Wspólny czas razem

Podczas gdy spędzamy więcej czasu w domu z naszymi zwierzętami, warto utrzymywać ich aktywność i zaangażowanie poprzez gry i zabawy. Wspólnie spędzony czas, wpłynie także pozytywnie na nasze samopoczucie. Jeśli masz w domu dzieci, pomóż wzmocnić więź między nimi a zwierzętami. Angażowanie dzieci w regularną opiekę nad zwierzęciem da im poczucie celu i odpowiedzialności w niepewnych czasach.

Pies lekiem na niejedną chorobę

Pies lekiem na niejedną chorobę

Opiekunowie psów żyją dłużej i zdrowiej. Czy jednak wszystkie przekonania o pozytywnym wpływie psów na zdrowie jest uzasadnione? W jakim stopniu pies będzie wpływał na poprawę naszego zdrowia, a kiedy może stanowić zagrożenie? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

CZYTAJ WIĘCEJ
Jak pies budował relację z człowiekiem przez wieki

Jak pies budował relację z człowiekiem przez wieki

Pies towarzyszy nam ludziom od około 30 tysięcy lat. Jest najbardziej udomowionym zwierzęciem, w pełnym tego słowa znaczeniu. Patrząc na wierne psie oczy, można by sobie zadać pytanie, za co cenimy sobie swoje towarzystwo i dlaczego to właśnie psy darzymy miłością, do tego odwzajemnianą. Poznaj historię relacji psa i człowieka!

CZYTAJ WIĘCEJ
Kot Twoim lekarzem

Kot Twoim lekarzem

Ludzie, którzy posiadają koty, mogą żyć nawet 10 lat dłużej. I pewnie zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje oraz dlaczego kocięta mają na nas aż taki dobry wpływ? Może dlatego, że szczęśliwy kot to taki, który ma ułożony regularny porządek dnia, a osoba, która posiada koty, może także na tym skorzystać. Dowiedz się jak wiele korzyści zdrowotnych, wnoszą do naszego życia i domu koty.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dlaczego niektóre psy tyją z powietrza?

Dlaczego niektóre psy tyją z powietrza?

Tryb życia naszych psów często nie jest zbyt skomplikowany. W większości przypadków, niewiele się ruszają, za to chętnie korzystają z podsuwanych przez nas ludzi przysmaków. Jednak zrozumienie, dlaczego nawet u co 3 psa obserwujemy nadwagę i otyłość, powinniśmy zacząć od przeanalizowania naszego postępowania. Bo to opiekun ponosi odpowiedzialność za tuszę swojego ulubieńca.

CZYTAJ WIĘCEJ
Jak mądrze karmić kociego leniuszka?

Jak mądrze karmić kociego leniuszka?

Połowa naszych kotów to domatorzy, którzy leniwie cały dzień spędzają leżąc na kanapie lub parapecie. Nawet jeśli zapewniamy naszemu kotu trochę zabawy i aktywności, to ponad jednak większość z nich cierpi na nadwagę lub otyłość. Jakie proste triki pozwolą nam bez wysiłku kontrolować tendencję do tycia naszego kota, jednocześnie go aktywizując?

CZYTAJ WIĘCEJ
5 pomysłów na zabawę z kotem

5 pomysłów na zabawę z kotem

Regularna zabawa z kotem, to podstawa budowania relacji i dbania o naszego ulubieńca. Aby nasz kot był szczęśliwy, musimy mu zapewnić nie tylko dostęp do wody i jedzenia, czystej kuwety, ale także do interakcji! Nawet kot który ma towarzystwo innych zwierząt, z przyjemnością pobawi się z opiekunem!

CZYTAJ WIĘCEJ
5 sposobów na psią nudę w domu

5 sposobów na psią nudę w domu

Niestety nie każdy z nas ma własny ogródek, a nasz pies, siedząc w samych czterech kątach, najczęściej się nudzi. Leżenie na kanapie nie jest dla psa zbyt atrakcyjne i wcale wtedy nie wypoczywa, a raczej się męczy. Jakich rozrywek dostarczyć naszemu pupilowi, aby czuł satysfakcję i utrzymywał optymalną kondycję psychiczną i fizyczną?

CZYTAJ WIĘCEJ
Koronawirus a zwierzęta domowe

Koronawirus a zwierzęta domowe

Wszystkie najważniejsze organizacje ochrony zdrowia ludzi jednogłośnie podają, że nie ma dowodów na przenoszenie przez zwierzęta domowe wirusa SARS-CoV-2 odpowiedzialnego za epidemię COVID-19. Jednak rozumiemy, że mogą pojawić się pytania jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzęciem w tej wyjątkowej sytuacji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wsparcie dla zwierząt w potrzebie

Purina wspiera wiele organizacji pośrednio i bezpośrednio, podejmując szereg działań w Polsce i na całym świecie. Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami nie tylko w trudnych czasach, regularnie i na wiele sposobów wspierając zwierzęta w potrzebie. Tutaj możesz znaleźć wybrane przykłady naszych aktywności.

Woman crouched next to brown labrador

Nasi ludzie - Poznaj nasz zespół

​​​​​​​​​​​​​​​W firmie PURINA® szczera miłość do zwierząt kieruje wszystkim co robimy. Skąd się ona bierze? To proste. Wszyscy z nas są miłośnikami zwierząt i wielu z nas ma własne zwierzęta.

Przeczytaj więcej
Grooming cat

O NAS

Nasze zainteresowanie tworzeniem najwyższej jakości- karmy dla zwierząt wynika z tego, że kochamy zwierzęta tak mocno, jak Ty. Zwierzęta towarzyszą nam w domach, a nawet siedzą przy nas, gdy pracujemy w naszych biurach.

Przeczytaj więcej
Woman crouched next to brown labrador

ZOBOWIĄZANIA
W
SPOŁECZEŃSTWIE

​​​​​​​​​​​​​​​Przyjęliśmy 10 zobowiązań, które chcemy zrealizować do 2023 roku. Każde z nich już teraz pozytywnie zmienia nasze wszystkie europejskie rynki.

Przeczytaj więcej

Dołącz do społeczności Purina

Obserwuj nas