Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
Zwalczanie nieświeżego oddechu u psa

Zwalczanie nieświeżego oddechu u psów

Być może wyczuwasz, że pies ma nieświeży oddech, co odbiera ci chęć na czułości, zwłaszcza gdy pies chce cię polizać!

Jeżeli pies ma nieświeży oddech, należy odwiedzić weterynarza, aby wykluczyć wszelkie poważne przyczyny takie jak choroba dziąseł lub próchnica. Jednakże przykry zapach z pyska może być czymś normalnym u psa.. Każdy pies jest inny, a u niektórych może występować silniejszy zapach z pyska niż u pozostałych. Różnice mogą zależeć od rodzaju karmy, ilości wypijanej wody, ale również unikalnych cech psa!

Jeżeli twój pies jest zdrowy i wesoły, lecz z jego pyska pachnie co najmniej nieprzyjemnie
a weterynarz wykluczył schorzenia zębów, to jest kilka domowych sposobów na odświeżenie oddechu psa. Czynności te mogą również pomóc psu, u którego zdiagnozowano chorobę dziąseł, choć ważne jest, aby skonsultować się z weterynarzem, zanim podejmiesz samodzielne kroki.

Szczotkowanie zębów psa – Szczotkowanie zębów psa może pomóc z nieświeżym oddechem. Mycie zębów psa w domowych warunkach jest proste, jeżeli posiadasz odpowiedni sprzęt. Dostępny jest cała gama szczoteczek i past do zębów przeznaczonych dla psów; zalecamy poradzić się weterynarza, aby dowiedzieć się, które będą najlepsze dla twojego psa. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat szczotkowania psich zębów.

Dodanie pietruszki do karmy – Pietruszka jest doskonałym sposobem na eliminowanie nieprzyjemnego zapachu z pyska psa, gdyż stanowi naturalny odświeżacz oddechu.

Pamiętaj, że należy zadbać o kompletną i zbilansowaną dietę psa w postaci suchej lub mokrej karmy, a pietruszka nie jest kluczowym elementem żywienia. Dodaj jedynie niewielką ilość, choćby po to, by pies nie był zniechęcony smakiem!

Zadbaj o dobrą dietę psa gdyż zła dieta może powodować nieświeży oddech – a także niedobory żywieniowe. Wiele psów z nieświeżym oddechem otrzymuje bogate w cukier lub tłuszcz jedzenie i smakołyki. Te przekąski sprzyjają rozwojowi bakterii na zębach psa, które mogą być przyczyną nieświeżego oddechu psa i innych schorzeń psich zębów.

Jeżeli pies ma nieświeży oddech, weź pod uwagę przekąski i smakołyki, którymi karmisz psa. Podawaj psu specjalistyczne smakołyki, ponieważ są bezpieczne pod względem żywieniowym i mogą pomagać dbać o higienę jamy ustnej psa.

DentaLife® – Podawanie psu gryzaka DentaLife® każdego dnia to doskonały sposób na eliminowanie nieświeżego oddechu u psa. Żucie przysmaku DentaLife ogranicza gromadzenie się płytki nazębnej w jamie ustnej psa. Zapoznaj się z artykułem pt. Zalety DentaLife® , aby dowiedzieć się więcej o tym w jaki sposób produkt DentaLife® może pomóc twojemu psu.

Niektóre metody zwalczania nieświeżego oddechu u psa są trudne do zastosowania w warunkach domowych. Następujące metody najlepiej pozostawić weterynarzowi, który będzie w stanie pomóc oczyścić zęby psa i odświeżyć jego oddech.

Weterynaryjne mycie zębów – Jeżeli masz trudności, aby umyć zęby psa w domu lub kiedy zabiegi nie pomagają, poproś o pomoc weterynarza. . Może mieć więcej wprawy w docieraniu do tych trudno dostępnych miejsc i wyczyścić zęby psa dokładniej.

Nitkowanie zębów psa – Użycie nici dentystycznej to doskonały sposób, aby ograniczyć gromadzenie się płytki nazębnej na zębach psa. To z kolei pomaga ograniczyć przykry zapach z pyska. To dlatego, że niektóre zęby rosną bardzo blisko siebie, co uniemożliwia umycie przestrzeni pomiędzy nimi szczoteczką, a kawałek nici dentystycznej bez problemu zmieści się w niewielkiej szczelinie.

Nieświeży oddech u psa to powszechnie spotykany problem. Chociaż przykry zapach z pyska psa może być czymś normalnym, to może również oznaczać poważniejszy problem. Zanim spojrzysz na metody ograniczania nieświeżego oddechu u psów, ważne jest, aby zrozumieć, co może go powodować; zapoznaj się więc z naszym artykułem na temat przyczyn nieświeżego oddechu u psów, aby uzyskać więcej informacji.