Starzenie się psa - Opieka nad starszymi psami

Starzenie się

Starzenie się psa - Opieka nad starszymi psami

Starzenie się

Starzenie się psa - Opieka nad starszymi psami

Starzenie się
07/31/2018

Starzenie się

Opieka na starszymi psami


Tak jak u ludzi, u psów w procesie starzenia zachodzą zmiany w ciele i umyśle. Ale dzięki właściwej opiece, możesz sprawić, że Twój pies będzie cieszył się dobrej jakości życiem przez cały podeszły wiek.

 

U większości psów pierwsze oznaki starzenia pojawiają się w wieku około 7 lat (wcześniej u psów dużych, a później u małych). Zmiany fizyczne i behawioralne będą początkowo dość subtelne, ale zauważalnie nasilą się z biegiem lat.

Aby wspierać swojego psa w okresie starzenia- a także by umożliwić Wam obojgu korzystanie z życia w pełni- spróbuj postępować według poniższych prostych zaleceń.

Utrzymuj aktywność i sprawność psa

Utrzymuj aktywność i sprawność psa


Wysiłek fizyczny jest dla starszych psów równie ważny, jak dla młodszych. Utrzymując nawyk codziennej aktywności i zabawy, pomożesz psu pozostać w dobrej kondycji- fizycznej i psychicznej. Jeśli zwierzę ma problemy zdrowotne lub z poruszaniem się, zapytaj lekarza o najlepsze sposoby ćwiczeń fizycznych.

Pobudzaj umysł


Nie tylko ciało Twojego psa wymaga regularnej aktywności. Umysł też jej potrzebuje. Jest wiele sposobów na dostarczenie Twojemu starszemu psu umysłowej i wzrokowej stymulacji.

Do zabawy możesz wykorzystać specjalne angażujące umysł zabawki, ale również możesz zadbać o widok z okna, aby pies mógł w każdej chwili spoglądać na świat zewnętrzny.

Wprowadzenie odmiany i elementu zaskoczenia do Waszych spacerów to kolejny doskonały sposób na zmuszenie mózgu do pracy- nawet gdy zaczynasz od innego niż dotychczas wejścia do Waszego ulubionego parku.

Pobudzaj umysł

Regularnie odwiedzaj z psem lekarza weterynarii


Regularne wizyty kontrolne pozwolą lekarzowi kontrolować ewentualne zmiany stanu zdrowia Twojego starszego psa- i w razie potrzeby szybko podjąć odpowiednie działania. Gdy Twój pies osiągnie wiek podeszły, powinieneś zwiększyć częstotliwość kontroli lekarskich do przynajmniej dwóch rocznie.


Zapewnij żywienie dopasowane do jego potrzeb

 

Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby żywieniowe psa. Aby pomóc mu czerpać jak najwięcej z tego okresu życia, przejdź na specjalnie opracowaną karmę, taką jak PURINA® PRO PLAN®  OPTIAGE™.

 

Oprócz dostarczania właściwych składników odżywczych w odpowiednich ilościach dla wspierania zdrowia w podeszły wieku, karma ta zawiera specjalne składniki odżywcze z olejów roślinnych zwane średnio-łańcuchowymi trójglicerydami (MCT). Mają udowodnione działanie poprawiające funkcję mózgu u psów w wieku 7 lat i starszych- pomagając im dłużej zachować czujność i chęć do zabawy.

Późniejsze lata życia psa mogą być dla Was obojga wspaniałym czasem. Stosując się do powyższych zaleceń, możesz jeszcze je wzbogacić- i jak najdłużej zachować dobrą kondycję swojego psa.

Udostępnij znajomym

ShareEmailtwitterFB