Zachowanie i trening psa

Zachowanie i trening psa

Dlaczego psy boją się fajerwerków?

Sztuczne ognie mogą być przyjemnym i ekscytującym sposobem świętowania dni takich jak Sylwester. Dla psów jednak głośne wybuchy i mrugające światła nie są tak zabawne.
CZYTAJ WIĘCEJ

Boże Narodzenie bezpieczne dla psów

Boże Narodzenie to czas pełny zabawy i radości dla całej rodziny – w tym także dla Twojego psa! Niestety, w tym okresie na Twojego pupila czyha wiele potencjalnych niebezpieczeństw i czynników stresogennych. Przeczytaj nasz poradnik, jeśli chcesz zapewnić swojemu psu szczęśliwe i bezpieczne Święta.
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pies budował relację z człowiekiem przez wieki

Pies towarzyszy nam ludziom od około 30 tysięcy lat. Jest najbardziej udomowionym zwierzęciem, w pełnym tego słowa znaczeniu. Patrząc na wierne psie oczy, można by sobie zadać pytanie, za co cenimy sobie swoje towarzystwo i dlaczego to właśnie psy darzymy miłością, do tego odwzajemnianą. Poznaj historię relacji psa i człowieka!
CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów na psią nudę w domu

Niestety nie każdy z nas ma własny ogródek, a nasz pies, siedząc w samych czterech kątach, najczęściej się nudzi. Leżenie na kanapie nie jest dla psa zbyt atrakcyjne i wcale wtedy nie wypoczywa, a raczej się męczy. Jakich rozrywek dostarczyć naszemu pupilowi, aby czuł satysfakcję i utrzymywał optymalną kondycję psychiczną i fizyczną?
CZYTAJ WIĘCEJ

Opieka nad psami pasterskimi

Psy pasterskie- znane też jako psy stróżujące są niezależne, spokojne i wytrzymałe. Kochają każdą pogodę i będą mieć oko na ciebie i twoją rodzinę, gdziekolwiek jesteście.

CZYTAJ WIĘCEJ

Opieka nad terierem i jamnikiem

Teriery i jamniki to wyjątkowe psy, które kochają bieganie, eksplorowanie, gonienie i kopanie dołków – może są małe, ale mają w sobie dużo uczuć i wspaniałą zajmującą naturę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem psa?

Psy nie polegają na werbalnej komunikacji w taki sposób, jak robią to ludzie. Szczekanie psa jest to główny sposób ich ekspresji, wyrażania uczuć względem innych psów – a także swojej ludzkiej rodziny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Szczekanie psa - Dlaczego pies szczeka?

Pomimo tego, że niektóre psy hałasują bardziej od innych, to wszystkie szczekają. Czy masz małego ulubieńca rasy Chihuahua, czy dorosłego owczarka niemieckiego, zapewne słyszałeś, jak szczeka w najróżniejszych sytuacjach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Podstawowe psie komendy

​Szkolenie Twojego psa może dawać radość i satysfakcję. Psy szybko się uczą, a w szkoleniu polegają głównie na Tobie. Szkolenie pomaga również pielęgnować Waszą relację i siłę więzi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumienie języka ciała psa

Psy różnej rasy i ludzie żyją wspólnie od tysięcy lat i instynktownie jesteśmy w stanie odczytać wzajemnie większość naszych nastrojów poprzez język ciała, wyraz twarzy i głos.

CZYTAJ WIĘCEJ