Karmienie i odżywianie kota

Karmienie i odżywianie

Ile wody powinien pić Twój kot?

Gdy pogoda się ociepli, Twój kot prawdopodobnie będzie chciał pić więcej wody. Jednak czasami, jeśli twój kot dużo pije, może to sygnalizować podstawowy problem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o poborze wody przez kota i jak rozpoznać problemy.
CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór miski dla Twojego kota

Jeśli Twój kot jest wybredny w kwestii wody, być może pora kupić nową miskę. Do wyboru jest bardzo wiele opcji, ale z pewnością znajdziesz idealną miskę dla swojego ulubieńca.
CZYTAJ WIĘCEJ

Zmiana karmy dla kota: Jak zmienić karmę dla kota?

W pewnym momencie może zaistnieć potrzeba zmiany karmy dla kota. Kocięta będą musiały przejść na karmę dla dorosłych kotów. Dorosłe koty, w miarę starzenia się, mogą korzystać z formuły senior. Inne mogą korzystać z karmy zapewniającej utrzymanie prawidłowej masy ciała, co pomoże im zachować doskonałą kondycję.
CZYTAJ WIĘCEJ

Kiedy należy przejść z karmy dla kociąt na karmę dla kotów?

Większość kotów uważa się za kocięta przez pierwszy rok życia. Jednak duże rasy, takie jak Maine Coon, mogą potrzebować od 18 miesięcy do 2 lat, aby osiągnąć dojrzałość. W tym okresie kocięta potrzebują pełnowartościowej karmy. Po osiągnięciu dojrzałości (w zależności od rasy), nadchodzi czas na przejście na karmę dla dorosłych kotów.
CZYTAJ WIĘCEJ

Mokra czy sucha karma dla kotów: która jest lepsza?

Mokra czy sucha karma dla kotów: która jest lepsza? Jeśli chodzi o karmę dla kotów, wybór jest bardzo duży. Właściciele kotów muszą wybrać spośród wielu różnych smaków, zdecydować, czy powinna być mokra, czy sucha, a także wziąć pod uwagę wiele innych czynników.
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak mądrze karmić kociego leniuszka?

Połowa naszych kotów to domatorzy, którzy leniwie cały dzień spędzają leżąc na kanapie lub parapecie. Nawet jeśli zapewniamy naszemu kotu trochę zabawy i aktywności, to ponad jednak większość z nich cierpi na nadwagę lub otyłość. Jakie proste triki pozwolą nam bez wysiłku kontrolować tendencję do tycia naszego kota, jednocześnie go aktywizując?
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak wybrać właściwą karmę dla kotów - porady Puriny

Każdy kot jest wyjątkowy. Każdy ma swój wyjątkowy charakter, swoje upodobania i niechęci oraz potrzeby. I tak jak ludzie, koty także mają specyficzne wymagania żywieniowe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jedzenie dla kota - jak dobrać pokarm dla kota

​Od momentu gdy Twój kot osiągnie dojrzałość, w wieku około 12 miesięcy (występują różnice pomiędzy rasami), należy ustabilizować schemat żywienia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie i żywienie kociąt

​Kocięta muszą sporo urosnąć i robią to bardzo szybko. W ciągu sześciu miesięcy Twój kot osiągnie 75% swojej docelowej masy ciała i dlatego żywienie go bogatą w składniki odżywcze karmą dla kociąt jest takie ważne.

CZYTAJ WIĘCEJ