Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
sucha + mokra

Karma, której ufasz
i smak, który kocha Twój kot.

Karma mokra i sucha, połączenie któremu możesz zaufać

Zarówno sucha jak i mokra karma Purina ONE dostarcza Twojemu kotu niezbędne składniki odżywcze i nawadnia jego organizm. Warto też pamiętać, że ich połączenie niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Sucha karma Purina ONE to chrupiąca konsystencja, której Twój kot pragnie, a mokra karma Purina ONE zapewni mu dodatkowe nawodnienie, przyjemność i smak, który uwielbia.

Jak rozpocząć żywienie łączone kota?

 • 1 Wprowadź nową dietę
 • Nie spiesz się

  Żywienie łączone polega na jednoczesnym podawaniu karmy suchej i mokrej – w ramach jednego posiłku lub dzieląc na posiłki wyłącznie suche i wyłącznie mokre. Zalecamy 7-10 dni na wprowadzenie nowej karmy do diety kota. Twoja cierpliwość jest kluczowa w okresie przejściowym.

  Zadbaj o pozytywne skojarzenia z nową karmą

  Spróbuj podać kotu niewielką ilość karmy jako smakołyk po zabawie. Pomoże to stworzyć pozytywne skojarzenie z nową karmą jednocześnie pozwalając kotu oswoić się z nowym smakiem, teksturą i zapachem na swoich własnych warunkach.

  Bądź konsekwentny i kreatywny

  Jeśli Twój kot nie okaże zainteresowania danym smakiem karmy, nie poddawaj się. Jak wiesz każdy kot jest nieco inny. Może mieć inne preferencje smakowe. To dlatego Purina ONE ma tak wiele różnych wariantów smakowych - od łososia po kurczaka - co pozwoli zaspokoić nawet najbardziej wybredne podniebienie Twojego kota, zapewniając mu zbilansowaną dietę.

 • 2 Stopniowo dopasuj proporcje
 • Reaguj na jego rosnący apetyt

  Gdy apetyt Twojego kota na mokrą karmę wzrośnie, stopniowo zwiększaj porcję do jej rekomendowanej dziennej wartości.

  Dopasuj połączenie

  Pamiętaj o zmniejszaniu proporcji karmy suchej w połączeniu, aby nie przekarmiać kota. Podejdź do tego metodycznie co pomoże Ci uniknąć zaburzenia cyklu żywieniowego Twojego kota. Śledź na bieżąco jego apetyt.

 • 3 Zbuduj plan żywienia
 • Obserwuj jego cykl dobowy

  Naturalna aktywność kotów przypada na czas tuż przed wschodem słońca i tuż po zmroku. Jeśli Twój kot zachowuje ten naturalny rytm, staraj się podawać karmę mokrą wcześnie rano i po zachodzie słońca.

  Zaplanuj dobrze dzień

  Oszacuj właściwą ilość suchej karmy i zapewnij kotu dostęp do niej przez cały dzień.

  Obserwuj zmiany w nawykach żywieniowych kota

  Pamiętaj, że nawyki żywieniowe kotów zmieniają się w zależności od zastosowanego przez Ciebie planu. Zbuduj harmonogram, który będzie odpowiadał Wam obojgu i codziennie monitoruj wszelkie zmiany w jego rutynie, co pozwoli Ci na lepszy wgląd w jego zdrowie.

Zalecenia
żywieniowe

Dowiedz się jak rozpocząć żywienie łączone już dziś

Odkryj karmę Purina ONE


Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Dowiedz się jak zapewnić Twojemu kotu najlepszą opiekę.

Żywienie kota -
ile powinien jeść i jak często go karmić?

Czytaj dalej

Zdrowy Kociak, zdrowy Kot
 
 

Czytaj dalej

Co jedzą koty,
czyli o prawidłowym żywieniu kota

Czytaj dalej