Karmienie i odżywianie psa - Zasady i porady

Karmienie i odżywianie psa

Czy psy mogą jeść arbuza?

Arbuz to cudownie orzeźwiający owoc dla ludzi. Ta idealna przekąska schłodzona w lodówce świetnie sprawdza się w ciepłe letnie dni, ale czy nasze psy też mogą cieszyć się tym soczystym owocem? Przeczytaj poniższy poradnik, aby dowiedzieć się, co może jeść pies czy pies może jeść arbuza i czy jedzenie arbuza przynosi korzyści żywieniowe?
CZYTAJ WIĘCEJ

Dbanie o nawodnienie psa

Woda jest kluczowa dla nawodnienia i regulacji temperatury ciała Twojego psa. Ale właściwie ile pies powinien jej pić? W tym poradniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby zapewnić swojemu psu odpowiednie nawodnienie.
CZYTAJ WIĘCEJ

Zmiana karmy dla psa: Jak zmienić karmę dla psa

W pewnym momencie może zaistnieć potrzeba zmiany karmy dla psa. Zmieniający się wiek, poziom aktywności, stan zdrowia i inne czynniki mogą spowodować konieczność zmiany karmy. Jak najlepiej zmienić karmę dla psa? Powoli. Stopniowe przechodzenie na nową karmę pomoże Twojemu psu przyzwyczaić się do niej i zapobiegnie rozstrojowi żołądka.
CZYTAJ WIĘCEJ

Czy mokra karma dla psa jest lepsza od suchej?

Większość właścicieli psów słyszała o suchej karmie dla psów i mokrej karmie dla psów (w puszkach), ale czy wiesz, że istnieją również suche miękkie karmy dla psów? Biorąc pod uwagę ogrom dostępnych karm dla psów, wybór odpowiedniej dla Twojego psa może być trudny. Na początku warto zdecydować, która forma karmy będzie odpowiednia dla Twojego psa.
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak długo podawać karmę dla szczeniąt?

Karmę dla szczeniąt należy podawać do czasu osiągnięcia przez psa dojrzałości. Kiedy pies osiągnie dojrzałość, możesz przejść na karmę dla psów dorosłych. Jednak nie wszystkie rasy osiągają dojrzałość w tym samym wieku, więc trudno jest przewidzieć, kiedy należy zmienić karmę.
CZYTAJ WIĘCEJ

Dlaczego niektóre psy tyją z powietrza?

Tryb życia naszych psów często nie jest zbyt skomplikowany. W większości przypadków, niewiele się ruszają, za to chętnie korzystają z podsuwanych przez nas ludzi przysmaków. Jednak zrozumienie, dlaczego nawet u co 3 psa obserwujemy nadwagę i otyłość, powinniśmy zacząć od przeanalizowania naszego postępowania. Bo to opiekun ponosi odpowiedzialność za tuszę swojego ulubieńca.
CZYTAJ WIĘCEJ

Energia na zimowe harce z psem

Większość psów utrzymywanych w domach, nie potrzebuje dodatkowej energii w okresie zimowym. Jeśli jednak Twój regularnie i aktywnie spędza dłuższy czas na świeżym powietrzu także zimą, warto w tym okresie dostarczyć mu bardziej odżywczy pokarm.
CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie psa - Porady dotyczące karmienia

Karmienie psa, to najczęściej wykonywana przez właściciela czynność. Od jego zbilansowania i dopasowania do potrzeb psa, będzie zależeć jego długość i jakość życia. A ponieważ jest to także stały koszt utrzymania ulubieńca, warto zapoznać się z podstawowymi wytycznymi związanymi z prawidłowym karmieniem dorosłego psa.
CZYTAJ WIĘCEJ

Karma dla psa - Jak ją odpowiednio dobrać?

Gdy Twój pies osiągnie dojrzałość (co może przypadać w różnym czasie u różnych ras), już czas, aby ustanowić regularny schemat żywienia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Żywienie szczeniąt - Zasady i porady

Szczenięta muszą w krótkim czasie sporo urosnąć: w zaledwie 12 miesięcy (do 24 miesięcy u dużych ras) staną się w pełni rozwiniętymi psami dorosłymi.

CZYTAJ WIĘCEJ