Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
Mężczyźni wolą koty

Mężczyźni wolą koty

Najnowsze badania i trendy pokazują, że coraz częściej mężczyźni, szczególnie millenialsi, wybierają na swojego zwierzaka kota. Nie ma nic lepszego niż wpatrzone w Ciebie kochające kocie oczy.

Koty domowe są ważną częścią życia człowieka przez dłuższy czas, więc ich adopcja powinna być bardzo przemyślaną decyzją. Opiekunowie kotów są inni i dokonują innych wyborów w życiu. Kot obojętnie jakiej rasy, okazuje się świetnym towarzyszem w nowoczesnym stylu życia. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj koniecznie poniższy artykuł.

KOT-waler

Okazuje się, że według badań PFMA nawet co 3 właściciel kota to mężczyzna, i to młody lub w średnim wieku. Dlaczego więc mężczyźni wybierają mruczki? Dla samodzielnych (i niekoniecznie samotnych) mężczyzn, kot jest świetnym towarzyszem. Jak podkreślają sami zainteresowani, opieka nad kociakiem nie jest tak absorbująca i nie koliduje z ruchomymi godzinami pracy, wyjść czy podróży. Do tego koty sprawiają, że przynajmniej 1 na 4 opiekunów, uważał, że stał się dzięki niemu bardziej uczuciowy, a nawet 1 na 6 uważał, że to właśnie dzięki kotu, umawia się na więcej randek. Zresztą nawet 82% kobiet potwierdza, że mężczyźni opiekujący się zwierzętami, są dla nich atrakcyjniejsi, a 90% uważa, że mężczyzna opiekujący się kociakiem jest „milszy” niż inni. Tak więc kociak niezależnie jakiej rasy, łagodzi obyczaje i zbliża.

Nie ma wątpliwości, że koty domowe dla mężczyzn to wspaniałe istoty. W końcu, co jest lepszego dla mężczyzn niż powrotu do domu pod koniec ciężkiego dnia i witające, zadowolone kocie oczy, podniesiony ogon czy mruczenie kochającej gromadki futrzaków? Badania wykazały, że mężczyźni posiadający kociaki są z reguły zdrowsi i szczęśliwsi od tych, którzy ich nie mają.

Istnieje jeszcze kilka korzyści z posiadania kotka:

  • Udowodniono, że posiadanie kota zmniejsza stres u mężczyzn i nie tylko.
  • Właściciele kotów mają zazwyczaj niższe ciśnienie krwi niż osoby nieposiadające zwierząt.
  • Mężczyźni mają silniejszy układ odpornościowy i szybciej odzyskują zdrowie po chorobach niż osoby nieposiadające zwierząt.
  • Dzieci dorastające z kotami zdecydowanie mniej chorują niż te, które nie mają zwierząt.
  • Kociaki są bardzo kochające i pełne charakteru, ale cenią sobie również swoją niezależność, co oznacza, że mogą być mniej wymagające dla mężczyzn niż inne zwierzęta domowe.
  • Kocięta mogą pomóc mężczyznom szybciej dojść do siebie po traumatycznych przeżyciach emocjonalnych, takich jak żałoba.

Dla mężczyzn posiadanie kota niesie ze sobą wiele korzyści, ale ważne jest, aby starannie wybrać kotka i upewnić się, że dobrze pasujesz do swojego puszystego przyjaciela. To, jakiego kota wybierzesz, będzie zależało od Twojego stylu życia i osobistych preferencji. Możesz na przykład chcieć kota seniora, którego będziesz mógł przytulać na kolanach, lub myśleć o specjalnej rasie, którą chciałbyś wychować od kociaka.

Właściciele kotów są…mądrzejsi

Nie tylko badania Brytyjskie, ale także Amerykańskie, potwierdziły spostrzeżenie, że ludzie posiadający koty niezależnie od rasy, mają przeważnie wyższe wykształcenie i są inteligentniejsi. Aczkolwiek rekomendujemy, aby nie robić kotu wstydu i nie porzucać studiów i je podjąć. Dla osób pracujących czy uczących się dłużej, kociak jest mniej kłopotliwym i ograniczającym towarzyszem w porównaniu do psa, co częściowo tłumaczy takie spostrzeżenia.

Dla osób, które chcą się poświęcić nauce lub pracy, kot jest idealnym zwierzęciem. Nie trzeba wyprowadzać go na spacer czy poświęcać mu aż tyle uwagi co psu. Zapracowani mężczyźni spędzają mniej czasu w domu i na szczęście mogą zostawić kota samego w domu teoretycznie na cały dzień. Kot jest zwierzęciem, które przez większość dnia będzie spało, jadło swoją ulubioną karmę pełną składników odżywczych lub bawiło się ulubioną zabawką. Ale pamiętaj, aby nie zaniedbywać kociaka. Gdy masz zaplanowany służbowy wyjazd na klika dni, zapewnij kotu lub kotom dodatkową opiekę w postaci rodziny czy przyjaciół.

Właściciele kotów są bardziej wyspani

W badaniach w Klinice Snu Mayo dwa razy więcej osób deklarowało, że spokojniej śpi im się w towarzystwie zwierzaka niż człowieka. Także ankietowani opiekunowie deklarują, że wolą spać z kotem niż ze swoim partnerem (szczególnie kobiety).

U właścicieli kotów możemy zaobserwować dłuższy sen, ponieważ nie muszą wstawać wcześnie rano, aby wyprowadzić swoich pupili na spacer.

To czy są jeszcze gdzieś kociary?

Całkowicie poległ więc mit zdziwaczałej kociary, jako samotnej kobiety otoczonej kotami (chociaż to kobiety mają tendencję do gromadzenia zwierząt). Nie należy stereotypowo postrzegać opiekuna kota jako bardziej samotnego, rozemocjonowanego i w depresji, niż opiekuna psa. Z ankiet internetowych, wynika, że osoby deklarujące się jako preferujące koty mają większą skłonność do bycia bardziej neurotycznymi i otwartymi. Jednak badania ponad pół tysiąca opiekunów kotów Uniwersytetu w Los Angeles, pokazały, że nie ma dowodów na to, że przekłada się to na większą skłonność do chorób psychicznych niż osoby posiadające psy czy nie posiadające zwierząt w ogóle.

Jeśli wybierzesz kota niezależnie jakiej rasy lub różnych miotów, będzie to wspaniała decyzja. Nie ma nic lepszego niż wpatrzone w Ciebie kocie oczy i podniesiony w pozycji stojącej ogon, który oznacza, że jest zadowolony z tego, że Cię widzi. Decyzja o przygarnięciu kota jednak musi być bardzo przemyślana. Opieka nad kociakiem jest to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Jeśli masz już kota i siedzisz z nim w domu, cieszcie się sobą nawzajem Zobacz, jak możesz się z nim pobawić, co sprawi olbrzymią satysfakcję i Tobie i Twojemu kotu.