Karmienie i odżywianie psa - Zasady i porady
Arbuz to cudownie orzeźwiający owoc dla ludzi. Ta idealna przekąska schłodzona w lodówce świetnie sprawdza się w ciepłe letnie dni, ale czy nasze psy też mogą cieszyć się tym soczystym owocem? Przeczytaj poniższy poradnik, aby dowiedzieć się, co może jeść pies czy pies może jeść arbuza i czy jedzenie arbuza przynosi korzyści żywieniowe?
Woda jest kluczowa dla nawodnienia i regulacji temperatury ciała Twojego psa. Ale właściwie ile pies powinien jej pić? W tym poradniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby zapewnić swojemu psu odpowiednie nawodnienie.
W pewnym momencie może zaistnieć potrzeba zmiany karmy dla psa. Zmieniający się wiek, poziom aktywności, stan zdrowia i inne czynniki mogą spowodować konieczność zmiany karmy.
Jak najlepiej zmienić karmę dla psa? Powoli. Stopniowe przechodzenie na nową karmę pomoże Twojemu psu przyzwyczaić się do niej i zapobiegnie rozstrojowi żołądka.
Większość właścicieli psów słyszała o suchej karmie dla psów i mokrej karmie dla psów (w puszkach), ale czy wiesz, że istnieją również suche miękkie karmy dla psów?
Biorąc pod uwagę ogrom dostępnych karm dla psów, wybór odpowiedniej dla Twojego psa może być trudny. Na początku warto zdecydować, która forma karmy będzie odpowiednia dla Twojego psa.
Karmę dla szczeniąt należy podawać do czasu osiągnięcia przez psa dojrzałości. Kiedy pies osiągnie dojrzałość, możesz przejść na karmę dla psów dorosłych.
Jednak nie wszystkie rasy osiągają dojrzałość w tym samym wieku, więc trudno jest przewidzieć, kiedy należy zmienić karmę.
Tryb życia naszych psów często nie jest zbyt skomplikowany. W większości przypadków, niewiele się ruszają, za to chętnie korzystają z podsuwanych przez nas ludzi przysmaków. Jednak zrozumienie, dlaczego nawet u co 3 psa obserwujemy nadwagę i otyłość, powinniśmy zacząć od przeanalizowania naszego postępowania. Bo to opiekun ponosi odpowiedzialność za tuszę swojego ulubieńca.
Większość psów utrzymywanych w domach, nie potrzebuje dodatkowej energii w okresie zimowym. Jeśli jednak Twój regularnie i aktywnie spędza dłuższy czas na świeżym powietrzu także zimą, warto w tym okresie dostarczyć mu bardziej odżywczy pokarm.
Karmienie psa, to najczęściej wykonywana przez właściciela czynność. Od jego zbilansowania i dopasowania do potrzeb psa, będzie zależeć jego długość i jakość życia. A ponieważ jest to także stały koszt utrzymania ulubieńca, warto zapoznać się z podstawowymi wytycznymi związanymi z prawidłowym karmieniem dorosłego psa.
Gdy Twój pies osiągnie dojrzałość (co może przypadać w różnym czasie u różnych ras), już czas, aby ustanowić regularny schemat żywienia.
Szczenięta muszą w krótkim czasie sporo urosnąć: w zaledwie 12 miesięcy (do 24 miesięcy u dużych ras) staną się w pełni rozwiniętymi psami dorosłymi.