Twój ulubieniec, nasza pasja
 Savannah

Savannah

Kot rasy aavanah jest wysoki, szczupły, długonogi. Jego wielkość może zależeć od tego jak konkretny miot blisko spokrewniony jest z pierwszym pokoleniem krzyżówki - wcześniejsze pokolenia były dość duże. Kocury są zwykle większe od kotek. Z powodu różnych czynników ta hybryda genetyczna może występować w różnych wielkościach nawet w obrębie jednego miotu. Ogólny wygląd każdego kota rasy aavanah w dużej mierze zależy od numeru generacji. Zwykle są cętkowane, ale zdarzają się w klasycznych lub marmurkowych wzorach, białym umaszczeniu, niebieskim i innych rozmytych kolorach. Uszy są wysoko osadzone, zaokrągone na końcach i postawione (od zewnętrznej strony, na środku jasny pasek z czarną, ciemnoszarą lub brązową obwódką, dający efekt oka), szeroki nos i opadające powieki. Krótkie ogony są w czarne kręgi z twardą, czarną końcówką. Oczy mogą mieć zielone, brązowe lub złote.

Dobrze wiedzieć
  • Bardzo aktywny i ciekawski kot
  • Niezależny kot
  • Trochę miaukliwy kot
  • Szczupła i elegancka rasa kotów
  • Wymaga czesania raz na tydzień
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Kot wychodzący
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

Ponieważ rasa nie jest popularna, trudno jest generalizować odnośnie ich cech osobowości i przewidywalności tych kotów. Niektórzy twierdzą, że są one bardzo towarzyskie i przyjazne wobec nowych osób i innych kotów i psów, podczas gdy inne będą uciekać i kryć się, lub uciekać się do syczenia i warczenia w reakcji na obcą osobę. Podobno koty savannah mogą skakać bardzo wysoko (blisko 2,5 m) z pozycji stojącej i szybko się uczą. Prawdopodobnie nie będzie to pierwszy kot. Jest dość duży i silny, często opisywany jako 'asertywny'. Uważa się, że savannah może zarówno szczebiotać jak serwal, jak i miauczeć jak domowy kot, lub ich mieszanka. Uważa się, że syczą dość głośno.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone

Kot rasy Savanah jest wysoki, szczupły, długonogi. Jego wielkość może zależeć od tego jak konkretny miot blisko spokrewniony jest z pierwszym pokoleniem krzyżówki - wcześniejsze pokolenia były dość duże. Kocury są zwykle większe od kotek. Z powodu różnych czynników ta hybryda genetyczna może występować w różnych wielkościach nawet w obrębie jednego miotu. Ogólny wygląd każdego kota rasy Savanah w dużej mierze zależy od numeru generacji. Zwykle są cętkowane, ale zdarzają się w klasycznych lub marmurkowych wzorach, białym umaszczeniu, niebieskim i innych rozmytych kolorach. Uszy są wysoko osadzone, zaokrągone na końcach i postawione (od zewnętrznej strony, na środku jasny pasek z czarną, ciemnoszarą lub brązową obwódką, dający efekt oka), szeroki nos i opadające powieki. Krótkie ogony są w czarne kręgi z twardą, czarną końcówką. Oczy mogą mieć zielone, brązowe lub złote.

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci