Twój ulubieniec, nasza pasja
Syberyjski

Syberyjski

Syberyjski leśny to duża rasa, dobrze umięśniona z beczkowatym torsem. Sierść długa i gęsta, głowa o kształcie trójkąta z zaokrąglonymi konturami i bardzo wyrazistymi oczami. Ogólny wygląd fizyczny określa się jako wytrzymały i silny. Dłuższe włosy potrójnej sierści są jaśniejsze przy skórze i ciemnieją aż do ich końca. To sprawia, że sierść migocze, gdy kot się rusza. Najbardziej popularnym umaszczeniem jest brązowy pręgowany, ale syberyjskie leśne występują w różnych kolorach i wzorcach, także mieszanych, jednolitym liliowym czy czekoladowym.

Dobrze wiedzieć
  • Figlarny i ciekawski kot
  • Towarzyski i przywiązany kot
  • Trochę miaukliwy kot
  • Większa i masywniejsza rasa kotów
  • Wymaga czesania codziennie
  • Rasa hipoalergiczna
  • Potrzebuje spędzać trochę czasu na zewnątrz
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

Syberyjski leśny to kochające zwierzę domowe lubiące zwracać na siebie uwagę, więc jest wspaniałym towarzyszem. To lojalna rasa, towarzyska i pewna siebie. Koty te są bardzo inteligentne i poradzą sobie ze wszystkim, byleby dostać do tego czego chcą. Lubią też bawić się w wodzie, miskami z wodą i w zlewozmywakach kuchennych. Wspinają się i świetnie polują. Ochoczo mruczą, ale też piszczą i świergotają. Gdy są szczęśliwe często machają ogonem.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Rosja

Inne nazwy: Kot syberyjski

Syberyjski leśny to duża rasa, dobrze umięśniona z beczkowatym torsem. Sierść długa i gęsta, głowa o kształcie trójkąta z zaokrąglonymi konturami i bardzo wyrazistymi oczami. Ogólny wygląd fizyczny określa się jako wytrzymały i silny. Dłuższe włosy potrójnej sierści są jaśniejsze przy skórze i ciemnieją aż do ich końca. To sprawia, że sierść migocze, gdy kot się rusza. Najbardziej popularnym umaszczeniem jest brązowy pręgowany, ale syberyjskie leśne występują w różnych kolorach i wzorach, także mieszanych, jednolitym liliowym czy czekoladowym.

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci