Twój ulubieniec, nasza pasja
Ocicat

Ocicat

Koty rasy ocicat są wielkości od średniej do dużej, z mocno nakrapianą sierścią. Klatka piersiowa dobrze rozwinięta, nogi silne i umięśnione. Głowa w kształcie klina, z prostokątną żuchwą. Wielkie, szeroko rozstawione uszy z pędzelkami dodają mu dzikiego wyglądu. Futro jest krótkie i lśniące o satynowej teksturze. Plamki, porozrzucane w charakterystyczny wzór na bokach, barkach i zadzie, rozciągają się na nogi i brzuch. Na czole pręgi w kształcie litery M. Ogon z innymi plamkami i kręgami w ciemniejszym kolorze zakończony jest ciemną końcówką. Koty rasy ocicat występują są w różnych kolorach.

Dobrze wiedzieć
  • Bardzo aktywny i ciekawski kot
  • Towarzyski i przywiązany kot
  • Trochę miaukliwy kot
  • Szczupła i elegancka rasa kotów
  • Wymaga czesania raz na tydzień
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Kot wychodzący
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

Pomimo, że rasa ocicotów ma dziki wygląd, ich temperament tego nie oddaje. Są inteligentne i radosne, ciekawskie i przyjacielskie, i zabiegają o uwagę. Wolą, jak wszystkie aktywne koty, mieć jakieś towarzystwo. Są szczęśliwe w towarzystwie ludzi, ale jeśli opiekunowie wychodzą na cały dzień, lepiej zapewnić im drugiego kota do zabawy.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Ameryka

Inne nazwy: Oci

Koty rasy Ocicat są wielkości od średniej do dużej, z mocno nakrapianą sierścią. Klatka piersiowa dobrze rozwinięta, nogi silne i umięśnione. Głowa w kształcie klina o 'prostokątnej' żuchwie. Wielkie, szeroko rozstawione uszy z pędzelkami dodają mu dzikiego wyglądu. Futro jest krótkie i lśniące o satynowej teksturze. Plamki, porozrzucane w charakterystyczny wzór na bokach, barkach i zadzie, rozciągają się na nogi i brzuch.

Na czole pręgi w kształcie litery M. Ogon z innymi plamkami i kręgami w ciemniejszym kolorze zakończony jest ciemną końcówką. Koty rasy Ocicat dostępne są w różnych kolorach.

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci