Twój ulubieniec, nasza pasja
Friskies® Pies Hero Banner
Bakers
100% complete and balanced tasty dog food for everyday with quality nutrition for your dogs’ health and happiness.

5 obietnic Friskies® dotyczących szczęśliwego i zdrowego życia

W dniu, w którym w Twoim domu pojawił się pies, podjąłeś zobowiązanie. Obietnicę opieki, odpowiedniego karmienia i wspierania szczęśliwego i zdrowego, pełnego witalności życia Twojego psa. My podjęliśmy to samo zobowiązanie w drużynie Friskies®. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy, Friskies® od pokoleń karmi każdego dnia szczęśliwe i zdrowe psy zbilansowanym, smacznym oraz wysokiej jakości jedzeniem.

 

 

 

1. ODŻYWIANIE

W 100% pełnoporcjowe i zbilansowane odżywianie dla szczęśliwego i zdrowego życia od pierwszych dni, a wszystko to w doskonałym smaku. Receptury karm Friskies® zawierają mieszankę białek pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Białka składają się z aminokwasów i mogą pochodzić zarówno ze źródeł zwierzęcych, jak i roślinnych. Większość składników białkowych nie zawiera wszystkich aminokwasów w odpowiednich proporcjach i dlatego są one nieefektywne jako jedyne źródło białka. Ostrożne łączenie różnych źródeł białka może prowadzić do właściwej równowagi aminokwasów.

2. JAKOŚĆ

Nasi eksperci przeprowadzają setki codziennych kontroli jakości na każdym etapie produkcji wszystkich naszych receptur karm dla psów. Kontrole gotowych produktów to tylko część z ponad 1400 kontroli przeprowadzanych codziennie podczas całego procesu. Każdego dnia przeprowadzamy ponad 300 testów wszystkich surowców i materiałów opakowaniowych wprowadzanych do naszych zakładów produkcyjnych. Przeprowadzamy również kolejne 1100 kontroli podczas procesu produkcyjnego i kontroli gotowych produktów. Daje nam to pewność, że zawsze otrzymasz karmę wysokiej jakości.

3. SYSTEM IDENTYFIKOWALNOŚCI

Ciężko pracujemy, aby zapewnić, że wszystkie nasze karmy dla psów są wykonane z wysokiej jakości składników, starannie wyselekcjonowanych od znanych i zaufanych dostawców. Nasi dostawcy są regularnie wybierani i audytowani, więc jesteśmy pewni, że spełniają nasze przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności i opakowań, a także odpowiedzialnego pozyskiwania składników i ich jakości. Aby upewnić się, że te kryteria są spełnione, regularnie sprawdzamy naszych dostawców i wymagamy kilku certyfikatów, w tym:
Certyfikat HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point) zapewniający identyfikację i kontrolę wszystkich zagrożeń bezpieczeństwa, które mogą wystąpić w procesie;
Certyfikat GFSI (Global Food Safety Initiative) w celu zapewnienia, że zakłady spożywcze przetwarzają bezpieczną żywność (certyfikacja ta jest stosowana również w przetwórstwie żywności dla ludzi);
Audyt SMETA (Sedex Members Ethical Trade Audit) ocenia zachowania etyczne, takie jak praca, zdrowie, bezpieczeństwo, etyka środowiskowa i biznesowa, a także przyszłą inicjatywę dostawcy.

4. WIEDZA EKSPERTÓW PURINA

Nasza wiedza w zakresie karmy dla zwierząt domowych została dobrze ugruntowana, dlatego wszystkie nasze przepisy są opracowywane przez nasz zespół wysoko wykwalifikowanych dietetyków Purina. Ralston-Purina® już w 1926 roku otworzyła ośrodek badań żywieniowych w Grey Summit w Missouri. Nasza firma ma więc w tym obszarze ponad 90 lat doświadczenia, a wszystkie nasze przepisy są opracowywane przez specjalistów ds. produktów we współpracy z różnymi ekspertami w dziedzinie żywienia i składników. Ale to nie wszystko, mamy również ekspertów w zakresie opakowań, regulacji prawnych i procesów, aby upewnić się, że Twój pupil dostanie od Ciebie najlepszą karmę. Co najważniejsze, nasi dietetycy to eksperci w swojej dziedzinie, dzięki którym Twoje zwierzęta otrzymują żywienie, jakiego potrzebują. Podczas tworzenia nowych receptur karmy dla psów, w rozwijaniu każdego nowego przepisu zaangażowani są weterynarze, zapewniający, że zdrowie Twojego psa jest naszym głównym priorytetem.

5. NASZE ZOBOWIĄZANIE 2025

Ciężko pracujemy, by opiekować się zwierzętami domowymi, ale mamy również obowiązek dbać o naszą planetę. W 2018 roku Nestlé ogłosiło, że zamierza, aby do 2025 roku 100% naszych opakowań nadawało się do recyklingu lub ponownego użycia. Jednak bez odpowiednich rozwiązań i procesów recyklingu stworzonych na dużą skalę, wciąż potrzebujemy czasu na działania w tym kierunku, ponieważ nasz produkt jest sprzedawany w całej Europie i poza nią. Rozpoczęliśmy już działania w przypadku tych z naszych opakowań nadających się do recyklingu, ale wiemy, że nadal mamy wiele do zrobienia. Obecnie pracujemy nad większą liczbą alternatyw, dlatego prosimy o sprawdzenie opakowania karmy dla psów Friskies®, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak najlepiej pozbyć się naszych opakowań – oraz o cierpliwość, ponieważ nadal pracujemy nad staniem się jeszcze bardziej zrównoważoną marką.