Twój ulubieniec, nasza pasja
Maine Coon

Maine Coon

Największe ze wszystkich ras kotów, maine coony mają silne, muskularne ciało i solidne nogi. Głowa ma kanciasty pysk i duże uszy, szeroko i wysoko rozstawione. Sierść długa i gęsta składająca się z podszerstka pokrytego pokaźnym, lśniącym i wodoodpornym włosem okrywowym. Włos na głowie, karku i barkach jest krótszy i dłuższy w dolnej części pleców, bokach i na ogonie. Futro na brzuszku i portkach jest pełne i kudłate. Na szyi mają kryzę, która zaczyna się przy podstawie uszu - u kocurów większa niż u kotek. Sierść na ogonie jest długa i opadająca. Uszy zakończone pędzelkami. Na łapkach również pędzelki, co daje efekt białych skarpetek. Koty rasy maine coon występują w ponad 30 kolorach. Oczy mają zielone, złote lub miedziane. Przy białym umaszczeniu możliwe są niebieskie lub dwukolorowe.

Dobrze wiedzieć
  • Bardzo aktywny i ciekawski kot
  • Towarzyski i przywiązany kot
  • Trochę miaukliwy kot
  • Większa i masywniejsza rasa kotów
  • Wymaga czesania codziennie
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Kot wychodzący
  • Kot rodzinny

Osobowość

Koty rasy maine coon są łagodne i bardzo wesołe i przyjazne. Lubią towarzystwo człowieka i są dobrymi zwierzętami domowymi. Być może z racji swojego skromnego pochodzenia, znajduje się je czasem zwinięte w kłębek w najdziwniejszych miejscach. Lubią aktywność poza domem i potrzebują możliwości wspinania się i stymulowania instynktu łowieckiego. Znane są z rozkosznego cichego szczebiotania.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Ameryka

Największe ze wszystkich ras kotów, Maine Coony mają silne, muskularne ciało i solidne nogi. Głowa ma kanciasty pysk i duże uszy, szeroko i wysoko rozstawione. Sierść długa i gęsta składająca się z podszerstka pokrytego pokaźnym, lściącym i wodoodpornym włosem orywowym. Włos na głowie, karku i barkach jest krótszy i dłuższy w dolnej części pleców, bokach i na ogonie. Futro na brzuszku i "portkach" jest pełne i kudłate. Na szyi mają kryzę, która zaczyna się przy podstawie uszu - u kocurów większa niż u kotek. Sierść na ogonie jest długa i opadająca. Uszy mają zakończone pędzelkami. Na łapkach również mają pędzelki, co daje efekt białych skarpetek. Koty rasy Maine Coon występują w ponad 30 kolorach. Oczy mają zielone, złote lub miedziane - przy białym umaszczeniu możliwe są niebieskie lub dwukolorowe.

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci