Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
Po co kotu włókno

Po co kotu włókno

2 minuta czytania

Gęsta, sprężysta i błyszcząca sierść Twojego kota, cieszy oczy dając widoczne potwierdzenie tego że jest odpowiednio zadbany.

Oznacza to, że zarówno Twój kot ma dietę bogatą we wszystkie niezbędne składniki odżywcze, ale także odpowiednio pielęgnuje swoje futerko.

To się wiąże z koniecznością zadbania o naszego ulubieńca, gdyż zbierające się w przewodzie pokarmowym włosy mogą stać się przyczyną nieprzyjemnych niestrawności, a z czasem nawet poważnych chorób. Dlatego kotu o gęstym futrze, warto podawać karmę wzbogaconą w dodatkowe składniki, wspomagające utrzymanie pięknej sierści na co dzień, takie jak Purina® ONE® Coat & Hairball.

Do „zakłaczenia” jeden krok

Kot na swoim języku ma liczne wypustki, powodujące że jest on szorstki jak grzebyczek. Pozwala to w trakcie codziennej toalety, usuwać martwe włosy. Dzięki temu zdrowe koty mają takie wspaniałe zadbane futerko, bo same się regularnie myją i nikt ich do tego nie musi namawiać.

Do przewodu pokarmowego kota może trafiać nawet ponad kilogram włosów rocznie. To nawet ¼ masy ciała przeciętnego kota! Powstające w żołądku kule włosowe, mogą przyczyniać się do niestrawności, a nawet chorób układu trawiennego. Dlatego jeżeli Twój kot ma gęste, półdługie lub długie futerko w jego diecie musi znajdować się odpowiednie włókno pokarmowe.

Włókno pokarmowe, nazywane też błonnikiem, to ważny składnik diety dla kotów. Wspomaga on przemieszczanie tworzących się w żołądku kul włosowych, do dalszych odcinków przewodu pokarmowego. Dzięki temu kot nie cierpi ani na wymioty ani na zaparcia i w pełni korzysta z odżywczych właściwości podawanych mu posiłków. Przeciętne karmy dla kotów zawierają 2-3 razy mniej włókna niż karma Purina® ONE® Coat & Hairball, która skutecznie w naturalny sposób chroni przed zakłaczeniem nawet długowłose koty, oszczędzając im i ich właścicielom nieprzyjemnych perturbacji.

Kompleksowe odżywienie kluczem do pięknego futerka

Koty to majestatyczni i psotni towarzysze naszych wolnych chwil. Aby cieszyć się ich zdrowiem i witalnością, a także doskonałym wyglądem musimy codziennie dostarczać kilkadziesiąt niezbędnych składników odżywczych. Aby dodatkowo zadbać o piękną sierść, musimy zwiększyć (czasem nawet kilkukrotnie) zawartość niektórych składników. Zapewnią one prawidłowy wzrost sierści i uchronią przed potencjalnymi niedoborami, które mogłyby wpłynąć na jej mniej spektakularny widok. Zawsze gdy sierść Twojego kota robi się matowa, łamliwa, pojawia się na niej łupież czy przerzedzenia skonsultuj kota z lekarzem weterynarii. Zły wygląd okrywy włosowej może świadczyć zarówno o niedoborach z diety, jak i poważnej chorobie Twojego kota.

Wysokiej jakości dobrze przyswajalnych składników, w tym kurczaka, którego białko buduje zdrowy organizm Twojego Kota i wspomaga budowę mocniejszego włosa, który mniej wypada. Mniej sierści w Twoim mieszkaniu i na Twoim ubraniu, będzie zauważalna już po kilku tygodniach.

Wysokiej jakości tłuszcze Omega, w odpowiednich proporcjach, które chronią skórę kota przed przesuszeniem i stanami zapalnymi. Dzięki odpowiednim proporcjom wielu składników, zdrowy włos wyrasta ze zdrowej skóry, co potwierdzono badaniami.

Zrównoważony poziom składników mineralnych oraz wybrane elementy białka (aminokwasy siarkowe), zapewniają bezpieczeństwo urologiczne Twojemu kotu. Możesz ufać, że jego układ wydalniczy jest bezpieczny. Dostarczając kotu zbilansowaną dawkę dzienną karmy i odpowiednią ilość wody, zapewniasz mu optymalne odżywienie w świetle obecnego stanu wiedzy.

Purina® ONE® sprawia że Twój kot nie tylko pięknie wygląda, ale także zdrowo funkcjonuje.