Żywienie szczenięcia - Zasady i porady

Żywienie szczenięcia

Żywienie szczenięcia - Zasady i porady

Żywienie szczenięcia

Żywienie szczenięcia - Zasady i porady

Żywienie szczenięcia
07/31/2018

Żywienie szczenięcia

Dieta Twojego szczenięcia to jeden z najważniejszych czynników wpływających na jego długoterminowe zdrowie i szczęście. Wybierając dobrej jakości karmę i jak najwcześniej wyrabiając u niego właściwe nawyki żywieniowe, zapewnisz swojemu psu najlepszy możliwy start w życie.

Nauka jedzenia

Nauka jedzenia


Czas posiłku powinien być dla Ciebie możliwością szkolenia szczeniaka. Dobrze jest nauczyć go czekać, podczas gdy Ty przygotowujesz mu jedzenie. Gdy masz więcej szczeniąt, można zaobserwować pomiędzy nimi rywalizację o to, który z nich będzie jadł jako pierwszy. Nauczenie ich czekania na posiłek pozwoli ograniczyć to współzawodnictwo.

Ważne jest zachowanie dyscypliny w karmieniu od młodego wieku. Staraj się nie ulegać, gdy szczeniak woła o jedzenie. Niekoniecznie oznacza to, że jest głodny- spróbuj przekierować jego uwage na zabawę, a następnie usuń miskę aż do czasu następnego posiłku.

Co najważniejsze, oprzyj się pokusie podawania szczenięciu innego jedzenia, szczególnie resztek ze stołu. Ludzkie jedzenie jest niewłaściwe dla szczeniąt!

Kontrolowanie wielkości porcji


Najlepszym rozwiązaniem jest jak najściślejsze stosowanie się do umieszczonych na opakowaniu karmy zaleceń dotyczących wielkości porcji, o ile lekarz weterynarii nie zaleci inaczej. Pamiętaj, że dzienna porcja powinna zostać podzielona na trzy posiłki.

Kontrolowanie wielkości porcji

Karma sucha czy mokra?


Szczeniętom zaleca się suchą karmę. To przyzwyczaja je do żucia karmy przed jej połknięciem. Upewnij się koniecznie czy twoje szczenię ma zawsze dostęp do miski z wodą - pozwoli mu to pić w dowolnej chwili dnia.

Czym karmić szczeniaka

 

Większość komercyjnych karm zawiera wszystkie składniki odżywcze, jakie wymagane są w kompletnej i zrównoważonej diecie szczenięcia, ale wybierając produkt zawsze sprawdzaj skład. Upewnij się, że obecne w nich jest białko jak  i  zboża, takie jak ryż, są dobrej jakości. Powinieneś sprawdzić także ilość energii dostarczanej przez karmę oraz ilość obecnych w niej skłandików mineralnych.

 

PURINA® PRO PLAN® Puppy z OPTISTART® jest naukowo opracowana w celu dostarczania wszystkich składników odżywczych potrzebnych Twojemu szczenięciu dla prawidłowego rozwoju. Zawiera OPTISTART®, mieszankę składników, w której skład wchodzi siara- składnik odżywczy z pierwszego mleka matki, który pomaga w rozwoju naturalnych mechanizmów obronnych Twojego szczenięcia w pierwszym roku życia.

Więcej o karmach dowiesz się tutaj.

Udostępnij znajomym

ShareEmailtwitterFB