Twój ulubieniec, nasza pasja
Friskies logo
Szczeniak w czerwonej obroży siedzi na trawie

Jak opiekować się szczeniakiem?

Friskies logo
Od Friskies

Opieka nad szczeniakiem to dla wielu rodzin bardzo duże wyzwanie. Aby upewnić się, że Twój nowy ulubieniec będzie mógł zadomowić się w swoim nowym domu, konieczne jest zapewnienie mu kilku niezbędnych rzeczy, które pomogą mu przystosować się do jego nowego życia.

Szczenięta muszą czuć się bezpiecznie, pewnie i wygodnie w swoim nowym domu — a to oznacza konieczność dopilnowania, że mają spokojne i dobrze sobie znane miejsce na jedzenie i picie, ciepłe i komfortowe miejsce do spania, zabawki oraz odpowiednie obroże i smycze, które pomogą mu się uczyć i rozwijać w miarę dorastania.

Wybierz aktywność związaną z opieką nad szczeniakiem 

W opiekę nad szczeniaczkiem trzeba od początku włożyć dużo pracy. Najważniejszy jest czas. Im wcześniej rozpoczniesz naukę, tym szczeniaczek nabierze od początku dobrych nawyków i istnieje większe prawdopodobieństwo, że wyrośnie z niego mądry i spokojny pies. Naukę możesz zacząć już od 2 miesiąca życia. Jeśli nauczysz szczeniaczka podstawowych czynności, będziesz mógł wraz w jego wiekiem wprowadzać naukę nowych komend.