Twój ulubieniec, nasza pasja
Ragdoll

Ragdoll

Koty rasy ragdoll są duże, silne i mają olśniewające, charakterystyczne umaszczenie. Są rozluźnione i gdy leżą sprawiają wrażenie wiotkiej szmacianej lalki. Mają szeroką głowę ze spłaszczonym czołem z szeroko rozstawionymi uszami. Duże niebieskie oczy. Ciało długie i muskularne, z szeroką klatką piersiową, krótką szyją i mocnymi nogami. Łapy duże, zaokrąglone i owłosione, ogon długi i puszysty. Radgolle mają jedwabiste i gęste futro - średnio i długowłose. Dojrzałe koty powinny mieć kryzę i portki. Wyróżnia się trzy różne rodzaje oznaczeń sierści i cztery podstawowe kolory szaty. Występuje również odmiana mitted, z dodatkowymi białymi znaczeniami.

Dobrze wiedzieć
  • Spokojny kot
  • Towarzyski i przywiązany kot
  • Cichy kot
  • Większa i masywniejsza rasa kotów
  • Wymaga czesania codziennie
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Potrzebuje spędzać trochę czasu na zewnątrz
  • Kot rodzinny

Osobowość

Ragdoll to prawdopodobnie najbardziej zrelaksowany kot spośród wszystkich ras kotów domowych. W zasadzie są one zadowolone i niewymagające i tolerują większość sytuacji. Mają niezwykle łagodną i zrelaksowana naturę. Są lojalnymi i oddanymi pupilami. Istnieje przesąd, jakoby te koty były niewrażliwe na ból, co jest kompletną nieprawdą! Ich zrelaksowane usposobienie wynika z bardzo ufnej natury, nie braku czucia.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Ameryka

Koty rasy Ragdoll są duże, silne i mają olśniewające, charakterystyczne umaszczenie. Są rozluźnione i gdy leżą sprawiają wrażenie wiotkiej szmacianej lalki. Mają szeroką głowę ze spłaszczonym czołem z szeroko rozstawionymi uszami. Duże niebieskie oczy. Ciało długie i muskularne z szeroką klatką piersiową, krótką szyją i mocnymi nogami. Łapy duże, zaokrąglone i owłosione, ogon długi i puszysty. Radgolle mają jedwabiste i gęste futro - średnio i długowłose. Dojrzałe koty powinny mieć kryzę i portki. Wyróżnia się trzy różne rodzaje oznaczeń sierści i cztery podstawowe kolory szaty. Jest również odmiana mitted z dodatkowymi białymi znaczeniami.

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci