Zabawa z psem - Aktywne spędzanie czasu | PURINA
Dowiedz się więcej o producencie marki Purina Friskies®.
Purina

Zabawa z psem - Aktywne spędzanie czasu

Zabawa z psem - Aktywne spędzanie czasu

Psy uwielbiają się bawić, a czas zabawy jest doskonałą rozrywką dla całej rodziny. Jest to czas, kiedy można naprawdę nawiązać więź ze swoim pupilem i zbudować zaufanie, które w końcu zamienia się w miłość na całe życie, i wzajemny szacunek.

Psy uwielbiają się bawić, a czas zabawy jest doskonałą rozrywką dla całej rodziny. Jest to czas, kiedy można naprawdę nawiązać więź ze swoim pupilem i zbudować zaufanie, które w końcu zamienia się w miłość na całe życie, i wzajemny szacunek.

Zabawa z psem to również fantastyczny sposób dla całej rodziny, aby utrzymać kondycję i zdrowie, jak również zapewnić psu ważną część podstawowej edukacji. Jednak przede wszystkim czas zabawy powinien stanowić frajdę dla wszystkich. Wymyślajcie gry i codziennie ćwiczenia, które mogą stać się pełnym zabawy czasem dla całej rodziny.

Choisissez une activité...
Tennis ball

Złap piłkę

„Złap piłkę” to świetna zabawa dla poprawy koordynacji ruchowej u psa. Zacznij od ostrożnego rzucania piłki w kierunku psa, kiedy ma ją w zasięgu wzroku. Kiedy już przyzwyczai się do skakania i łapania piłki, zacznij rzucać piłkę na większe odległości, dopóki nie opanuje umiejętności wybiegania naprzód, wyskakiwania i pewnego złapania jej w locie. Koniecznie zachęcaj go do oddania piłki po każdym rzucie, ponieważ inaczej będzie to bardzo krótka gra!

Diving ball

Nurkowanie

Większość psów uwielbia wodę, kiedy tylko się z nią oswoi, a nurkowanie może być świetną zabawą. Stań na brzegu jeziora lub basenu i rzucaj piłki do wody. Zachęć psa, aby wskoczył do wody z pomostu lub brzegu, i nagradzaj go, gdy przyniesie Ci piłkę. Świetna zabawa dla całej rodziny!

Uwaga! Przed szkoleniem należy upewnić się, że zbiornik z wodą jest bezpieczny! U psa mogą wystąpić poważne obrażenia, jeśli skoczy on do stawu, w którym tuż pod powierzchnią wody leży na przykład metalowy wózek na zakupy. Zawody w nurkowaniu często towarzyszom wystawom psów, gdzie psy mogą ze sobą współzawodniczyć — lub po prostu dobrze się bawić — w bezpiecznym, specjalnie stworzonym do tego celu basenie.

Fetch ball

Aportowanie

Ta ulubiona zabawa rodzinna jest zarówno przyjemna, jak i zapewnia psu dużo ruchu. Psy i dzieci uwielbiają grę w piłkę, ale do tej zabawy trzeba trochę wcześniej potrenować. …może się ona bowiem zamienić w bardzo intensywną aktywność fizyczną - biegając cały czas za psem!

Zacznij powoli, pokazując psu piłkę i mówiąc „aport”. Nagródź go, gdy dotknie piłki nosem lub weźmie ją w zęby.

Kiedy Twój futrzany przyjaciel opanuje już dotykanie piłki nosem na żądanie, możesz stopniowo rzucać piłkę dalej i dopiero wtedy poprosić go, aby zaaportował.


Find the Treat

Znajdź smakołyk

Odmiana zabawy w chowanego. W tej grze należy wyraźnie pokazać psu, że masz jeden z jego ulubionych przysmaków, i powiedzieć mu, żeby „został”. Następnie przysmak należy ukryć.

