Twój ulubieniec, nasza pasja
Animowane logo Kitten Code
Pręgowany kot wspinający się na drzewo

Czipowanie kota

Czipowanie to jedna z najprostszych metod zapewnienia kotu bezpieczeństwa. Mikroczip jest nieszkodliwy i umieszczony na stałe- i znacznie zwiększa szanse na powrót kota do domu, w razie gdyby się zgubił lub został skradziony.

Prosta procedura

Lekarz weterynarii wprowadza niewielki czip, zbliżony wymiarami do ziarna ryżu, pod skórę między łopatkami. Procedura trwa krótko i nie jest bardziej bolesna od zwykłego zastrzyku.

Mikroczip nie będzie dla kota wyczuwalny i pozostanie na całe życie.

Jak działa czip

Kazdy mikroczip zawiera unikalny 15-cyfrowy kod. Jest on przechowywany w krajowej baize danych, wraz z nazwiskiem i danymi kontaktowymi właściciela. Gdy kot zostanie znaleziony, każdy kto zeskanuje czip będzie łatwo mógł się z Tobą skontaktować. 

Podczas gdy tradycyjne obroże i identyfikatory łatwo mogą zostać zgubione, mikroczip jest na stałe i zapewnia spokój na całe życie.

Poprawa bezpieczeństwa w domu

Dodatkową zaletą mikroczipu jest możliwość powstrzymania niechcianych kocich gości przed wchodzeniem przez klapę dla Twojego kota. Specjalne klapy aktywowane mikroczipem pozwolą na wejście jedynie kotów o rozpoznanych przez nie numerach mikroczipów.

Więcej informacji dotyczących czipowania uzyskasz od swojego lekarza weterynarii.