Jak dbać o zdrowie psa?

Jak dbać o zdrowie psa

Psy z wrażliwym układem pokarmowym i ich potrzeby żywieniowe

Czy Twój pies odżywia się zdrowo, dobrze się rozwija, rośnie i w pełni korzysta z życia? Aby pies był zdrowy, jego układ pokarmowy musi funkcjonować prawidłowo.
CZYTAJ WIĘCEJ

Najczęstsze problemy trawienne psów

Układ trawienny Twojego psa zazwyczaj potrafi sam o siebie zadbać, pod warunkiem, że otrzymuje odpowiednie składniki pokarmowe. Jednak nawet przy odpowiedniej opiece czasami mogą pojawić się nieoczekiwane problemy.
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak schłodzić psa i zadbać o utrzymanie odpowiedniej temperatury

Latem łatwo jest dać się porwać planowaniu wakacji, wycieczek na plażę i wylegiwaniu się w upale, ale jeśli masz czworonożnego przyjaciela, musisz pomyśleć o tym, jak pomóc mu się schłodzić, gdy temperatury rosną.
CZYTAJ WIĘCEJ

Udar cieplny u psów: Jak rozpoznać objawy i szybko zareagować

Twój pies uwielbia spędzać z Tobą lato – jest tyle okazji do wychodzenia na zewnątrz, odkrywania świata i zabawy. Jeśli jednak pogoda będzie szczególnie upalna, warto zastanowić się nad możliwością wystąpienia udaru cieplnego i wpływem, jaki słońce może mieć na Twojego przyjaciela.
CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a zwierzęta domowe

Wszystkie najważniejsze organizacje ochrony zdrowia ludzi jednogłośnie podają, że nie ma dowodów na przenoszenie przez zwierzęta domowe wirusa SARS-CoV-2 odpowiedzialnego za epidemię COVID-19. Jednak rozumiemy, że mogą pojawić się pytania jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzęciem w tej wyjątkowej sytuacji.
CZYTAJ WIĘCEJ

Czym jest psi Alzheimer - Dysfunkcja poznawcza u psów

Zdarza się, że u starszych psów z wiekiem zaczynają być zauważalne zmiany w zachowaniu, które do tej pory nie występowały lub były niezauważalne. Okazuje się, że przebieg takiego „psiego Alzheimera”, można złagodzić codziennym postępowaniem, lekami, a nawet dietą, aby starszym psom i ludziom z nimi żyjącym, razem żyło się lepiej.
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pomóc psu schudnąć - Problem z otyłością u psa

Purina zaprosiła do współpracy dwie osoby, które chciały pomóc swoim pupilom zrzucić zbędne kilogramy. Dowiedz się, jak zmienił się stan zdrowia obu psów. Znajdź źródło inspiracji i popraw stan zdrowia własnego zwierzęcia!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak dbać o zdrowie psa - Wskazówki i porady

Niektóre psy lepiej niż inne ukrywają cierpienie i ból, więc mogą liczyć tylko na twoją czujność i to, że zauważysz wszelkie nietypowe oznaki choroby. Skorzystaj z poniższej listy by raz w miesiącu zbadać swojego psa. Dowiedz się co pomoże ci w porę zauważyć objawy potencjalnej choroby czy kontuzji u psa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Amputacja kończyn u psów – jak sobie poradzić

Pewnie wielu z was widziało kiedyś psa z trzema nogami. Jest spora szansa, że był szczęśliwy. Amputacje mogą być skutkiem wypadku albo choroby, zdarzają się dość często, a psy świetnie sobie radzą w nowej sytuacji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sterylizacja i kastracja psów – Najczęściej zadawane pytania

Sterylizacja i kastracja psów to ważne zagadnienie w odpowiedzialnej opiece nad zwierzętami. Jest to główne narzędzie w walce z bezdomnością, a także element profilaktyki zdrowotnej. Zanim podejmiesz decyzję o poddaniu psa zabiegowi sterylizacji, trwale uniemożliwiającemu rozmnażanie - upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne informacje.

CZYTAJ WIĘCEJ

Świąteczne przyjęcia - Psy i fajerwerki

Przez cały rok pies jest dla ciebie cudownym kompanem, gdy tylko może uwielbia spędzać z tobą czas. Jednakże, niektóre psy źle się czują przy nieznanych im dźwiękach czy nieznanych gościach, więc jeśli twój pies boi się fajerwerków i hałasu, być może potrzebuje dodatkowej opieki w trakcie świętowania.

CZYTAJ WIĘCEJ

Opieka nad psem zimą - Jak zadbać o psa zimą?

Nasze wskazówki pomogą zapewnić odpowiednią opiekę Twojemu psu w czasie zimy, dzięki czemu będziecie mogli cieszyć się wspólnymi chwilami w te chłodne miesiące.

CZYTAJ WIĘCEJ

Aktywność fizyczna jest dobra dla zdrowia psa

​Ćwiczenie Twojego zwierzaka to świetny sposób dla Was na wartościowe spędzanie wspólnego czasu i wzmacnianie łączącej Was więzi. Oprócz kontrolowania masy ciała psa i pomocy w osiągnięciu przez niego idealnej kondycji sylwetki, rozwijania siły i utrzymania silnego układu krwionośnego i odpornościowego. Także Tobie ćwiczenia te pomogą osiągnąć dokładnie to samo!

CZYTAJ WIĘCEJ

Utrzymanie psa w zdrowiu i dobrej kondycji

​Każdy lekarz weterynarii powie Ci, że zapobieganie jest lepsze od leczenia. Aby zapewnić Twojemu szczeniakowi zdrowy rozwój, obok stosowania odżywczej, zrównoważonej diety, zapewnij mu regularne aktywności, kontrole lekarskie i skuteczną profilaktykę chorób zębów i przyzębia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poród - Jak dbać o zdrowie psa?

Jeżeli Twoja suka będzie wkrótce rodzić, nie wpadaj w panikę! Psy znacznie lepiej od nas radzą sobie z tym wszystkim.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża psa i odchów szczeniaków

​Większość ciąż przebiega bezproblemowo, a suki są na ogół doskonałymi matkami. Chociaż rzadko zdarza się.

CZYTAJ WIĘCEJ