeżuwaniem twardej karmy ze względu na problemy z zębami lub inne schorzenia. Może być podawana osobno lub jako dodatek do suchej karmy, aby dodać jej smaku i wilgotności.

Formuły miękkiej suchej karmy dla psów

Do kategorii pomiędzy karmą mokrą a suchą można zaliczyć miękkie, suche karmy dla psów. Niektóre marki karm dla psów oferują zarówno suchą karmę, jak i delikatne, kruche kawałki, które są miękkie i suche. Na przykład, większość formuł Purina ONE® SmartBlend® łączy suchą karmę z delikatnymi, mięsnymi kawałkami, które poprawiają smak i urozmaicają konsystencję karmy.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się podawać swojemu psu mokrą karmę, suchą karmę czy miękką suchą karmę dla psów, zawsze czytaj uważnie opakowanie, aby rozumieć, co kupujesz. Upewnij się, że karma jest pełnowartościowa oraz sprawdź, czy na etykiecie podano składniki wysokiej jakości. Przed zakupem warto również skonsultować się z lekarzem weterynarii, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że wybierasz karmę, która zapewni Twojemu psu szczęście i zdrowie życie.