Twój ulubieniec, nasza pasja
Somalijski

Somalijski

Kot somalijski jest średniej budowy, zwarty, gibki i muskularny. Głowa w kształcie klina z delikatnym zarysem i szeroko rozstawionymi czubatymi uszami. Oczy w kształcie migdałów, dość szeroko rozstawione, zwykle bursztynowe, orzechowe lub zielone; im głębszy odcień tym lepiej. Nogi długie z owalnymi łapkami z kępkami włosów. Sierść średniej długości, miękka, gęsta, przylegająca do ciała. Dorosłe koty somalijskie mają kryzę i portki, ale u kociąt tego nie widać. Na każdym włosie powinny znajdować się co najmniej trzy pasy prążków, dających wrażenie sześciu kontrastujących sekcji barw, od nasady do koniuszka. Koty somalijskie występują w 28 kolorach, zwykle są złotobrązowe z morelowym podszerstkiem z czarnymi pręgami.

Dobrze wiedzieć
  • Bardzo aktywny i ciekawski kot
  • Przyjazny, ale niezależny kot
  • Cichy kot
  • Średniej budowy rasa kotów
  • Wymaga czesania codziennie
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Kot wychodzący
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

Koty somalijskie są bardzo inteligentne, radosne, lubią bawić się również zabawkami. Mogą być nieśmiałe i bardziej niezależne od swoich abisyńskich kuzynów, ale cieszą się z towarzystwa ludzi. Są aktywne i lubią zabawy na wolnym powietrzu.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Ameryka

Kot Somalijski jest średniej budowy, zwarty, gibki i muskularny. Głowa w kształcie klina z delikatnym zarysem i szeroko rozstawionymi czubatymi uszami. Oczy w kształcie migdałów, dość szeroko rozstawione, zwykle bursztynowe, orzechowe lub zielone - im głębszy odcień tym lepiej. Nogi długie z owalnymi łapkami z kępkami włosów. Sierść średniej długości, miękka, gęsta, przylegająca do ciała. Dorosłe koty somalijskie mają kryzę i portki, ale u kociąt tego nie widać. Na każdym włosie powinny być co najmniej trzy pasy prążków kontrastujacych w barwach sekcji od podstawy do koniuszka. Somalijskie występują w 28 kolorach, zwykle są złotobrązowe z morelowym podszerstkiem z czarnymi pręgami.

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci