Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
Pro Plan logo
Pręgowany kot wspinający się na drzewo

Czipowanie kota

Pro Plan logo
Od Pro Plan

Czipowanie to jedna z najprostszych metod zapewnienia kotu bezpieczeństwa. Mikroczip jest nieszkodliwy i umieszczony na stałe- i znacznie zwiększa szanse na powrót kota do domu, w razie gdyby się zgubił lub został skradziony.

Prosta procedura

Lekarz weterynarii wprowadza niewielki czip, zbliżony wymiarami do ziarna ryżu, pod skórę między łopatkami. Procedura trwa krótko i nie jest bardziej bolesna od zwykłego zastrzyku.

Mikroczip nie będzie dla kota wyczuwalny i pozostanie na całe życie.

Jak działa czip

Kazdy mikroczip zawiera unikalny 15-cyfrowy kod. Jest on przechowywany w krajowej baize danych, wraz z nazwiskiem i danymi kontaktowymi właściciela. Gdy kot zostanie znaleziony, każdy kto zeskanuje czip będzie łatwo mógł się z Tobą skontaktować. 

Podczas gdy tradycyjne obroże i identyfikatory łatwo mogą zostać zgubione, mikroczip jest na stałe i zapewnia spokój na całe życie.

Poprawa bezpieczeństwa w domu

Dodatkową zaletą mikroczipu jest możliwość powstrzymania niechcianych kocich gości przed wchodzeniem przez klapę dla Twojego kota. Specjalne klapy aktywowane mikroczipem pozwolą na wejście jedynie kotów o rozpoznanych przez nie numerach mikroczipów.

Więcej informacji dotyczących czipowania uzyskasz od swojego lekarza weterynarii.