Twój ulubieniec, nasza pasja
La Perms

La Perms

Koty rasy la perm są zgrabnej postury, podobne do kotów Syjamskich, o głowie w kształcie zaokrąglonego klina. Kręcona sierść w obu typach (długo i krótkowłosym) może różnić się długością, a jej obftość zależy od pory roku i dojrzałości kota, ale nie mają one sierści zimowej. Włosy skręcają się w loki oraz długie mocno kręcone sprężynki. Najbardziej skręcone loki występują na podbrzuszu, gardle i wokół uszu. Ogon długowłosych La Permów przypomina kręcony pióropusz, a krótkowłosych szczotkę do butelek. Oba typy mają długie kręcone wąsy. La Permy występują w różnych umaszczeniach. Oczy mają w najróżniejszych odcieniach od złotego poprzez błękity, a także dwukolorowe.

Dobrze wiedzieć
  • Figlarny i ciekawski kot
  • Towarzyski i przywiązany kot
  • Cichy kot
  • Szczupła i elegancka rasa kotów
  • Wymaga czesania raz na tydzień
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Potrzebuje spędzać trochę czasu na zewnątrz
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

La permy są łagodnymi kotami. Kochają ludzi i szukają ich towarzystwa. Są bardzo uczuciowe, lubią być przytulane, z ochotą uczą się aportowania i innych sztuczek. Z natury są ciekawskie i lubią widzieć co wokół się nich dzieje. Są raczej ciche, ale gdy chcą na siebie zwrócić uwagę potrafią być bardzo głośne.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone

Koty rasy La Perm są zgrabnej postury, podobne do kotów Syjamskich, o głowie w kształcie zaokrąglonego klina. Kręcona sierść w obu typach (długo i krótkowłosym) może różnić się długością, a jej obftość zależy od pory roku i dojrzałości kota, ale nie mają one sierści zimowej. Włosy skręcają się w loki oraz długie mocno kręcone sprężynki. Najbardziej skręcone loki występują na podbrzuszu, gardle i wokół uszu. Ogon długowłosych La Permów przypomina kręcony pióropusz, a krótkowłosych szczotkę do butelek. Oba typy mają długie kręcone wąsy. La Permy występują w różnych umaszczeniach. Oczy mają w najróżniejszych odcieniach od złotego poprzez błękity, a także dwukolorowe.

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci