Środowisko

POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ŚRODOWISKOWEJ NASZYCH OPAKOWAŃ

Nasze cele

Zmniejszenie do 2019 roku zużycia surowców opakowaniowych o co najmniej 3 000 ton.

100

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

100% realizacji celu.

Dzięki inicjatywom technicznym w 2016 roku zredukowaliśmy zużycie surowców opakowaniowych o 1009 ton, w kolejnym - 2017 roku - o kolejne 787 ton.

W 2018 r. osiągnęliśmy nasze zobowiązanie, redukując łącznie 3359 ton surowców opakowaniowych. Przeczytaj więcej na temat tego zobowiązania tutaj

Nasz punkt widzenia - Purina, opakowania i środowisko

Opakowanie dla produktów marki Purina jest kluczowe by zapewnić karmie, która trafia do naszego czworonoga (kota lub psa) odpowiednią świeżość. Opakowanie naszych karm ponadto jest kluczowe w komunikacji – na opakowaniu bowiem zawarte są informacje o produkcie oraz jego składnikach. Jesteśmy jednak świadomi, że miłośnicy psów i kotów mogą być zaniepokojeni ewentualnym wpływem produkowanych przez nas opakowań na środowisko naturalne.

W Purina traktujemy temat opakowań bardzo poważnie. Zdajemy sobie sprawę z naszego obowiązku redukcji wpływu opakowań na środowisko w zakresie ich ilości, objętości, surowców, a nawet środków użytych do ich transportu do naszych zakładów produkcyjnych.

W kwietniu 2018 roku nasza macierzysta firma, Nestlé, podjęła globalne zobowiązanie, że do 2025 roku wszystkie opakowania jej produktów, będą mogły zostać ponownie użyte lub przetworzone w procesie recyklingu. Zobowiązanie to obejmuje również wszystkie opakowania produktów marki Purina - pracujemy bardzo ciężko, aby osiągnąć postawiony wspólnie cel.

Zdajemy sobie sprawę, że realizacja zobowiązania w 2025 roku jest odległa. W krótkiej perspektywie podejmujemy współpracę z firmami rozwijającymi technologię przetwarzania odpadów i firmami zajmującymi się recyklingiem, w celu zidentyfikowania tymczasowych rozwiązań pozwalających na przetworzenie i ponowne użycie jak największej liczby naszych opakowań.

Jesteśmy też częścią nowego paneuropejskiego projektu o nazwie CEFLEX. Jego główny cel to budowa infrastruktury umożliwiającej kolekcjonowanie, sortowanie i recykling wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych na terenie Europy do roku 2025.

Do 2025 roku wszystkie nasze opakowania karmy dla psów i kotów będą nadawać się do ponownego użycia lub recyklingu.

Naszym fundamentem jest Tworzenie Wspólnej Wartości w Nestlé.

Tak jak my zobowiązaliśmy się do poprawy jakości życia zwierząt domowych, oraz ludzi którzy je kochają, nasza firma-matka, Nestlé, również angażuje się w budowanie zdrowszej przyszłości dla ludzi oraz ich rodzin, naszych społeczności oraz całej planety.

Dowiedz się więcej o Nestlé w Społeczeństwie

INNE ZOBOWIĄZANIA