Twój ulubieniec, nasza pasja
dlaczego pies je trawe

Dlaczego pies je trawę?

Wszyscy wiemy, że szczenięta lubią odkrywać otaczający je świat, ale co zrobić, jeśli Twój piesek je trawę?

Chociaż skubanie roślin jest dosyć powszechne, może powodować u Twojego ulubieńca problemy żołądkowe i powinno się go tego oduczyć. Istnieje kilka możliwych wyjaśnień tego problemu.

NUDA

Twój szczeniak może jeść trawę dlatego, że jest znudzony. Jeśli brakuje mu bodźców rozwijających umysł lub ćwiczeń fizycznych, kłujące zielone źdźbła mogą być sposobem na zapewnienie sobie rozrywki. Kupno nowej zabawki lub zwiększenie czasu poświęcanego na aktywność fizyczną może wyeliminować niepożądane zachowanie u Twojego psa.

DOBRZE SMAKUJE

Niektórym psiakom trawa może po prostu smakować. Psy są z natury predestynowane do odkrywania wszystkiego co je otacza, a tekstura lub smak roślin mogą im się wydać przyjemne. Jeśli Twój szczeniak lubi trawę spróbuj zastąpić ją zdrowszymi alternatywami, np. sałatą lub szpinakiem.

BOLĄCY BRZUSZEK, WYMIOTY

Niektórzy twierdzą, że psy jedzą trawę, gdy mają dolegliwości żołądkowe. Jeśli zauważysz, że takie zachowanie pojawia się nagle u Twojego psa i prowadzi do wymiotów, Twój ulubieniec może właśnie mieć problemy z trawieniem. Najlepiej byłoby w takiej sytuacji skontaktować się z weterynarzem, aby dowiedzieć się co mogło spowodować te dolegliwości prowadzące do wymiotów.

Jeśli Twój piesek zachowuje się inaczej niż zwykle, a skubanie trawy nie jest dla niego typowe, od razu skontaktuj się z lekarzem weterynarii, aby skonsultować to niecodzienne zachowanie.