Twój ulubieniec, nasza pasja
Orientalny Długowłosy

Orientalny Długowłosy

Orientalny długowłosy charakteryzuje się długą, zwinną i zgrabną około syjamską sylwetką, z głową i uszami w kształcie trójkątnego klina. Futro ma długie i jedwabiste, ale nie jak u persów. Nie mają wełnianego podszerstka, a sierść leży blisko skóry. Oficjalnie sklasyfikowane są jako półdługowłose. Ogon formuje się w piękny pióropusz. Wachlarz możliwych kolorów futra zawiera wszystkie, od jednolitych barw poprzez dymne, w typach tipped lub tabby. Wszystkie orientalne długowłose mają zielone oczy w kształcie migdałów, z wyjątkiem białych, które mogą mieć zielone, niebieskie lub tak zwane dziwne (oczy w dwóch różnych kolorach).

Dobrze wiedzieć
  • Bardzo aktywny i ciekawski kot
  • Towarzyski i przywiązany kot
  • Bardzo miaukliwy kot
  • Szczupła i elegancka rasa kotów
  • Wymaga czesania codziennie
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Potrzebuje spędzać trochę czasu na zewnątrz
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

Jak wszystkie koty typu orientalnego, również te są towarzyskie i pełne życia. To bardzo wścibska rasa, muszą dokładnie sprawdzić co się dzieje. Są bardzo gadatliwe i szybklo się nudzą, więc potrzebują mnóstwo czasu na gry i zabawy. Koty pragną towarzystwa, więc jeśli spędzacie sporo czasu poza domem, warto wziąć dwa kociaki.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Anglia

Inne nazwy: Zagraniczny długowłosy, Angora, Mandaryn, Angora brytyjska

Orientalny Długowłosy charakteryzuje się długą, zwinną i zgrabną okołosyjamską sylwetką z głową i uszami w kształcie trójkątnego klina. Futro ma długie i jedwabiste, ale nie jak u persów - nie mają wełnianego podszerstka, a sierść leży blisko skóry. Oficjalnie sklasyfikowane są jako półdługowłose. Ogon formuje się w piękny pióropusz. Wachlarz możliwych kolorów futra zawiera wszystkie, od jednolitych barw poprzez dymne w typach tipped lub tabby. Wszystkie orientalne długowłose mają zielone oczy w kształczie migdałów, z wyjątkiem białych, które mogą mieć zielone, niebieskie lub tak zwane dziwne (oczy w dwóch różnych kolorach).

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci