Przyjęcie psa do domu - Informacje | PURINA
Dowiedz się więcej o producencie marki Purina Friskies®.
Purina

Przyjęcie psa do domu - Informacje

Przyjęcie psa do domu - Informacje

Odkryj radość z posiadania psa dzięki poniższym wskazówkom PURINA® Friskies®.

Odkryj radość z posiadania psa dzięki poniższym wskazówkom PURINA® Friskies®.

Tryskające bezwarunkową miłością psy są świetnymi towarzyszami dzieci. Wnoszą do życia rodzinnego energię i działają odstresowująco. Czy wiesz, że dzieci, które mają psa w domu, rzadziej chorują? Albo że osoby posiadające psy szybciej pokonują przeziębienia i infekcje?

Na kolejnych stronach zawarto informacje na temat tego, jak przyjęcie czworonoga do domu może wpłynąć na naukę, dorastanie i rozwój Twoich dzieci.

Jeśli zamierzasz przyjąć pod swój dach szczeniaka, poniższe wskazówki dla całej rodziny mogą okazać się pomocne...

  • Szczeniak potrzebuje ciepłego i wygodnego miejsca do spania. Wyłóż jego kojec kocami, pod którymi umieść butelkę z gorącą wodą, tak aby zagwarantować mu poczucie bezpieczeństwa podczas snu.
  • Wybieraj miski na karmę z ciężkim dnem! Szczeniak może przypadkowo przewrócić plastikową miskę, dlatego lepiej zaopatrzyć się w naczynia z bardziej stabilnym dnem, na przykład ceramicznym lub ze stali nierdzewnej.

  • Szczenięta przechodzą okres ząbkowania tak jak niemowlaki! Zaopatrz się w szereg gryzaków i zabawek, aby nie narażać się na utratę skarpetek i butów! Upewnij się jedynie, że przedmioty te nadają się dla młodych psów i nie są zbyt małe, aby zapobiec przypadkowemu zadławieniu lub uszkodzeniu dziąseł.

  • Wizyta u weterynarza i szczepienia są niezbędne w przypadku wszystkich szczeniąt! Nie zapomnij wziąć ze sobą kilku smakołyków — pierwsza wizyta może być dla psa stresująca, więc nie powinno im zabraknąć miłości i uwagi!

Po wykonaniu wszystkich obowiązkowych szczepień możesz zabrać psa na pierwszy spacer! Wcześniej możesz jednak w domu stopniowo przyzwyczajać swojego ulubieńca do noszenia obroży i chodzenia na smyczy. Zaangażowanie dzieci w naukę chodzenia na smyczy w niezwykły sposób przyczynia się do zacieśniania więzi!