Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
Balijski

Balijski

Kot balijski to piękna i wytworna rasa średniej wielkości o długiej, smukłej sylwetce podobnej do kotów syjamskich. Szczupłe i zgrabne, z głową o wyraźnym profilu z dużymi uszami, które mogą mieć pędzelki. Ma piękną jedwabistą sierść z włoskami o długości od jednego do kilku centymentrów rosnącymi płasko przy ciele. Długi ogon z pióropuszem z długich włosów. Kot balijski nie ma podszerstka i dlatego oficjalnie należy do ras kotów średnio długowłosych. Oczy ma jasnoniebieskie o orientalnym kształcie i rozstawieniu. Futro i pysk mają takie same naznaczenia kolorystyczne (uszy, nogi, łapki i ogon) jak u rasy kotów syjamskich. W USA, koty w typie balijskim z tradycyjnymi naznaczeniami akceptowanymi przy rasie kota baliskiego, znane są jako koty jawajskie.

Dobrze wiedzieć
  • Bardzo aktywny i ciekawski kot
  • Towarzyski i przywiązany kot
  • Bardzo miaukliwy kot
  • Szczupła i elegancka rasa kotów
  • Wymaga czesania raz na tydzień
  • Rasa hipoalergiczna
  • Potrzebuje spędzać trochę czasu na zewnątrz
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Osobowość

Koty balijskie mają osobowość zbliżoną do syjamskich, ale niektórzy ich opiekunowie uważają, że balijczyki są spokojniejsze. Zwykle koty balijskie pozostają ekstrawertykami i będą żądać uwagi swoich ludzkich towarzyszy. Koty balijskie są bardzo miaukliwe i nawet wydaje się, że mówią do swoich opiekunów. Chcą czuć się częścią rodziny, a ich potrzeba zwrócenia na siebie uwagi świadczy o tym, że lubią towarzystwo człowieka i potrzebują domu, gdzie właściele nie wychodzą na cały dzień.

Pochodzenie

Kraj pochodzenia: Ameryka

Kot Balijski to piękna i wytworna rasa średniej wielkości o długiej smukłej sylwetce jak koty syjamskie. Szczupłe i zgrabne, z głową o wyraźnym profilu z dużymi uszami, które mogą mieć pędzelki. Ma piękną jedwabistą sierść z włoskami o długości od jednego do kilku centymentrów rosnącymi płasko przy ciele. Ogon długi z pióropuszem z długich włosów. Kot balijski nie ma podszerstka i dlatego oficjalnie należy do ras kotów średnio długowłosych. Oczy ma jasnoniebieskie o orientalnym kształcie i rozstawieniu. Futro i pysk ma te same naznaczenia kolorystyczne (uszy,, nogi, łapki i ogon) jak u rasy kotów syjamskich. W USA koty w typie balijskim z tradycyjnymi naznaczeniami akceptowanymi przy rasie kota baliskiego znane są jako koty jawajskie.