Środowisko

ŚRODOWISKO - PRACA W KIERUNKU PRZYSZŁOŚCI BEZ ODPADÓW

Nasz cel

100% naszych opakowań będzie nadawało się do recyklingu lub ponownego użycia do roku 2025.

72

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

Pracujemy nad zmniejszeniem złożoności naszych opakowań, zarówno pok kątem liczby różnych warstw materiałów, jak i złożoności tych materiałów w naszych opakowaniach, tak aby ułatwić ich recykling.

Obecnie:

  • Opakowanie nadające się do recyklingu: 78%
  • Opakowania plastikowe zaprojektowane do recyklingu: 22%
  • Zawartość opakowania pochodzącego z recyklingu: 49%
  • Opakowanie nadające się do recyklingu: 72%


Dla przykładu w 2020 roku zmieniliśmy nasze opakowanie Beyond® Grain Free Recipe z wielomateriałowego na monomateriałowy, który można następnie poddać recyklingowi, jeśli w kraju istnieje infrastruktura. Oprócz zmniejszania złożoności opakowań badamy również nowe materiały papierowe i bierzemy udział w projekcie CEFLEX, który ma na celu rozwój spójnych obiektów w całej UE do zbierania, sortowania i recyklingu wszystkich rodzajów zużytych elastycznych tworzyw sztucznych do 2025 r.

Wprowadzamy opakowania wielokrotnego użytku i nowe systemy dostaw oraz innowacyjne modele biznesowe, aby uniknąć stosowania opakowań jednorazowych. Na przykład 19 sklepów w 3 regionach Rosji konsumenci mogą już kupować hurtowo produkty Purina do własnego opakowania. W kilku sklepach w Szwajcarii testujemy również nowy system masowy w obiegu zamkniętym dla naszych produktów suchych.

Skupiamy się również na ograniczaniu zużycia tworzyw sztucznych i upewnianiu się, że używane przez nas tworzywa nadają się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Oprócz tego staramy się wspierać konsumentów, czyniąc proces recyklingu tak prostym, jak to tylko możliwe, dzięki zastosowaniu opakowań, które można poddać recyklingowi w tym samym czasie, co inne materiały gospodarstwa domowego - tam, gdzie istnieją odpowiednie urządzenia.

Dowiedz się więcej

Nasz punkt widzenia - Purina, opakowania i środowisko

Opakowanie dla produktów marki Purina jest kluczowe, by zapewnić karmie, która trafia do naszego czworonoga (kota lub psa) odpowiednią świeżość. Opakowanie naszych karm ponadto jest kluczowe w komunikacji – na opakowaniu bowiem zawarte są informacje o produkcie oraz jego składnikach. Jesteśmy jednak świadomi, że miłośnicy psów i kotów mogą być zaniepokojeni ewentualnym wpływem produkowanych przez nas opakowań na środowisko naturalne.

W Purina traktujemy temat opakowań bardzo poważnie. Zdajemy sobie sprawę z naszego obowiązku redukcji wpływu opakowań na środowisko w zakresie ich ilości, objętości, surowców, a nawet środków użytych do ich transportu do naszych zakładów produkcyjnych.

Rozwiązanie złożonego problemu zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi naszej planety wymaga przyjęcia kompleksowego i połączonego podejścia. Aby osiągnąć ten cel, potrzebne są konkretne działania. Zgodnie z tym podejściem podejmujemy kroki w celu:

  • opracowywania opakowań przyszłości,
  • kształtowania przyszłości bez odpadów,
  • kształtowanie świadomości i nowych zachowań.

Zdajemy sobie sprawę, że wypełnienie tego zobowiązania do 2025 r. wymaga czasu. W perspektywie krótkoterminowej aktywnie współpracujemy z firmami zajmującymi się recyklingiem i zarządzaniem odpadami, by jak najszybciej zidentyfikować tymczasowe rozwiązania dla kluczowych typów opakowań i tym samym umożliwić ich ponowne przetworzenie.

Jednym z naszych kluczowych wyzwań jest gospodarka odpadami, ponieważ każdy kraj różni się pod względem możliwości zbierania, sortowania i recyklingu odpadów. Dlatego łączymy wysiłki z partnerami w celu ulepszenia infrastruktury recyklingu i wspierania pionierów w nowych technologiach recyklingu.

Bierzemy udział w europejskim projekcie o nazwie CEFLEX, którego celem jest rozwój spójnej infrastruktury w całej UE do zbierania, sortowania i recyklingu wszystkich rodzajów zużytych elastycznych tworzyw sztucznych do 2025 r.

W KWIETNIU 2018 NASZA FIRMA-MATKA, NESTLÉ, PODJĘŁA GLOBALNE ZOBOWIĄZANIE, ŻE DO 2025 100% NASZYCH OPAKOWAŃ BĘDZIE ZDATNE DO WTÓRNEGO PRZETWARZANIA (RECYCLINGU) LUB WTÓRNEGO UŻYTKU. 

Naszym fundamentem jest Tworzenie Wspólnej Wartości w Nestlé.

Tak jak my zobowiązaliśmy się do poprawy jakości życia zwierząt domowych, oraz ludzi którzy je kochają, nasza firma-matka, Nestlé, również angażuje się w budowanie zdrowszej przyszłości dla ludzi oraz ich rodzin, naszych społeczności oraz całej planety.

Dowiedz się więcej o Nestlé w Społeczeństwie


CASE STUDY: UK, Terracycle

Wielka Brytania

W Wielkiej Brytanii Purina PetCare i Mars Petcare połączyły siły, aby współpracować ze specjalistą ds. Recyklingu, firmą TerraCycle, aby zaoferować program recyklingu karmy dla zwierząt domowych. Jest to jedyne bezpłatne i ogólnokrajowe rozwiązanie do recyklingu wszystkich elastycznych opakowań na suchą karmę dla zwierząt domowych oraz wszelkich marek woreczków na mokrą karmę dla zwierząt, elastycznych opakowań na karmę i smakołyków dla zwierząt domowych. Współpracujemy z naszym brytyjskim partnerem charytatywnym Cats Protection, aby oferować publiczne punkty odbioru opakowań karmy dla zwierząt domowych.

Wielka Brytania

Case Study: Program pilotażowy recyklingu saszetek FELIX

Holandia

W Holandii Purina pilotuje pierwsze w swoim rodzaju, nadające się do recyklingu elastyczne opakowanie z tworzywa sztucznego do mokrej karmy, pomagające zwiększyć możliwości recyklingu opakowań. Saszetka karmy FELIX jest w całości wykonana z polipropylenu (PP), dzięki czemu nadaje się do recyklingu, bez uszczerbku dla funkcjonalności opakowań do żywności.

felix opakowanie