Twój ulubieniec, nasza pasja
Japoński Bobtail Krótkowłosy

Japoński Bobtail Krótkowłosy

Japoński kot bobtail ma eleganckie linie i dobrze rozwiniętą muskulaturę. Głowa jest drobno wyrzeźbiona z dużymi prostymi uszami i dużymi okrągłymi oczami osadzonymi pod wyraźnym skosem. Ogon rozciąga się tylko na około 5 do 8 cm. Kiedy kot jest rozluźniony, ogon unosi się pionowo. Włosy na ogonie są na ogół grubsze i dłuższe i rosną we wszystkich kierunkach, tworząc efekt ogona pomponowego lub króliczego. Koty japońskie bobtail mogą być długo lub krótkowłose. Sierść jest miękka, jedwabista i występuje w wielu kolorach. Preferowanym kolorem w Japonii jest trójkolorowy: mieszanka czerni, czerwieni i bieli, która symbolizuje szczęście. Ubarwienie to występuje zwykle tylko u kotek.

Dobrze wiedzieć
  • Figlarny i ciekawski kot
  • Towarzyski i przywiązany kot
  • Bardzo miaukliwy kot
  • Szczupła i elegancka rasa kotów
  • Wymaga czesania raz na tydzień
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Potrzebuje spędzać trochę czasu na zewnątrz
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

Japoński bobtail jest przyjacielski i inteligentny. Mówi się, że rasa ma słodką naturę, dogaduje się z innymi zwierzętami i uwielbia towrzystwo człowieka. Niektóre potrafią nauczyć się sztuczek i wymagają zabawiania i stymulacji. To dość gadatliwa rasa.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Japonia

Japoński Kot Bobtail ma eleganckie linie i dobrze rozwiniętą muskulaturę. Głowa jest drobno wyrzeźbiona z dużymi prostymi uszami i dużymi okrągłymi oczami osadzonymi pod wyraźnym skosem. Ogon rozciąga się tylko na około 5 do 8 cm. Kiedy kot jest rozluźniony, ogon unosi się pionowo. Włosy na ogonie są na ogół grubsze i dłuższe i rosną we wszystkich kierunkach, tworząc efekt ogona pomponowego lub króliczego. Koty Japońskie Bobtail mogą być długo lub krótkowłose. Sierść jest miękka, jedwabista i występuje w wielu kolorach. Preferowanym kolorem w Japonii jest trójkolorowy, mieszanka czerni, czerwieni i bieli, która symbolizuje szczęście - ubarwienie to występuje zwykle tylko u kotek.

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci