Otyłość u psa - Jak radzić sobie z otyłością psa

Otyłość

Otyłość u psa - Jak radzić sobie z otyłością psa

Otyłość

Otyłość u psa - Jak radzić sobie z otyłością psa

Otyłość
07/31/2018

Otyłość

Cztery kroki do prawidłowej wagi Twojego psa


Psy cieszą się dłuższym i zdrowszym życiem, gdy zachowują właściwą sylwetkę. Ale tak jak ludzie, psy mają czasem problem z osiągnięciem i utrzymaniem idealnej masy ciała. Poniżej znajdziesz cztery osiągalne kroki, które możesz podjąć, aby pomóc psu pozostać w dobrej kondycji i zdrowiu przez długi czas.

1. Karm z myślą o sprawności fizycznej

1. Karm z myślą o sprawności fizycznej


Zrównoważona pod względem odżywczym karma, z właściwą zawartością kalorii jest kluczowa dla zachowania prawidłowej masy ciała. Stosuj się do wielkości porcji zaleconych przez lekarza weterynarii i dla dokładności używaj miarki. Jeśli Twój pies jest aktualnie odchudzany, postaraj się podawać dwa do trzech mniejszych posiłków na dzień, zamiast jednego większego. Pomoże to ograniczać uczucie głodu.

Porady dotyczące podawania przysmaków:


Smakołyki to element Twojej relacji z psem, ale zbyt wiele przekąsek niewłaściwego rodzaju może w krótkim czasie przyczynić się do nieprawidłowego wzrostu wagi. Możesz ograniczać ryzyko przekarmiania smakołykami poprzez:

  • Unikanie tłustych przekąsek i resztek (mogą wydawać się fajnym smakołykiem, ale resztki mogą dostarczać wielu niechcianych kalorii- dodatkowo w niewłaściwej postaci)
  • Wypróbowanie zdrowszych przekąsek, takich jak PURINA® PRO PLAN® Light Biscuits
  • Prowadzenie rejestru przekąsek poprzez odznaczanie każdego smakołyku wydanego psu. Na koniec dnia będziesz mieć możliwość łatwego sprawdzenia ile dodatkowo zjadł pies
  • Oferowanie psu swojej uwagi zamiast smakołyku, gdy pies się go domaga
Porady dotyczące podawania przysmaków:

2. Aktywność fizyczna dla energii


Czy to spacer po lesie, czy zabawa w aportowanie w parku, wysiłek fizyczny i zabawa są kluczowym elementem Waszej relacji. Są także przyjemnym sposobem wspomagania utraty wagi i zachowania dobrej kondycji u psa. Różnorodność czyni życie ciekawym, postaraj się więc urozmaicać rutynową aktywność w następujący sposób:

  • Używaj zabawek, aby uprzyjemnić spacer z psem- jeśli lubi on aportować, dlaczego nie użyć rakiety tenisowej, aby posłać piłkę jeszcze dalej?
  • Spróbuj chodzić na spacery z innymi właścicielami psów- gdy psy wspólnie się bawią, spalają więcej kalorii
  • Rozważ urozmaicenie Waszej rutyny spacerowej- zmiana trasy i tempa spacer czyni tę aktywność ciekawszą

Pamiętaj jednak, że stary lub cierpiący na zwyrodnienie stawów pies może nie być zdolny do takiej samej aktywności. Zapytaj lekarza weterynarii o właściwy sposób postępowania.


3. Kontroluj wagę


Jeśli odchudzasz psa, wyznacz jakieś osiągalne cele. Ułatwi to i uprzyjemni kontrolę postępów psa. Dobrym celem, który można sobie założyć będzie utrata 2% masy ciała tygodniowo. Rozważ prowadzenie tabeli dokumentującej spadek wagi, pomiary obwodu talii, oraz kontrolowanie sylwetki przy pomocy Systemu Oceny Kondycji. W celu bardziej oficjalnej i dokładnej oceny, umów się na wizytę u lekarza weterynarii.


4. Nie poddawaj się


Psy powinny tracić wage stopniowo: jest to powolny proces. Nie pozwól, aby to powstrzymało Ciebie lub Twojego psa. Stopniowa utrata wagi jest właściwa i oznacza większe prawdopodobieństwo, że zgubione kilogramy nie powrócą. PURINA® PRO PLAN® All Sizes Adult  OPTIWEIGHT® to niskotłuszczowa, niskokaloryczna karma stworzona ze składników fachowo wyselekcjonowanych w celu kontrolowania apetytu i uczucia głodu. Jest to opracowana naukowo formuła dla skutecznej i długotrwałej utraty wagi.

Dzięki właściwemu żywieniu, opiece weterynaryjnej oraz nowemu schematowi aktywności fizycznej, Twój pies będzie mógł osiągnąć właściwą wagę- a Wy oboje będziecie mogli w pełni wspólnie cieszyć sie światem.

Udostępnij znajomym

ShareEmailtwitterFB