podazaj za przywodca

podazaj za przywodca

podazaj za przywodca
09/03/2019

Podążanie za przywódcą

Twój szczeniak będzie oczekiwał, że staniesz się dla niego przywódcą. Rola ta oznacza zapewnienie pupilowi hierarchii i opieki. Może Ci się wydawać, że rutyna jest nudna, ale to właśnie w ten sposób Twój pies poznaje i rozumie świat.

Oto kilka wskazówek jak stać się lepszym przewodnikiem dla swojego psa:

  • Bądź miły i konsekwentny w kontaktach ze swoim psem.
  • Naucz swojego psa kontroli nad gryzieniem. Jeśli łapie Cię zębami, zareaguj mocnym „nie” i natychmiast przerwij interakcję. W ten sposób nauczysz go, że nie jesteś innym psem i powinien traktować Cię inaczej.
  • Każ psu usiąść lub położyć się, zanim dasz mu to czego chce, począwszy od pieszczot, aż po rzucenie zabawki. Dzięki temu nie tylko zapewnisz mu dodatkowy trening, ale także pomożesz zrozumieć, że to Ty ustalasz zasady.
  • Połącz tresurę z zabawą. Gdy pracujecie, np. przyswajając nowe komendy, wprowadź element zabawy, a w trakcie wspólnych gier wydawaj mu różne polecenia.
  • Delikatnie chwytaj uszy, pyszczek i łapy psa, aby nauczył się akceptować takie zachowanie. Zacznij, gdy jest jeszcze bardzo młody. Najlepiej, jeśli połączysz to z zabawą, pieszczotami i nagrodami.
  • Zmieniaj ton głosu. Wyższy będzie wydawał się Twojemu pupilowi bardziej radosny i podekscytowany. Komendy wydawaj normalnym tonem, pewnie i bezpośrednio. Niższego głosu używaj do ostrzeżeń. Po pewnym czasie ćwiczeń, Twój szczeniak nauczy się rozpoznawać nastroje.

Jeśli będziesz postępować konsekwentnie, Twój szczeniak wyrośnie na przyjaznego, stabilnego i dobrze wychowanego członka rodziny. Potrzeba do tego trochę miłości, czasu i niezłomnego przywództwa.

Udostępnij znajomym

ShareEmailtwitterFB