Twój ulubieniec, nasza pasja
Off
Właściciel z psem

PROMOWANIE ADOPCJI ZWIERZĄT DOMOWYCH POPRZEZ WSPÓŁPRACĘ Z PARTNERAMI

W Purina wierzymy, że każdy zwierzak zasługuje na kochający dom. Dlatego współpracujemy z organizacjami wspierającymi adopcję zwierząt.

NASZE CELE

Do 2025 roku będziemy współpracować z naszymi partnerami, aby promować najlepsze praktyki i pomagać w zwiększaniu wskaźników adopcji.

NASZE ZOBOWIĄZANIE

Dlaczego jest to ważne

Zawsze wspieraliśmy adopcje zwierząt. Znajdowanie kochających domów dla psów i kotów to coś, co jest naszą pasją i dlatego było częścią naszych pierwotnych zobowiązań w 2016 roku. Zaobserwowaliśmy, że w niektórych krajach pandemia Covid-19 i wzrost kosztów utrzymania nasiliły problem porzucania zwierząt, a schroniska muszą sobie radzić z jego skutkami. Nasze zobowiązanie jest więc ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem. Dlatego będziemy kontynuować współpracę z naszymi lokalnymi partnerami adopcyjnymi, aby ułatwiać odpowiedzialną adopcję zwierząt i promować najlepsze praktyki.

NASZ PUNKT WIDZENIA: PURINA, PARTNERSTWO I WSPÓŁPRACA

W Purina kochamy zwierzęta i głęboko wierzymy w korzyści, jakie posiadanie zwierząt przynosi danej osobie i całemu społeczeństwu. Choć miłośnicy zwierząt nie mogliby się obyć bez swoich pupili, a większość zwierząt na całym świecie jest kochana i otoczona opieką, to z powodu czynników ekonomicznych i społecznych każdego roku tysiące psów, kotów i innych zwierząt jest porzucanych, a liczba ta stale rośnie.

Zdajemy sobie sprawę, że mamy wyjątkową możliwość, aby wspierać adopcje. Wspieramy programy adopcji zwierząt w całej Europie, aby pomóc w zwiększeniu liczby adopcji. Dostarczamy karmę do ośrodków adopcyjnych i wspieramy wiele wydarzeń i kampanii edukacyjnych dotyczących korzyści i obowiązków związanych z adopcją zwierząt. Dary w postaci karmy dla zwierząt dla naszych partnerów są ważną częścią naszego wsparcia, które stało się jeszcze ważniejsze w czasie pandemii, kiedy to finansowanie schronisk zostało ograniczone. Przekazaliśmy miliony posiłków dla zwierząt naszym partnerom adopcyjnym i innym potrzebującym pomocy, kiedy było to najbardziej potrzebne.

 

WIEMY, ŻE WIĘŹ MIĘDZY CZŁOWIEKIEM A ZWIERZĘCIEM PRZYNOSI WIELE KORZYŚCI, DLATEGO POSZUKUJEMY ROZWIĄZAŃ, KTÓRE POMOGĄ NAM WZBOGACIĆ ŻYCIE ZWIERZĄT I LUDZI, KTÓRZY JE KOCHAJĄ.

EKSPERCI PURINA

ISTNIEJĄCE PROGRAMY

W Purina partnerstwa są ważnym elementem naszego zobowiązania aby pomagać zwierzętom. Możemy zaobserwować jak duże znaczenie mają nasze obecne partnerstwa z organizacjami pozarzadowymi i fundacjami w regionie.

Niektóre z nich to:

Cats Protection w Wielkiej Brytanii;

ENPA we Włoszech;

Fundacje ‘Giving Hope’ oraz RunForDogs w Rosji;

Program Adopciaki.pl prowadzony przez Fundacja Viva!Akcja dla Zwierząt w Polsce;

Guau,Las Nieves i Amigos Del Perro w Hiszpanii;

Dublin SPCA w Irlandii.

ROZBUDOWUJEMY NESTLÉ CSV

Tak jak my angażujemy się w poprawę życia zwierząt i ludzi, którzy je kochają, nasza firma-matka Nestlé jest zaangażowana w poprawę jakości życia i przyczynianie się do zdrowszej przyszłości dla ludzi i ich rodzin, od społeczności po planetę.

Dowiedz się więcej o Nestlé w Społeczeństwie

Pies po adopcji z nowym właścicielem
Od 2015 roku razem z Fundają VIVA! pomagamy znajdować nowe domy bezdomnym psom i kotom przez program
Adopciaki.pl to partnerski program Fundacji Viva! i Purina, który powstał w 2015 roku. Już w pierwszym roku działania, w szeregi Adopciaków zaanagżowała się grupa wolontariuszy, dzięki którym swój nowy dom znalazło pierwszych 55 zwierząt. Dzisiaj Adopciaki.pl zrzeszają ponad 100 domów tymczasowych i przeprowadzają od 50 do 100 adopcji miesięcznie. W programie Adopciaki.pl stawiamy ogromny nacisk na odpowiedzialną adopcję - dzięki temu żadne z przygarniętych zwierząt nie wróciło do schroniska.
Pies i kot obok miski pełnej jedzenia
300 ton karmy dla zwierząt w potrzebie
Angażujemy się w pomoc zwierzętom domowy na wiele sposobów, m.in. przekazujemy najwyżej jakości karmę schroniskom i organizacjom dbającym o psy i koty w potrzebie. Średnio co misiesiąc tona karmy Purina trafia w takie miejsca. Ragujemy na zmieniące się okoliczności. W roku 2021, z uwagi na trudną sytuację schornisk spowodowaną pandemią, przekazaliśmy ponad 2040 ton pełnoporcjowej karmy. Od lutego 2022 przekazaliśmy na rzecz Ukrainy blisko 300 ton karmy, jak również wsparcie finansowe. Dzięki współpracy z naszym wieloletnim partnerem, Fundacją VIVA!, karma Purina dociera do Ukrainy, punktów recepcyjnych w Polsce oraz schronisk, które przyjęły ewakuowane zwierzęta.
Dziewczyna biegnie z psami 
Nasz wpływ
Nasze zobowiązania
Zobowiązaliśmy się robić więcej dla zwierząt, ludzi i planety, którą współdzielimy. Dlatego naszym celem jest wypełnienie 6 zobowiązań Purina.