Twój ulubieniec, nasza pasja
Norweski Leśny

Norweski Leśny

Kot norweski leśny jest większy od przeciętnego kota. To zgrabna rasa z półdługą sierścią (latem nieco krótszą). Ciało ma długie, muskularne i dobrze zbudowane z mocną strukturą kości. Nogi są długie, a ogon puszysty. Głowa długa, w kształcie trójkąta z mocnym profilem i wysoko umiejscowionymi uszami zakończonymi pędzelkami. Gładka i lśniąca sierść pokrywa puchowy podszerstek, co sprawia, że jest nieprzemakalne. Kot w pełnej szacie ma kryzę na szyi i portki, a także pędzelki pomiędzy palcami. Kot norweski leśny występuje w każdym kolorze prócz czekoladowego, liliowego i wzorcach kota syjamskiego. Może też mieć sporo białych plam na łapach, klatce piersiowej, brzuszku i pyszczku. Oczy występują w każdej barwie.

Dobrze wiedzieć
  • Bardzo aktywny i ciekawski kot
  • Towarzyski i przywiązany kot
  • Cichy kot
  • Większa i masywniejsza rasa kotów
  • Wymaga czesania codziennie
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Kot wychodzący
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

Koty rasy norweski leśny kochają ludzi i dobrze rozwijają się wśród ludzi. Zdarza się, że bardzo upominają się o pieszczoty. Z drugiej strony potrafią być bardzo niezależne. Zwykle są to koty wychodzące, lubią się włóczyć i polować - potrafią się świetnie wspinać. Będą oddanymi towarzyszami, gdyż są bardzo przyjacielskie i radosne. Rasa powoli się rozwija i dojrzewa dopiero w wieku czterech lat.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Skandynawia

Kot Norweski Leśny jest większy od przeciętnego kota. To zgrabna rasa z półdługą sierścią (latem nieco krótszą). Ciało ma długie, muskularne i dobrze zbudowane z mocną strukturą kości. Nogi są długie, a ogon puszysty. Głowa długa, w kształcie trójkąta z mocnym profilem i wysoko umiejscowionymi uszami zakończonymi pędzelkami. Gładka i lśniąca sierść pokrywa puchowy podszerstek, co sprawia, że jest nieprzemakalne. Kot w pełnej szacie ma kryzę na szyi i portki, a także pędzelki pomiędzy palcami. Norweski leśny występuje w każdym kolorze prócz czekoladowego, liliowego i wzorcach kota syjamskiego. Może też mieć sporo białych plam na łapach, klatce piersiowej, brzuszku i pyszczku. Oczy występują w każdej barwie.

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci