Terier Australijski

Australian Terrier
Terier australijski różni się od innych terierów. Ma, proporcjonalnie do wysokości, długą szyję oraz tułów. Jego sierść na grzbiecie jest szorstka i prosta, a na brzuchu krótsza i miększa. Umaszczenie jest zazwyczaj rude lub w odcieniu błękitnym z podpalaniami. Dorosły pies osiąga wysokość około 25,5 cm w kłębie i waży około 6,5 kg.
 • Pies odpowiedni dla właścicieli z pewnym doświadczeniem
 • Wymagana szersza wiedza
 • Lubi aktywne spacery
 • Wystarczą mu godzinne spacery
 • Mały pies
 • Mało się ślini
 • Wymaga czesania co drugi dzień
 • Rasa normalnie alergizująca
 • Bardzo głośny pies
 • Pies stróżujący. Szczeka i ostrzega
 • Może wymagać czasu, żeby przyzwyczaić się do innych zwierząt domowych
 • Może wymagać czasu, żeby przyzwyczaić się do dzieci

Pochodzenie

Terier australijski został wyhodowany na początku XIX wieku do pracy w trudnych warunkach, polowania na węże i gryzonie na ranczach oraz w kopalniach złota. Typowy pies do gospodarstwa. Rasa powstała w wyniku krzyżówki terierów pochodzących z północnej Anglii i Szkocji - w tym dandie dinmont teriera, black and tan teriera i teriera szkockiego. Pierwszy klub hodowców tej rasy powstał w Australii w 1887 roku. Kennel Club w Wielkiej Brytanii uznał rasę w 1936 roku a amerykański Kennel Club zatwierdził ją w 1958 roku.

Osobowość

Terier australijski jest przyjazny i wesoły, pragnie zadowolić swojego właściciela. W przeciwieństwie do innych terierów łatwy do wytresowania. Nie przejawia zachowań agresywnych, ale w kontaktach z innymi psami jest uparty. Nie jest hałaśliwy, szczeka jedynie w określonych sytuacjach.

Zdrowie

Terier australijski jest generalnie zdrową rasą, mogą pojawić się dolegliwości charakterystyczne dla danej rasy.

Ćwiczenia

Zaleca się minimum godzinę ruchu dziennie, ale chętnie przystaje na dłuższą aktywność. W końcu jego przodkowie były psami pracującymi i towarzyszącymi ludziom. Oprócz spacerów i zabaw dobrze sprawdza się w konkurencjach agility, obedience i innych psich dyscyplinach sportowych.

Odżywianie

Małe psy mają szybki metabolizm, spalają energię w krótkim czasie, i potrzebują jeść często ale mało. Karma dla małych ras zawiera odpowiednią ilość składników odżywczych i została podzielona na małe kawałki, dostosowane do niewielkiego pyska. To zachęca do gryzienia i wspomaga trawienie.

Czesanie

Zadbany terier australijski gubi niewiele włosów i jest łatwy w pielęgnacji. Jego odporna na warunki pogodowe sierść ma około 6,35 cm długości. Podszerstek jest krótki i miękki. Zaleca się szczotkowanie i wyczesywanie przynajmniej raz w tygodniu oraz sprawdzanie uszu. Jeśli włosy zatykają kanał słuchowy powinny zostać usunięte, najlepiej wyrwane, a nie przycięte.

Najlepsze Rasy Psów dla Dzieci

Mimo, że większość ras psów jest postrzeganych jako łatwo akceptujące dzieci, wszystkie zwierzęta powinny zostać przysposobione do obecności małego dziecka. Dzieci powinny zostać przygotowane do obecności zwierzęcia, nauczyć się szacunku dla jego natury oraz i poznać zasady bezpieczeństwa w codziennych kontaktach. Niezależnie od tego małe dzieci nigdy nie powinny być pozostawione z psami bez opieki dorosłych, którzy powinni nadzorować ich każdą interakcję.

Dog

Czy to właściwa rasa dla Ciebie?

Wszystkie psy mają swoją własną, niepowtarzalną osobowość oraz pewne instynkty i zachowania, z którymi się rodzą. Skorzystaj z naszej biblioteki ras i dowiedz się, które rasy psów najbardziej pasują do Twoich preferencji i stylu życia. Jeśli Ty i Twój pies lubicie podobne rzeczy, będziecie mieli większe szanse na wspólne, szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

Co dalej

Adopcja

Adopcja psa ze schroniska dla zwierząt lub domu tymczasowego jest niezwykle satysfakcjonująca. Często oznacza to zaoferowanie mu drugiej szansy w życiu. Wiele psów czeka na kochającą rodzinę, na swój dom. Sprawdzone ośrodki adopcyjne są bardzo ostrożne w doborze opiekunów do psów. Personel dowiaduje się wszystkiego o psach, które przyjmują, i poświęca czas na poznanie Ciebie, Twojej rodziny i Twojego stylu życia, zanim dopasuje do Ciebie któregoś z psów. Chętnie udzielą Ci również porad i odpowiedzą na wszelkie pytania, jakie możesz mieć przed adopcją i po niej. Kliknij tutaj , aby uzyskać więcej informacji.

Znalezienie dobrego hodowcy

Jeśli Twoje serce jest nastawione na szczeniaka z rodowodem, to najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie renomowanego hodowcy. Skontaktuj się ze Związkiem Kynologicznym w Polsce, który może mieć dostęp do listy miotów lub może skontaktować się z hodowcami w Twojej okolicy. Postaraj się wybrać hodowcę, który należy do Związku Hodowców Psów Rasowych. Odwiedzaj wystawy, aby osobiście spotkać się z hodowcami i zapytać o dostępność szczeniąt wybranej przez Ciebie rasy.

Powitanie psa w domu

Niezależnie od tego, czy zabierasz do domu malutkiego szczeniaczka, czy przyjmujesz dorosłego psa, jest to niezwykle ekscytujący czas dla każdego. Czekając na ten wielki dzień, może Ci być trudno skupić uwagę na zwykłych rzeczach. Na szczęście jest kilka aspektów, którymi musisz się zająć, zanim przywitasz nowego psa.