Jak wykarmić domowego „tygrysa”


Biały, rudy, szary, bury. czarny czy jeszcze inny KOT - jest naszą namiastką kontaktu z dzikością i niezależnością w gonitwie za spełnieniem codziennych obowiązków. Wielu z nas lubi podkreślać niezależność swojego Ulubieńca i uwielbia obserwować jego naturalne kocie ruchy wynikające z drapieżniczego przystosowania. Jednak Kot domowy, to już nie tygrys – zobacz jak na co dzień spełnić jego potrzeby z Purina® ONE®, aby cieszyć się widoczną witalnością i zdrowiem dziś i jutro.

Żyjąc w wielkim mieście, tryb życia naszych kotów jest daleki od tego jaki wiódł w naturze. Dzięki troskliwej opiece życie kota domowego jest obecnie 3, a nawet 4.krotnie dłuższe życie niż kotów wolnożyjących. Wpływa na to m.in. profilaktyka weterynaryjna, oraz zbilansowane i dostosowane do potrzeb kota żywienie. Obecnie nie wystarczy już dostarczyć wysokiej jakości surowców, aby spełnić potrzeby naszego kota. Na kompleksowy wpływ na zdrowie mają także zastrzeżone formuły jak formuła Bifensis™ obecna w Purina® ONE®, które wzmacniają odporność Twojego kota dzień po dniu. Najlepsze karmy pełnoporcjowe dla kotów, w świetle aktualnego stanu wiedzy dostarczają zbilansowanego poziomu ponad kilkudziesięciu składników odżywczych. Koty żyją coraz dłużej. Dlatego w ich wieku podeszłym borykamy się z licznymi problemami z: nadwagą, chorobami dróg moczowych czy problemami z zębami. Jeśli będziemy stosować odpowiednią profilaktykę, uda nam się uniknąć przynajmniej niektórych kocich problemów. A może nam w tym pomóc regularne podawanie odpowiednio zbilansowanych karm funkcjonalnych takich jak Purina® ONE®.

Karma Purina® ONE® Adult jest dostępna bogata w kurczaka, wołowinę czy łososia i pełne ziarno, pozwalając dostarczyć optymalne odżywienie dorosłemu kotu przez całe życie, dodatkowo wspomagając:

Ograniczanie odkładania się kamienia nazębnego, aż do 40%*, dzięki obecności na granulkach karmy specjalnych składników wiążących ze śliny kota minerały, co fizycznie zmniejsza twardnienie osadu na zębach kota

Zdrowie dróg moczowych poprzez zrównoważoną zawartość składników mineralnych oraz niski poziom popiołu w analizie na etykiecie

Wysoką przyswajalność składników odżywczych dzięki wysokiej jakości surowcom wykorzystanych do produkcji karmy, takich jak w produkcji żywności dla ludzi

Zdrową skórę i lśniącą sierść wspierane przez odpowiednie kwasy tłuszczowe omega 6 i cynk

Utrzymać mocne i zdrowe kości dzięki optymalnej podaży składników mineralnych (wapnia i fosforu) oraz optymalnemu poziomowi witaminy D.

Przekłada się to na widoczne różnice w wyglądzie, a nawet zachowaniu Twojego kota już po 21 dniach regularnego jedzenia karmy Purina® ONE® Adult polecanej dla kotów dorosłych.