Walka z otyłością wśród zwierząt

Nasz cel

Do 2023 roku

10 naszych rynków w Europie wspierać będzie partnerstwa i programy profilaktyczne.

Nasz punkt widzenia:

Badania mówią nam, że otyłość wśród zwierząt stanowi jeden z największych problemów zdrowotnych naszych ulubieńców, gdzie 33-58% kotów i psów klasyfikowanych jest jako mających nadwagę. Aktualny tryb życia i tendencja przekarmiania zwierząt przekąskami i smakołykami (ze „zbyt wielkiej miłości’) stanowią jedno z podstawowych źródeł problemu.

Ta epidemia otyłych zwierząt pociąga za sobą problemy zdrowotne, które nie tylko stanowią olbrzymie obciążenie dla stawów i organów wewnętrznych, ale również mają poważny wpływ na jakość życia.

W PURINA możemy poszczycić się długoletnią historią promowania zdrowszej diety i stylu życia wśród naszych zwierząt, a także wprowadzania przełomowych i innowacyjnych rozwiązań do branży karmy dla zwierząt – z których wiele przyczyniło się do ponownego sformułowania norm przemysłowych.

Obejmują one nasze kliniczne diety, pierwsze na rynku diety opracowane specjalnie w celu służenia pomocą w redukcji masy ciała i utrzymaniu zdrowej wagi.

Jesteśmy również pionierami narzędzia do badania kondycji ciała, tzw. „body condition score” – obecnie szeroko stosowanego nie tylko w badaniach naukowych, ale również przez weterynarzy i organizacje charytatywne zajmujące się opieką nad zwierzętami jako złotego środka do oceny kondycji ciała zwierząt i stwierdzenia, czy mają nadwagę bądź są otyłe.

Kontynuujemy ścisłą współpracę z weterynarzami, aby wspierać opiekunów zwierząt w lepszym zrozumieniu, jak mogą wprowadzić pozytywne zmiany w zdrowiu swoich otyłych ulubieńców poprzez zmianę swoich własnych zachowań.

Podczas gdy zapobieganie ma kluczowe znaczenie dla zwalczania otyłości wśród zwierząt, badania pokazują, że pomimo wysiłków czynionych w przeszłości przez lekarzy weterynarii, stowarzyszenia i sektor żywieniowy, świadomość otyłości zwierząt jest nadal niska wśród klientów. Zwalczanie otyłości zwierząt stanowi nawet większe wyzwanie, podczas gdy większość właścicieli zwierząt nie zdaje sobie nawet sprawy, że ich zwierzęta są otyłe.

Naszym celem jest pomoc w redukcji ryzyka otyłości wśród zwierząt poprzez realizację wspólnych programów profilaktycznych – współpracę z kluczowymi uczestnikami rynku żywienia zwierząt i zdrowia publicznego, aby przyczynić się do wprowadzenia realnych zmian.

Budowanie na podstawach CSV Nestlé

Zobowiązanie Nestlé: Promowanie zdrowej diety i stylu życia, łącznie z aktywnością fizyczną

Cel: Do 2015 roku – Globalny Program Nestlé Zdrowe Dzieci funkcjonować będzie w 80 krajach

Przeczytaj wiecej o CSV Nestlé

tackling-pet-obesity

DOG CHOW DISC CUP

Dog Chow Disc Cup, to najstarsza i największa, według wielu najbardziej prestiżowa seria zawodów psiego frisbee w Europie. Uczestniczące w nich "latające" psy bawią się frisbee tam, gdzie czują się najlepiej - w parkach. Co roku zawody rozgrywają się w sercach dużych Polskich miast (jak np. Wrocław, Poznań, Warszawa).

Oprócz wspaniałej zabywy dla uczestników zawodów i publiczności, Nestlé Purina od dekady promuje aktywny i zdrowy styl życia właściciela i jego psa. Regularne treningi oraz start w zawodach Dog Chow Disc Cup pomagają zapobiegać otyłości zarówno u ludzi, jak i czworonogów.

Ponadto zawody przyczyniają się do budowania świadomości odpowiedzialnego posiadania zwierząt. W trakcie Dog Chow Disc Cup można skorzystać z darmowej porady ekspertów: behawiorysty zwierzęcego, dietetyka weterynaryjnego oraz lekarza weterynarii.

Ponadto zawody przyczyniają się do budowania świadomości odpowiedzialnego posiadania zwierząt. W trakcie Dog Chow Disc Cup można skorzystać z darmowej porady ekspertów: behawiorysty zwierzęcego, dietetyka weterynaryjnego oraz lekarza weterynarii.

Zapraszamy do świata latających psów! Odwiedź naszą stronę: www.latajacepsy.pl


Nasze pozostałe zobowiązania

Tworzenie miejsc pracy w Purinie dla młodych osób w całej Europie

Rozumiemy, że przyciągnięcie i utrzymanie utalentowanych osób ma duże znaczenie dla przyszłości naszej działalności.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Usuwamy sztuczne barwniki z naszych produktów

Z wielu naszych produktów wyeliminowaliśmy sztuczne barwniki. Do roku 2023, wszystkie zostaną wyeliminowane.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Promowanie adopcji zwierząt poprzez współpracę i partnerstwa

Chcemy pomóc większej liczbie zwierząt w znalezieniu kochających domów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Podwyższenie poziomu, w jakim opakowania Purina są przyjazne dla środowiska

Jesteśmy zobowiązani zmniejszyć negatywny wpływ, jaki wywieramy na środowisko, i zachęcać do recyklingu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Promowanie programów odpowiedzialnego posiadania zwierząt wśród dzieci

Pragniemy pomóc w edukacji większej liczby dzieci w Europie, aby nauczyły się zasad odpowiedzialnego posiadania zwierząt.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Odpowiedzialna polityka zaopatrzenia

Z pełnym zaangażowaniem zapewniamy, że my sami oraz nasi dostawcy postępujemy w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Promowanie zwierząt w miejscu pracy

Pragniemy wykorzystać nasze doświadczenia w dopuszczeniu zwierząt do miejsc pracy, aby pomóc innym firmom w zrobieniu tego samego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przekazywanie informacji na temat produktów i doradztwo na temat pielęgnacji zwierząt

Wierzymy w słuszność wyposażania konsumentów w narzędzia umożliwiające im podejmowanie świadomych wyborów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Kontynuowanie przywództwa w przemyśle w ramach żywienia i profilaktyki zdrowia zwierząt

Jako firma zrzeszająca miłośnków zwierząt na rzecz przewodzenia w zapewnianiu zdrowia i szczęścia zwierzętom, za pośrednictwem najlepszego w branży zrozumienia potrzeb żywieniowych zwierząt.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