Wróć do psa i wydaj mu polecenie „szukaj”. Zachęcaj go, aby znalazł ukryty smakołyk. Przy odrobinie praktyki można utrudnić zabawę, udając chowanie przysmaku w różnych miejscach. Twój pies pokocha to wyzwanie.

Flying Disc

Latający dysk

Zabawa z latającym dyskiem lub frisbee może być wielką frajdą zarówno dla psa, jak i dla osób obserwujących tę zabawę. Jest to odmiana aportowania, wymagająca dużej aktywności fizycznej, gdzięki czemu świetne rozwija umiejętności Twojego zwierzaka w zakresie biegania, skakania i łapania... Pies kocha gonić za latającym dyskiem szybującym przez park, ale pamiętaj, aby poświęcić tyle samo czasu na zachęcanie go, aby oddał frisbee, ile spędzasz, ciesząc się z jego akrobatycznych umiejętności!

Hide and Seek

Zabawa w chowanego

Przy zaangażowaniu całej rodziny ta zabawa to świetny sposób na rozwinięcie naturalnych umiejętności Twojego zwierzaka. Jeden członek rodziny pokazuje psu, że ma jego ulubioną zabawkę. Następnie zaczynacie się chować. Kiedy pupil znajdzie osobę z zabawką, należy go nagrodzić smakołykiem za jego spryt!

Ta zabawa ma być na początku łatwa. Pozwól psu zobaczyć, gdzie się ukryłeś, a następnie stopniowo utrudniaj mu szukanie. Utrzyma to zainteresowanie psa i dodatkowo będzie to świetna zabawa dla wszystkich członków rodziny.

Football

Piłka nożna

Wszystkie psy kochają grę w piłkę, a piłka nożna jest świetna dla rozwoju zmysłu równowagi i kontroli mięśniowej u psa. Możesz spróbować dryblingu i starać się minąć psa, uważając, aby nie zrobić mu krzywdy. Przerwij tę grę, podając psu piłkę, a następnie spróbuj ją znów odzyskać. Na pewno zaskoczy Cię to, jak błyskawicznie Twój pies przeobrazi się w super szybkiego piłkarza o umiejętnościach, które zrobiłyby wrażenie nawet na międzynarodowej gwieździe futbolu!

Game Trail

Tropienie

Nieco bardziej skomplikowana gra w tropienie to świetna zabawa, która pomoże rozwijać u Twojego psa jego naturalne umiejętności w zakresie wykorzystania węchu.

Trzymając psa na długiej lince szkoleniowej lub smyczy, wydaj psu plecenie „zostań”. W międzyczasie jedno z dzieci oddala się od niego i trzyma w ręce smakołyk lub ulubioną zabawkę psa. Poproś dziecko, aby idąc, szurało nogami, w ten sposób będzie zostawić lepszy szlak dla psa, który za chwilę będzie po nim szedł.

Po zostawieniu smakołyka na końcu szlaku zapachowego osoba, która go schowała, powinna wrócić do psa tą samą drogą i wydać psu polecenie, aby „szukał” ukrytego smakołyka. Przy odrobinie praktyki pies będzie z czasem w stanie wytropić smakołyk z coraz większych odległości.

Treasure Hunt

Szukanie skarbu

Gdy Twój pies opanował już śledzenie, spróbuj z nim zabawy w szukanie skarbu. Podczas rodzinnego spaceru upuść zabawkę za ziemię. Inny członek rodziny niech w tym czasie zabawia psa. Następnie po kilku krokach stajemy i mówimy psu, aby „się odwrócił” zachęcając go, aby wrócił po śladach, kierując się zapachem, aż znajdzie zabawkę.

Na wczesnych etapach zabawy może być pomocne trzymanie psa na smyczy, aby pomóc mu pozostać na szlaku w trakcie polowania na zabawkę. Gdy zwierzak będzie bardziej zaprawiony w tej zabawie, powoli zwiększaj dystans do zabawki przed wydaniem polecenia „odwróć się”.