Nasza historia - Poznaj nas bliżej

history

1856

Spiller's (firma wchodząca w skład Nestlé PURINA) nabywa piekarnię produkującą krakersy podróżne dla marynarzy i rozpoczyna PIERWSZĄ NA ŚWIECIE produkcję ciastek dla psów.

1894

William Danforth zakłada wraz ze wspólnikami firmę pozwalającą na produkowanie jedzenia dla ludzi i zwierząt, zgodnie z jego pro-zdrowotnymi poglądami. Na początku są to głównie pasze dla zwierząt gospodarskich, a od 1902 firma znana jest pod nazwą Ralston PURINA.

1926

Powstaje pierwszy Ośrodek badawczy w PURINA Farms blisko Grey Summit (Missouri,USA), aby potwierdzić smakowitość oraz odżywczość produkowanych karm. Firma posiada własne ośrodki badawcze znane jako Nestlé PURINA Pet Care Center. Prowadzone w nich obserwacje pozwalają na poprawę dobrostanu i wpływ na dłuższe życie poprzez optymalne żywienie zwierząt.

1927

Powstaje karma Spiller's WINALOT, stworzona specjalnie dla chartów wyścigowych.

1933

Zgodnie z zaleceniem Głównego Szpitala Massachusetts na II wyprawę arktyczną Admirała R.Byrda, zostaje zabrane prawie 50 ton ówczesnej karmy PURINA Dog Chow Checkers dla psów husky biorących udział w wyprawie. Karma PURINA staje się symbolem karmy dla każdego aktywnego i pracującego psa.

1956

Po raz pierwszy zostaje wykorzystana technologia ekstruzji do stworzenia granulatu karmy dla psów w karmie PURINA Dog Chow, co rewolucjonizuje rynek karmy dla zwierząt towarzyszących. Dzięki temu karma uzyskuje nowe możliwości dystrybucyjne (jest dłużej świeża i smaczna) oraz prozdrowotne (jest bardziej strawna). Dzięki temu już w 1960 roku ponad 5 milionów psów w USA karmionych jest PURINA Dog Chow.

1958

Friskies (obecnie marka Nestlé PURINA) wprowadza pierwszą na świecie pełnoporcjową karmę suchą dla kotów, stając się symbolem tego produktu w USA.

1963

PURINA jako pierwszy producent na świecie, dostrzega potrzebę stworzenia żywienia dopasowanego do potrzeb specjalnych związanych z okresem wzrostu młodych zwierząt tworząc odrębną, bogatszą w białko i inne składniki odżywcze karmę dla szczeniąt. Rekomendacje odnośnie wyższych potrzeb dla zwierząt rosnących, oficjalnie pojawiają się w wytycznych prawie 10 lat później.

1985

Nestlé przejmuje markę firmę Carnation wraz z jej markami m.in. Friskies.

1986

Zostaje opracowany innowacyjny proces, który po raz pierwszy umożliwia dodatek świeżego mięsa jako surowiec numer 1 w karmie - tak pojawia PURINA Pro Plan.

1991

Po raz pierwszy zostaje stworzona marka oferująca jakość Super Premium w kanale spożywczym - marka PURINA ONE. Dla psa dostępna od 1986 roku, a od 1991 w pełnej linii produktów także dla kotów

1992

Każda z diet weterynaryjnych PURINA opiera się na najnowszych często opatentowanych rozwiązaniach żywieniowych, o skuteczności potwierdzonej klinicznie u psów i kotów. W 1992 w diecie OM po raz pierwszy zastosowano wysoki poziom białka w karmie odchudzającej. W 1994 w formule EN po raz pierwszy zastosowano w karmie tłuszcze MCT, aby odciążyć wątrobę w diecie gastroenterologicznej. W 1998 w formule HA stworzono pierwszą prawdziwie hypoalergiczną karmę, opartą o hydrolizowane białko sojowe i oczyszczone źródło skrobi.

1998

Friskies Digestion+ to pierwsza linia produktów w których zastosowano jako źródło włókna prebiotycznego inulinę z korzenia cykorii, aby wspomóc równowagę mikroflory jelitowej psów i kotów.

1998

Nestlé przejmuje firmę Spiller’s wraz z licznymi markami, m.in.: Felix, Bonio i in.

2001

W wyniku fuzji powstaje Nestlé PURINA Pet Care, scalając wiele historycznych marek, jednocząc wiedzę i doświadczenie w produkcji karm dla zwierząt towarzyszących

2002

Zakończenie i ogłoszenie wyników „Life Plan Study”* – najsłynniejszego i najdłuższego badania z udziałem 48 labradorów Retrieverów. Obserwacje prowadzono całą naturalną długość życia psów (około 14 lat), żywionych wyłącznie suchą karmą. W wyniku obserwacji stwierdzono, że dostosowanie podaży energii na kolejnych etapach życia psa (ograniczanie podaży karmy), może przedłużyć istotnie jego życie (nawet o 1,5 roku). * Kealy et al. JAVMA 2002

2005

Zastosowanie po raz pierwszy unikalnej opatentowanej formuły OPTISTART (zawierającej wyciąg z colostrum) w karmie dla szczeniąt PRO PLAN, o potwierdzonej klinicznie skuteczności w podnoszeniu odporności u psów.

2006

Wprowadzenie do karmy ProPlan dla kotów dojrzałych specjalnej kombinacji składników pod postacią formuły LONGEVIS*, o potwierdzonej istotnej skuteczności klinicznej w poprawie jakości i długości życia dojrzałych kotów (obserwowano niemal 100 kotów, średnio żyły ponad 16 lat). * Cupp et al. Int J App Res Vet Med 2006

2006

Wprowadzenie do karmy ProPlan dla kotów dojrzałych specjalnej kombinacji składników pod postacią formuły LONGEVIS*, o potwierdzonej istotnej skuteczności klinicznej w poprawie jakości i długości życia dojrzałych kotów (obserwowano niemal 100 kotów, średnio żyły ponad 16 lat). * Cupp et al. Int J App Res Vet Med 2006

2007

Do linii diet weterynaryjnych PURINA dołącza pierwszy specyficzny probiotyk dla psów lub kotów, o potwierdzonej skuteczności klinicznej i wysokiej smakowitości - suplement żywieniowy FortiFlora®.

DZIŚ

Każdego dnia uważnie obserwujemy zwierzęta i ludzi którzy je kochają, aby tworzyć coraz lepsze produkty i rozwiązania pozwalające zapewnić optymalny dobrostan i wzmocnić więź między nimi.