Twój ulubieniec, nasza pasja
Off
Golden retriever siedział przy biurku z pracą grupową

Dla pracowników

Nie możesz się doczekać by zmienić Twoje biuro w przyjazne zwierzętom?

Wprowadź zmianę już dziś! 

Dowiedz się jak rozpocząć i prowadzić inicjatywę w swojej firmie czy dziale - od zaprezentowania pomysłu przełożonemi po organizację dnia otwartego dla zwierząt. 

Z odrobiną pracy na rzecz obalenia mitów i szczyptą daru przekonywania dla Twojego szefa, zaproszenie dla czworonogów do Twojego miejsca pracy może okazać się łatwiejsze niż myslisz. W tym miejscu znajdziesz wszystko co musisz wiedzieć!

Przekonaj swojego pracodawcę

Zaproszenie czworonogów do Twojego miejsca pracy może być odpowiedzią na kilka bardzo ważnych pytań, które Twój pracodawca zadaje sobie każdego dnia.

Jak zredukować stres i poprawić współpracę między pracownikami? Jak możemy przekształcić kulturę pracy, aby w łatwiejszy sposób rekrutować i utrzymywać talenty? Wśród firm, które zdołały odpowiedzieć na te i inne, podobne pytania jest wiele takich, dla których jednym z narzędzi stała się inicjatywa ""Zwierzęta w miejscu pracy"".

Jest bardzo wiele pytań, które wymagają odpowiedzi. Prezentacja inicjatywy ""Zwierzęta w miejscu pracy"" podsunie Ci co najmniej kilka argumentów, które pomogą w ich udzieleniu.

Prezentacja Pets At Work
Prezentacja_PaW_0.pdf

Jak uruchomić program Pets At Work w mojej firmie?

Trzy najważniejsze kwestie do sprawdzenia

 1. Kto jest właścicielem, a kto zarządza budynkiem, w którym mieści się Twoja firma?

Bardzo ważne jest uzyskanie informacji czy zwierzęta są wpuszczane do budynu, w którym mieści się Twoja firma. Być może będzie konieczny kontakt z Twoim przełożonym lub administratorem budynku.

 1. Przekonaj swoich przełożonych

Nasz przewodnik jest bogaty w fakty, badania oraz gotowe materiały, które pomogą Ci wzbudzić u przełożonych taki sam entuzjazm w stosunku do obecności zwierząt w Twoim miejscu pracy jakim tę inicjatywę darzysz Ty.

 1. Znajdź lidera zmiany lub uformuj zespół projektowy

Jeśli Ty lub grupa ludzi weźmie odpowiedzialność za wdrożenie inicjatywy "Zwierzęta w pracy" łatwiej będzie przekonać osoby decyzyjne a sam proces zostanie przeprowadzony sprawniej.

 

Elementy wyposażenia biura, których zakup warto rozważyć

 • Kojec dla psa
 • Zabawki i przysmaki
 • Smycz, uprząż
 • Woreczki na zwierzęce odchody
 • Nie ślizgająca się miska na wodę
 • Karma

Jak być odpowiedzialnym właścicielem?

Dobrobyt zwierzęcia powinien leżeć u podstaw każdej inicjatywy na rzecz obecności naszych ulubieńców w miejscu naszej pracy. Czy zwierzę będzie szczęśliwe spędzając czas w naszym biurze? Czy nie wpłynie to na jego zdrowie w niepożądany sposób? Czy możemy zapewnić mu odpowiednią przestrzeń, na przykład na przerwy na toaletę? Nasz przewodnik zawiera listę zagadnień, które powinny zostać uwzględnione zarówno przez właścicieli zwierząt jak i przez pracodawców zanim otworzą biura dla naszych czworonożnych przyjaciół

 • Powinny mieć odpowiednie warunki
 • Potrzebują odpowiedniej diety
 • Powinny czuć się swobodnie, móc zachowywać się normalnie
 • Powinny mieć kontakt lub, jeśli konieczne, nie mieć kontaktu z innymi zwierzętami należy je chronić przed bólem, cierpieniem, kontuzjami i chorobami
Pies patrzy na właściciela stojąc na tylnich łapach
Pets at work
Interesuje Cię wprowadzenie inicjatywy Pets At Work w miejscu Twojej pracy?
Chcemy dzielić się naszym doświaczeniem ze zwierzętami w miejscu pracy z innymi firmami. Jeśli chcesz aby Twoje miejsce pracy stało się przyjaznym dla zwierząt, skontaktuj się z nami, a my udzielimy Ci niezbędnej pomocy.