Jakie zabawki są najlepsze dla mojego kota?


Niezależnie od tego, czy szukasz zabawek, które zapewnią Twojemu kotu zajęcie podczas Twojej nieobecności, czy też pomysłów na wspólne zabawy, mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek.

Od aplikacji na tablety po najzwyklejsze tekturowe pudełko - możesz wybierać spośród ogromnej liczby zabawek dla swojego kota lub kociaka. Zabawy interaktywne z Twoim udziałem pozwalają kotu szlifować swoje umiejętności łowieckie i jednocześnie wzmacniać łączącą Was więź, przygotowując Was do późniejszych behawioralnych sesji szkoleniowych. Zabawa to również świetne ćwiczenie fizyczne dla kota, pomagające mu utrzymać odpowiednią wagę oraz uwolnić wszelkie ewentualne pokłady agresji. Co najważniejsze, zabawki zapewniają większe zróżnicowanie otoczenia kota, dzięki czemu będzie aktywny i zadowolony. Miej więc pewien zapas zabawek i wymieniaj je regularnie lub dodawaj do nich kocimiętki, aby podtrzymać zainteresowanie kota. Pamiętaj o ich chowaniu po skończonej zabawie.

Zabawki domowej roboty

Koty i kocięta uwielbiają z reguły wszelkie zabawki udające obiekt ich polowań w naturze.

Zabawki na wędce - długi patyk z piórkami lub przedmiotami zawieszonymi na sznurku - są zazwyczaj najlepsze, obok piłek, dzwoneczków i nakręcanych myszek. Można również sięgnąć po bardziej wyrafinowane technologicznie zabawki, jak na przykład specjalne aplikacje na tablety lub laserki, stanowiące dla kota nieodparte wyzwanie.

Możesz też zrobić wiele zabawek samodzielnie, używając do tego celu rzeczy dostępnych w każdym domu. Wypróbuj na przykład tekturowe pudełko: otwórz je na przestrzał tak, aby utworzyć tunel, i wytnij dodatkowe otwory po bokach, aby zwiększyć frajdę kota. Świetną zabawką domowej roboty jest stara skarpetka wypchana szeleszczącym papierem z odrobiną kocimiętki. Wystarczy zawiązać ją na końcu, by uzyskać "mysz", która w żaden sposób nie obciąży Twojego portfela. To wystarczy!

Fakt

20 minut dziennie to minimalna ilość czasu, którą należy codziennie poświęcać na zabawę z kotem, aby zauważyć dobroczynny wpływ aktywności na jego zdrowie i zachowanie.

Wskazówka

Kocimiętka - dodanie odrobiny kocimiętki do zabawki może zwiększyć zainteresowanie kota. Warto jednak pamiętać, że kocięta nie odczuwają pociągu do zapachu tego zioła, to upodobanie pojawia się na późniejszym etapie życia kota.