Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
Opieka stomatologiczna dla małych psów

Dbanie o zęby małych psów – higiena jamy ustnej psa

Codzienna profilaktyka jamy ustnej psów już od szczenięcia pozwala zapobiegać wielu schorzeniom i problemom np.: osadzaniu się kamienia nazębnego, zapalenia dziąseł, czy przykrego zapachu z pyska.

W przypadku pielęgnacji jamy ustnej małych psów wszelkie decyzje takie jak wybór właściwego rozmiaru przysmaków do żucia oraz czynności, jak na przykład szczotkowanie psich zębów, należy nieznacznie zmienić. Przeczytaj porady i dowiedz się, jak dostosować codzienną i rutynową pielęgnację zębów do potrzeb małego psa.

Dlaczego dbanie o zęby jest szczególnie istotne w przypadku małych ras psów?

Pielęgnacja zębów jest ważna u wszystkich psów, lecz należy szczególnie zadbać o zęby niektórych małych ras psów. To dlatego, że niektóre psy ras małych mają strukturę czaszki, która zwiększa ryzyko wystąpienia pewnych problemów stomatologicznych. Przykładami psów ras małych, które mogłyby ucierpieć wskutek takich problemów są mopsy i chihuahua, gdyż są przedstawicielami ras brachycefalicznych, które często cierpią na stłoczenie zębów. Z kolei stłoczenie zębów w pysku psa może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych.

Szczotkowanie zębów u małego psa

Po pierwsze należy korzystać z mniejszej szczoteczki do zębów. Mniejsza szczoteczka do zębów będzie skuteczniejsza podczas szczotkowania zębów w jamie ustnej małego psa. Podczas szczotkowania zębów małych psów należy zwrócić szczególną uwagę, aby docierać do miejsc między zębami i czyścić wszystkie obszary, w których gromadzi się płytka nazębna. Korzystanie z większej, niedopasowanej szczoteczki może zniechęcić naszego pupila do higieny jamy ustnej.

Specjalistyczna, przyjazna psu pasta do zębów jest koniecznością podczas mycia zębów każdego czworonoga. Nie należy używać pasty do zębów dla ludzi, ponieważ zawiera substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe dla psa. Na przykład środki spieniające zawarte w paście do zębów dla ludzi mogą powodować uszkodzenie wątroby u psów. Zamienniki cukru stosowane w paście do zębów dla ludzi mogą okazać się toksyczne, powodując niebezpieczny spadek poziomu cukru we krwi u psów; to kolejny powód, dla którego należy unikać stosowania pasty do zębów dla ludzi, gdy czyścimy zęby psu. Ponadto pasty do zębów przeznaczone dla ludzi często mają miętowy smak, który może być bardzo nieprzyjemny dla psów.

Aby dowiedzieć się, jak krok po kroku umyć psu zęby, sprawdź nasz poradnik na temat mycia zębów u psa.

Gryzaki dentystyczne dla małych psów

Gryzaki dentystyczne są doskonałym sposobem na codzienne dbanie o zdrowe zęby i dziąsła twojego psa. Stworzyliśmy cały asortyment gryzaków DentaLife dedykowany małym psom. Dla psów o wadze 2–7 kg zalecamy stosowanie gryzaków dla bardzo małych psów. Przy wadze 7–12 kg, radzimy podawać pupilowi gryzaki dla małych psów.

Dzięki rewolucyjnej formule stworzonej do pielęgnacji jamy ustnej psów, nasze gryzaki DentaLife minimalizują osadzanie się płytki nazębnej. Każdy gryzak dla psa ma dającą się żuć porowatą teksturę, która usuwa płytkę nazębną z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej psa. Udowodniono naukowo, że nasze gryzaki dentystyczne – stosowane codziennie – pomagają ograniczyć osadzanie się kamienia nazębnego u psa. Mniejsza ilość kamienia nazębnego oznacza zdrowsze zęby i dziąsła u małego psa. To czyni gryzaki dentystyczne znakomitym uzupełnieniem higieny jamy ustnej u każdego małego psa.

Nasze gryzaki są pozbawione sztucznych barwników i aromatów oraz mają pyszny smak kurczaka. Co więcej gryzaki Purina DentaLife są bez dodatku cukru i zawierają małą ilość tłuszczu. Sprawdź naszą stronę z produktami, aby uzyskać więcej informacji na temat gryzaków dentystycznych Purina DentaLife.

Jeżeli chcesz uzyskać porady dotyczące higieny jamy ustnej psa i pielęgnacji zębów, to odwiedź nasz zbiór porad na temat dbania o psie zęby, w którym znajdziesz mnóstwo ciekawych artykułów na temat dbania o zęby psa wraz z informacjami o problemach stomatologicznych u psów.