Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
 Savannah

Savannah

Kot rasy aavanah jest wysoki, szczupły, długonogi. Jego wielkość może zależeć od tego jak konkretny miot blisko spokrewniony jest z pierwszym pokoleniem krzyżówki - wcześniejsze pokolenia były dość duże. Kocury są zwykle większe od kotek. Z powodu różnych czynników ta hybryda genetyczna może występować w różnych wielkościach nawet w obrębie jednego miotu. Ogólny wygląd każdego kota rasy aavanah w dużej mierze zależy od numeru generacji. Zwykle są cętkowane, ale zdarzają się w klasycznych lub marmurkowych wzorach, białym umaszczeniu, niebieskim i innych rozmytych kolorach. Uszy są wysoko osadzone, zaokrągone na końcach i postawione (od zewnętrznej strony, na środku jasny pasek z czarną, ciemnoszarą lub brązową obwódką, dający efekt oka), szeroki nos i opadające powieki. Krótkie ogony są w czarne kręgi z twardą, czarną końcówką. Oczy mogą mieć zielone, brązowe lub złote.

Dobrze wiedzieć
  • Bardzo aktywny i ciekawski kot
  • Niezależny kot
  • Trochę miaukliwy kot
  • Szczupła i elegancka rasa kotów
  • Wymaga czesania raz na tydzień
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Kot wychodzący
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

Ponieważ rasa nie jest popularna, trudno jest generalizować odnośnie ich cech osobowości i przewidywalności tych kotów. Niektórzy twierdzą, że są one bardzo towarzyskie i przyjazne wobec nowych osób i innych kotów i psów, podczas gdy inne będą uciekać i kryć się, lub uciekać się do syczenia i warczenia w reakcji na obcą osobę. Podobno koty savannah mogą skakać bardzo wysoko (blisko 2,5 m) z pozycji stojącej i szybko się uczą. Prawdopodobnie nie będzie to pierwszy kot. Jest dość duży i silny, często opisywany jako 'asertywny'. Uważa się, że savannah może zarówno szczebiotać jak serwal, jak i miauczeć jak domowy kot, lub ich mieszanka. Uważa się, że syczą dość głośno.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone

Kot rasy Savanah jest wysoki, szczupły, długonogi. Jego wielkość może zależeć od tego jak konkretny miot blisko spokrewniony jest z pierwszym pokoleniem krzyżówki - wcześniejsze pokolenia były dość duże. Kocury są zwykle większe od kotek. Z powodu różnych czynników ta hybryda genetyczna może występować w różnych wielkościach nawet w obrębie jednego miotu. Ogólny wygląd każdego kota rasy Savanah w dużej mierze zależy od numeru generacji. Zwykle są cętkowane, ale zdarzają się w klasycznych lub marmurkowych wzorach, białym umaszczeniu, niebieskim i innych rozmytych kolorach. Uszy są wysoko osadzone, zaokrągone na końcach i postawione (od zewnętrznej strony, na środku jasny pasek z czarną, ciemnoszarą lub brązową obwódką, dający efekt oka), szeroki nos i opadające powieki. Krótkie ogony są w czarne kręgi z twardą, czarną końcówką. Oczy mogą mieć zielone, brązowe lub złote.