Karmienie i odżywianie psa - Zasady i porady

Karmienie i odżywianie psa

Dlaczego niektóre psy tyją z powietrza?

Tryb życia naszych psów często nie jest zbyt skomplikowany. W większości przypadków, niewiele się ruszają, za to chętnie korzystają z podsuwanych przez nas ludzi przysmaków. Jednak zrozumienie, dlaczego nawet u co 3 psa obserwujemy nadwagę i otyłość, powinniśmy zacząć od przeanalizowania naszego postępowania. Bo to opiekun ponosi odpowiedzialność za tuszę swojego ulubieńca.
CZYTAJ WIĘCEJ

Energia na zimowe harce z psem

Większość psów utrzymywanych w domach, nie potrzebuje dodatkowej energii w okresie zimowym. Jeśli jednak Twój regularnie i aktywnie spędza dłuższy czas na świeżym powietrzu także zimą, warto w tym okresie dostarczyć mu bardziej odżywczy pokarm.
CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie psa - Porady dotyczące karmienia

Karmienie psa, to najczęściej wykonywana przez właściciela czynność. Od jego zbilansowania i dopasowania do potrzeb psa, będzie zależeć jego długość i jakość życia. A ponieważ jest to także stały koszt utrzymania ulubieńca, warto zapoznać się z podstawowymi wytycznymi związanymi z prawidłowym karmieniem dorosłego psa.
CZYTAJ WIĘCEJ

Karma dla psa - Jak ją odpowiednio dobrać?

Gdy Twój pies osiągnie dojrzałość (co może przypadać w różnym czasie u różnych ras), już czas, aby ustanowić regularny schemat żywienia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Żywienie szczeniąt - Zasady i porady

Szczenięta muszą w krótkim czasie sporo urosnąć: w zaledwie 12 miesięcy (do 24 miesięcy u dużych ras) staną się w pełni rozwiniętymi psami dorosłymi.

CZYTAJ WIĘCEJ