Twój ulubieniec, nasza pasja
Bengalski

Bengalski

Kot bengalski jest duży, smukły, bardzo umięśniony z grubym, opuszczonym nisko ogonem. Dziki wygląd kota bengalskiego jest wzmocniony przez charakterystyczną grubą i bogatą cętkowaną lub marmurkową sierść. Ma szeroką głowę, małe uszy i wyraźne poduszeczki wąsów, a oczy z czarną obwódką i w migdałowym kształcie. Ogon ma gruby, zwężający się z czarnym koniuszkiem. Żadna inna rasa kotów nie posiada tak błyszczącego, złoto-perłowego futra (efekt glitter) jak koty bengalskie. Kot bengalski może być bardzo wymagający z powodu jego wysokiej aktywności.

Dobrze wiedzieć
  • Bardzo aktywny i ciekawski kot
  • Towarzyski i przywiązany kot
  • Bardzo miaukliwy kot
  • Szczupła i elegancka rasa kotów
  • Wymaga czesania raz na tydzień
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Kot wychodzący
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

Koty bengalskie mają łagodne usposobienie. Są niezwykle energiczne i zabawne. Koty bengalskie są bardzo inteligentne, a na otoczenie zdają się patrzeć w myśl motta „tym na pewno można się pobawić!” Są zwinne, uwielbiają się wspinać. Wydają charakterystyczne odgłosy podobne do gruchania lub ćwierkania. To bardzo głośna rasa o bardzo bogatym zasobie zwrotów, które w sytuacjach niekomfortowych dla kota bywają agresywne. Potrzebują towarzystwa w ciągu dnia, nie lubią nudy. Doskonali wspinacze i łowcy.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone

Kot Bengalski jest duży, smukły, bardzo umięśniony z grubym, opuszczonym nisko ogonem. Dziki wyglad kota bengalskiego jest wzmocniony przez charakterystyczną grubą i bogatą cętkowaną lub marmurkową sierść. Ma szeroką głowę, małe uszy i wyraźne poduszeczki wąsów, a oczy z czarną obwódką i w migdałowym kształcie. Ogon ma gruby, zwężający się z czarnym koniuszkiem. Żadna inna rasa kotów nie posiada tak błyszczącego złoto-perłowego futra (efekt glitter) jak koty bengalskie, ale może być bardzo wymagająca z powodu jego wysokiej aktwyności.

Zdrowie

Odżywianie

Czesanie

Najlepsze rasy kotów dla dzieci