Co robić gdy zdecydujesz się na psa?

Gdy zdecydujesz się na psa

Pies lekiem na niejedną chorobę

Opiekunowie psów żyją dłużej i zdrowiej. Czy jednak wszystkie przekonania o pozytywnym wpływie psów na zdrowie jest uzasadnione? W jakim stopniu pies będzie wpływał na poprawę naszego zdrowia, a kiedy może stanowić zagrożenie? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.
CZYTAJ WIĘCEJ

Bezpańskie psy – wszystko co powinniśmy wiedzieć

Ciężkim przeżyciem dla każdego opiekuna jest strata włochatego przyjaciela. Zdarza się, że zwierzę podczas porannego spaceru pobiegnie za kotem lub przestraszy się nagłego hałasu i ucieknie. Co się stanie, gdy znajdziesz bezpańskiego psa i jak możesz pomóc? Dowiedz się co robić, gdy napotkasz zwierzę bez właściciela. W tym artykule przedstawiamy w skrócie, co zrobić w sytuacji znalezienia zagubionego psa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dlaczego pies jest dobrym zwierzęciem domowym?

Psy rzeczywiście zasługują na miano najlepszego przyjaciela człowieka. Są lojalne, inteligentne, wierne i kochające. Są również znane z dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Trudno zdecydować, jaki czworonóg będzie najwłaściwszy, ponieważ głównie zależy to od twojego stylu życia i tego, gdzie mieszkasz. Najważniejsze pytanie: dlaczego wybrać akurat psa? Co takiego sprawia, że te zwierzęta są tak popularnymi towarzyszami?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przedstawienie psa innym zwierzętom domowym

Psy zwykle łatwo nawiązują przyjaźnie, więc twoje szczenię z pewnością polubi towarzystwo innych psów. Zapewne będzie chciał bawić się z każdym zwierzęciem – dużym czy małym. Tak jak w przypadku każdego nowego doświadczenia, ważne jest, aby przedstawić go innym zwierzętom ostrożnie, aby początek ich przyjaźni zaczął się możliwie najlepiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak uratować lub adoptować psa?

Ofiarowanie zwierzęciu drugiej szansy w kochającym domu to wspaniały gest, a gdy adoptujesz dorosłego psa, korzyści mogą być jeszcze większe. Przy tak dużej ilości dorosłych psów szukających nowych domów, możesz znaleźć takiego, który bardziej niż kupione szczenię będzie pasował do twojego stylu życia. Oto jak znaleźć idealnego ulubieńca!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak poradzić sobie ze stratą ulubieńca?

Śmierć ukochanego zwierzęcia jest ogromnym przeżyciem dla właściciela. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci uśmierzyć ból. Pamiętaj, że nie jesteś sam.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stwórz bezpieczny i przyjazny dom dla psa

Gdy już wybrałeś nowego szczeniaka, prawdopodobnie upłynie trochę czasu, zanim będziesz mógł powitać go w domu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nad czym się zastanowić przed przygarnięciem psa?

Pomyśl o podstawowej opiece i szkoleniu, które powinieneś zapewnić swojemu nowemu ulubieńcowi.

CZYTAJ WIĘCEJ