Twój ulubieniec, nasza pasja
Rosyjski Niebieski

Rosyjski Niebieski

Niebieski rosyjski to kot średniej wielkości o smukłej, pełnej gracji posturze i długich, szczupłych nogach. Kot ten stąpa jakby na czubkach palców. Jego głowa jest w kształcie klina z wydatnymi poduszeczkami z wąsami i dużymi uszami. Żywe, zielone oczy w kształcie migdałów są szeroko rozstawione. Podwójne futro z bardzo gęstym podszertskiem, w dotyku delikatne, krótkie i miękkie. Pod względem tekstury sierść kota rosyjskiego niebieskiego bardzo różni się od wszystkich pozostały ras i jest naprawdę wyjątkowa. Pomimo nazwy, rosyjski niebieski, zdarzają się koty o umaszczeniu białym. Najbardziej popularne są w niebieskim kolorze ze srebrnym połyskiem.

Dobrze wiedzieć
  • Figlarny i ciekawski kot
  • Przyjazny, ale niezależny kot
  • Cichy kot
  • Szczupła i elegancka rasa kotów
  • Wymaga czesania raz na tydzień
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Potrzebuje spędzać trochę czasu na zewnątrz
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

Rosyjskie niebieskie są ciche i wrażliwe, czasem nieśmiałe i powściągliwe, ale ogromnie lojalne w stosunku do swoich opiekunów. Mogą być nieufne względem obcych i nawiązanie więzi z człowiekiem zajmuje im trochę czasu. W kochającej otoczeniu uwielbiają się bawić zabawkami, skakać, wspinać się, ścigać, są niezwykle zwinne i lekkie.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Rosja

Niebieski Rosyjski to kot średniej wielkości o smukłej, pełnej gracji posturze i długich, szczupłych nogach. Kot ten stąpa jak na czubkach palców. Głowa jest w kształcie klina z wydatnymi poduszeczkami z wąsami i dużymi uszami. Żywe, zielone oczy w kształcie migdałów są szeroko rozstawione. Podwójne futro z bardzo gęstym podszertskiem, w dotyku delikatne, krótkie i miękkie. Pod względem tekstury szata rosyjskiego niebieskiego odróżnia się wśród innych ras i jest naprawdę wyjątkowa. Pomimo nazwy, rosyjski niebieski, zdarzają się koty o umaszczeniu białym. Najbardziej popularne są w niebieskim kolorze ze srebrnym połyskiem.

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci