Co robić gdy zdecydujesz się na psa?

Gdy zdecydujesz się na psa

Pies lekiem na niejedną chorobę

Opiekunowie psów żyją dłużej i zdrowiej. Czy jednak wszystkie przekonania o pozytywnym wpływie psów na zdrowie jest uzasadnione? W jakim stopniu pies będzie wpływał na poprawę naszego zdrowia, a kiedy może stanowić zagrożenie?
CZYTAJ WIĘCEJ

Bezpańskie psy – wszystko co powinniśmy wiedzieć

Co się stanie, gdy znajdziesz bezpańskiego psa i jak możesz pomóc? Dowiedz się co robić, gdy napotkasz zwierzę bez właściciela? W tym artykule przedstawiamy w skrócie co zrobić w sytuacji znalezienia psa bez właściciela.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dlaczego pies jest dobrym zwierzęciem domowym?

Psy rzeczywiście zasługują na miano najlepszego przyjaciela człowieka. Są lojalne, inteligentne, wierne i kochające. Są również znane z dobroczynnego wpływy na nasze zdrowie- fizyczne i psychiczne.

Trudno zdecydować jaki pies będzie najwłaściwszy, gdyż to zależy od twojego stylu życia i tego, gdzie mieszkasz. Najważniejsze pytanie: dlaczego wziąć psa?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przedstawienie psa innym zwierzętom domowym

Psy zwykle łatwo nawiązują przyjaźnie, więc twoje szczenię z pewnością polubi towarzystwo innych psów. Zapewne będzie chciał bawić się z każdym zwierzęciem – dużym czy małym. Tak jak w przypadku każdego nowego doświadczenia, ważne jest, aby przedstawić go innym zwierzętom ostrożnie, aby początek ich przyjaźni zaczął się możliwie najlepiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak uratować lub adoptować psa?

Ofiarowanie zwierzęciu drugiej szansy w kochającym domu to wspaniały gest, a gdy adoptujesz dorosłego psa, korzyści mogą być jeszcze większe. Przy tak dużej ilości dorosłych psów szukających nowych domów, możesz znaleźć takiego, który bardziej niż kupione szczenię będzie pasował do twojego stylu życia. Oto jak znaleźć idealnego ulubieńca!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak poradzić sobie ze stratą ulubieńca?

Śmierć ukochanego zwierzęcia jest ogromnym przeżyciem dla właściciela. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci uśmierzyć ból. Pamiętaj, że nie jesteś sam.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stwórz bezpieczny i przyjazny dom dla psa

Gdy już wybrałeś nowego szczeniaka, prawdopodobnie upłynie trochę czasu, zanim będziesz mógł powitać go w domu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nad czym się zastanowić przed przygarnięciem psa?

Pomyśl o podstawowej opiece i szkoleniu, które powinieneś zapewnić swojemu nowemu ulubieńcowi.

CZYTAJ WIĘCEJ