Czy moje szczenię potrzebuje specjalnej karmy?

specjalna karma

Czy moje szczenię potrzebuje specjalnej karmy?

specjalna karma

Czy moje szczenię potrzebuje specjalnej karmy?

specjalna karma
08/30/2019

Czy moje szczenię potrzebuje specjalnej karmy?

Dlaczego moje szczenię potrzebuje specjalnej karmy?

 

Gdy szczeniak zawita już u nas w domu, uważamy,że jest pod każdym względem wyjątkowy. Większość szczeniąt ma przewidywalne potrzeby, dla których optymalne ilości składników odżywczych są najlepsze.

Niektóre szczenięta już od pierwszych miesięcy mają specjalne potrzeby żywieniowe, związane z ich wrodzoną wrażliwością ze strony przewodu pokarmowego lub ze strony skóry. Sięgamy wtedy po odpowiednie karmy pomagające spełnić ich wymogi żywieniowe.

Obserwuj nie tylko to co wpada...

Szczenięta, które mają problemy z trawieniem pokarmu mogą mieć słabiej rozwinięty przewód pokarmowy lub uwrażliwienie po leczeniu. Czasami mogą też przerzucać swoje podniecenie i radość związane z badaniem otaczającego go świata - na reakcje trawienne. Piesek może mieć więcej wypróżnień dziennie (powyżej 3) nie trzymających kształtu „cygara”, albo normalne wypróżnienia i raz na jakiś czas ’brzydszą kupę”, a także cierpieć z powodu intensywnych gazów. Zawsze powinniśmy sprawdzić z lekarzem weterynarii, czy nie jest to choroba. W wielu przypadkach może to być wina wrażliwego przewodu pokarmowego psa, o który powinniśmy dbać i sięgnąć po karmę zapewniającą optymalne trawienie. Ograniczamy również ilość przekąsek i przysmaków w diecie.

Optymalne trawienie Twojego szczeniaka

Karmy dla szczeniąt o wrażliwym przewodzie pokarmowym charakteryzują się wyższą strawnością i odżywczością w porcji. Oparte o lekkostrawne, niskotłuszczowe mięso drobiowe, często dodatkowo są wzbogacone źródłem białka z jaja (uznawanym za idealne). Aby zapewnić optymalną strawność zawierają specjalne dodatki w postaci prebiotyków jak włókno z cykorii i z pulpy buraczanej, które wpływają na zmniejszenie ilości bakterii gnilnych w jelitach psa. Dodatek specjalnej leczniczej glinki bentonitowej pomaga wiązać wodę, zapobiegając jej ucieczce i odwodnieniu szczeniaka nadając optymalny kształt wypróżnieniom.

Zdrowa skóra szczeniaka to piękna sierść

Jednym z lepszych wyznaczników prawidłowego odżywiania naszego psa jest stan jego skóry i sierści. Jeżeli sierść Twojego szczeniaka jest:

  • Matowa
  • Oprószona łupieżem
  • Przetłuszczona
  • Łamliwa

to może być znak zarówno choroby skóry jak i nieprawidłowego odżywiania Twojego psa. Około 1/3 przyswajanego przez szczeniaka białka jest wykorzystywana na cele budowy włosa. Jeżeli podane białko jest niskiej jakości lub w nieodpowiednich proporcjach, może to przejawiać się w złej kondycji skóry i sierści Twojego pupila.

Jak optymalnie wesprzeć skórę i wyrastający z niej włos?

Aby wesprzeć skórę i sierść szczeniaka sięgamy po karmy stworzone z wyselekcjonowanych surowców, dobrych źródeł białka wysokiej jakości i kwasów tłuszczowych Omega (jak np. łosoś, jajo i mączka sojowa), z którymi nasz szczeniak nie miał wcześniej dużego kontaktu. Unikamy natomiast najbardziej uwrażliwiających psy mięs czerwonych i nabiału. 

Udostępnij znajomym

ShareEmailtwitterFB