Bedlington Terrier

Bedlington Terrier
Mały/średniej wielkości terier o długich nogach i charakterystycznym wyglądzie. Ma wąską czaszkę i sierść podobną do przędzy lnianej o umaszczeniu błękitnym, wątrobianym lub piaskowym z podpalaniami lub bez. Dorosłe psy i suki osiągają wysokość 38-43 cm i ważą 8-10 kg.
 • Pies odpowiedni dla właścicieli z pewnym doświadczeniem
 • Wymagana szersza wiedza
 • Lubi aktywne spacery
 • Wystarczą mu godzinne spacery
 • Mały pies
 • Mało się ślini
 • Wymaga czesania co drugi dzień
 • Rasa mniej alergizująca
 • Cichy pies
 • Pies stróżujący. Szczeka i ostrzega
 • Może wymagać czasu, żeby przyzwyczaić się do innych zwierząt domowych
 • Może wymagać czasu, żeby przyzwyczaić się do dzieci

Pochodzenie

Rasa pochodzi ze skrzyżowania szkockiego teriera z chartem Whippetem i powstała w XVIII wieku dzięki górnikom z Rothbury w hrabstwie Northumberland. Oficjalnie została zaprezentowana w 1869 roku, ale do tego czasu zyskała reputację niszczyciela szkodników, pomocnika kłusowników i zaciekłego wojownika. Bedlington terrier jest również znany jako terier Rothbury'ego lub cygański pies (ponieważ był wykorzystywany przez kłusowników).

Osobowość

Bedlington terrier wymaga szkolenia pod kątem relacji z kotami i innymi zwierzętami domowymi. Obcych wita szczekaniem i przegania, jeśli nie są mile widziani. Radośnie wita osoby zapraszane do domu przez właściciela. Doskonale sprawdzi się jako pies stróżujący, pobudzone wykazują się ogromną odwagą. Psy otrzymujące odpowiednią ilość aktywności umysłowej oraz ruchowej zachowują się raczej spokojnie.

Zdrowie

Najczęstszą przypadłością tej rasy jest dziedziczna choroba wątroby (nietolerancja zbyt dużej ilości miedzi w pokarmie). Przed reprodukcją zaleca się wykonanie testu DNA. Jak w przypadku innych ras mogą cierpieć na dziedziczne choroby oczu. Przed reprodukcją zaleca się badania wzroku i bioder.

Ćwiczenia

Bedlington terrier potrzebuje co najmniej godzinnej aktywności ruchowej dziennie. Doskonale radzi sobie w zabawach wymagających biegania, skakania, aportowania - i innych wymagających zwinności. Aby uniknąć problemów behawioralnych należy zapewnić mu odpowiednią stymulację umysłową.

Odżywianie

Małe psy mają szybki metabolizm, spalają energię w krótkim czasie, i potrzebują jeść często ale mało. Karma dla małych ras zawiera odpowiednią ilość składników odżywczych i została podzielona na małe kawałki, dostosowane do niewielkiego pyska. To zachęca do gryzienia i wspomaga trawienie.

Czesanie

Pielęgnacja bedlington teriera jest wymagająca. Zaleca się codzienne pięciominutowe szczotkowanie i cotygodniowe czesanie. Co dwa miesiące należy przyciąć sierść, ze względu na nietypowe cięcie najlepiej udać się do specjalisty. Można również nauczyć się go u hodowcy. Pielęgnacja psów wystawowych jest jeszcze bardziej skomplikowana, długość sierści na całym ciele powinna wynosić 2,5 cm.

Najlepsze Rasy Psów dla Dzieci

Mimo, że większość ras psów jest postrzeganych jako łatwo akceptujące dzieci, wszystkie zwierzęta powinny zostać przysposobione do obecności małego dziecka. Dzieci powinny zostać przygotowane do obecności zwierzęcia, nauczyć się szacunku dla jego natury oraz i poznać zasady bezpieczeństwa w codziennych kontaktach. Niezależnie od tego małe dzieci nigdy nie powinny być pozostawione z psami bez opieki dorosłych, którzy powinni nadzorować ich każdą interakcję.

Dog

Czy to właściwa rasa dla Ciebie?

Wszystkie psy mają swoją własną, niepowtarzalną osobowość oraz pewne instynkty i zachowania, z którymi się rodzą. Skorzystaj z naszej biblioteki ras i dowiedz się, które rasy psów najbardziej pasują do Twoich preferencji i stylu życia. Jeśli Ty i Twój pies lubicie podobne rzeczy, będziecie mieli większe szanse na wspólne, szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

Co dalej

Adopcja

Adopcja psa ze schroniska dla zwierząt lub domu tymczasowego jest niezwykle satysfakcjonująca. Często oznacza to zaoferowanie mu drugiej szansy w życiu. Wiele psów czeka na kochającą rodzinę, na swój dom. Sprawdzone ośrodki adopcyjne są bardzo ostrożne w doborze opiekunów do psów. Personel dowiaduje się wszystkiego o psach, które przyjmują, i poświęca czas na poznanie Ciebie, Twojej rodziny i Twojego stylu życia, zanim dopasuje do Ciebie któregoś z psów. Chętnie udzielą Ci również porad i odpowiedzą na wszelkie pytania, jakie możesz mieć przed adopcją i po niej. Kliknij tutaj , aby uzyskać więcej informacji.

Znalezienie dobrego hodowcy

Jeśli Twoje serce jest nastawione na szczeniaka z rodowodem, to najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie renomowanego hodowcy. Skontaktuj się ze Związkiem Kynologicznym w Polsce, który może mieć dostęp do listy miotów lub może skontaktować się z hodowcami w Twojej okolicy. Postaraj się wybrać hodowcę, który należy do Związku Hodowców Psów Rasowych. Odwiedzaj wystawy, aby osobiście spotkać się z hodowcami i zapytać o dostępność szczeniąt wybranej przez Ciebie rasy.

Powitanie psa w domu

Niezależnie od tego, czy zabierasz do domu malutkiego szczeniaczka, czy przyjmujesz dorosłego psa, jest to niezwykle ekscytujący czas dla każdego. Czekając na ten wielki dzień, może Ci być trudno skupić uwagę na zwykłych rzeczach. Na szczęście jest kilka aspektów, którymi musisz się zająć, zanim przywitasz nowego psa.