Jak ważna jest woda w życiu kota

Mimo, że większość kotów nie przepada za kąpielami, woda w życiu kota niezwykle ważna. Dlatego każdy opiekun powinien nauczyć się, jak skutecznie dostarczać kotu wodę każdego dnia. Żeby nasz kot, chodząc własnymi ścieżkami, nie omijał przygotowanych przez nas wodopojów…
​Dowiedz się więcej

Dlaczego warto czesać każdego kota

Pielęgnacja i codzienny rytuał samoczyszczenia jest dla kota kluczowym elementem rozkładu dnia. Mówi się, że brudny kot, to chory kot - i jest to prawda, bo przy wielu chorobach oznaką pogorszenia stanu zdrowia będzie stan sierści kota. Jeśli jednak nie każdy kot lubi czesanie, jak i nie każdy ma długie, kołtuniące się włosy, to dlaczego czesanie jest ważne dla każdego kota i jego opiekuna?
​Dowiedz się więcej

Nasz kot i jego zwierzaki czyli kiedy i jak odrobaczać kota

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz domowy ulubieniec sam może być domem dla innych zwierząt i mikroorganizmów. Przeważnie z trudem możemy te żyjątka zobaczyć na własne oczy, ale niestety świadectwo ich obecności już tak. Obecność pasożytów może objawiać się pogorszeniem samopoczucia naszego kota, a nawet innych członków rodziny. W jaki sposób chronić naszego kota przed pasożytami i jak często stosować odrobaczanie?
​Dowiedz się więcej